Nasza szkoła otrzymała tytuł Przyjaciela Grudziądzkiego Harcerstwa:

Konkursy
1. miejsce Adam Szarzyński w kat. klas I-III
2. miejsce Jan Kamiński w kat. klas I-III
1. miejsce Marcel Furgał w kat. klas IV-VIII
2. miejsce Paweł Piątkowski w kat. klas IV-VIII
- Asia Wardulińska- chemia,
- Maja Gruszewska- język polski,
- Dorota Domańska- matematyka,
- Dawid Zarzycki- historia,
- Stanisław Znaniecki- informatyka,
- Nadia Mówka i Emil Klemm- język niemiecki.
Osiągnięcia sportowe
Dnia 26.05 na boiskach GOKIS w Małym Rudniku odbyły się Mistrzostwa Gminy Grudziądz klas 7-8 w LA. Gratulujemy naszym sportowcom udziału i wyników, tym bardziej, że nasza reprezentacja była bardzo osłabiona. Uczniowie klas 8 byli na drzwiach otwartych i nie mogli w tych zawodach uczestniczyć. Młodsi w lekkim osłabieniu spowodowanym chorobami dali super radę! MISTRZYNIĄ GMINY GRUDZIĄDZ w skoku w dal została Lena G. z klasy 7! Lena zajęła także 3 miejsce i brąz w biegu na 300 m. Mateusz B. z klasy 7 zdobył brąz w biegu na 300m. W biegu na 100 m Kinga S. z klasy 7 wywalczyła brąz. Dawid Z.w biegu na 1000 m zajął II MIEJSCE! Nasza sztafeta szwedzka dziewcząt ukończyła rywalizację na III m zdobywając brąz! Skład ekipy: Lena G., Kinga S., Matylda C., Oliwia Ż. Wszystkie dziewczyny w składzie były z klasy 7.
9 maja 2026 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małym Rudniku odbyły się Powiatowe Zawody w Trójboju i Czwórboju Lekkoatletycznym szkół podstawowych z terenu Powiatu Grudziądzkiego. Gratulacje dla wszystkich sportowców! Brawo dla naszych brązowych Dziewczynek z klas 4 . Mamy III miejsce na Powiatach w trójboju dziewcząt. Nasi chłopcy młodsi i starsi zajęli IV miejsce.
Dnia 14.05 na obiektach Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małym Rudniku odbyły się Mistrzostwa Gminy Grudziądz w trójboju I czwórboju LA. Nasza szkoła wystawiła cztery reprezentacje, po jednej w każdej kategorii. Zawody zakończyły się ogromnym sukcesem ( drużynowo 3 ekipy zlote i 1 srebrna). Uczennice i uczniowie z klas 3-4 SP startujący w trójboju zostali Mistrzami Gminy Grudziądz . Starsi chłopcy z klas 5-6 zostali również Mistrzami Gminy Grudziądz w czwórboju. Starsze uczennice z klas 5-6 ukończyły zawody na II miejscu zdobywając tytuł Vice Mistrzyń Gminy Grudziądz. 19.05 aż 16 osób będzie reprezentować naszą Gminę na zawodach powiatowych.
Dnia 14 kwietnia w Szkole Podstawowej w Piaskach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Grudziądzkiego w biegach przełajowych. Nasza szkoła wystawiła cztery drużyny, które reprezentowały naszą Gminę Grudziądz. Chłopcy z klas 4 i młodsi oraz z klas 5-6 i dziewczęta klasy 5-6 i 7-8. Chłopcy ukończyli zawody na 4 miejscu. Dziewczęta młodsze i starsze wygrały zawody i zdobyły tytuł Mistrzyń Powiatu Grudziądzkiego!!! Będą reprezentować nasz Powiat na zawodach wojewódzkich! Skład złotek: Maja M., Lena G., Kinga S., Matylda C., Dorota D., Lena M., Amelia W., Pola D., Maja S., Lila W., Wiktoria L. Indywidualnie Mistrzem Powiatu klas 7-8 został Dawid Z. Vice Mistrzynią Powiatu klas 7-8- Maja M. Brąz zdobył Adam S. z klasy 3.
Dnia 9 kwietnia w Szkole Podstawowej w Piaskach odbyły się Mistrzostwa Gminy Grudziądz w biegach przełajowych. Nasza szkoła wystawiła 6 reprezentacji we wszystkich kategoriach wiekowych (klasy 4 i młodsze, 5-6, 7-8). W czterech z 6 kategorii zajęliśmy drużynowo I miejsce zdobywając tytuł Mistrzów Gminy Grudziądz. W dwóch srebro I tytuł Vice Mistrzów Gminy Grudziądz. Wróciliśmy z 23 złotymi medalami, 12 srebrnymi i 4 brązowymi. Medale indywidualne:
III miejsce Maja Wróblewska -klasa 4
III miejsce Błażej Szymajda-klasy 5-6
I miejsce i tytuł Mistrza Gminy Grudziądz Tymon Rumiński- klasy 5-6
III miejsce Alicja Zarzycka-klasy 5-6
III miejsce Kinga Stempska-klasy 7-8
II miejsce Lena Gądek-klasy 7-8
I miejsce i tytuł Mistrzyni Gminy Grudziądz Maja Marciniak-klasy 7-8
I miejsce i tytuł Mistrza Gminy Grudziądz z klas 7-8- Dawid Zarzycki.
Dnia 31.03 w GOKiS odbyły się Gminne Mistrzostwa Piłki Nożnej Dziewcząt ⚽👏 W turnieju wzięły udział 4 szkoły, a rywalizacja była pełna emocji i sportowej walki! Nasze dziewczynki z klas 4-6 po wyrównanej walce ostatecznie zajęły w turnieju III miejsce.
Nasi uczniowie wzięli udział w I Mistrzostwach Gminy Grudziądz na Ergometrach Wioślarskich. Po zaciętej walce uzyskali III miejsce w klasyfikacji drużynowej. Indywidualnie Maja Martini w swojej kategorii zajęła I miejsce, a Tytus Konracki II m.
Nasze dziewczyny z klas 4-6 brały udział w Mistrzostwach Gminy Grudziądz w siatkówce. W meczu z Piaskami wygrały 2:0. W rywalizacji z Nową Wsią i ze Sztynwagiem po remisie w setach 1:1 przegrały niewiele po wyrównanej walce w tie-breaku i ukończyły turniej na 3 miejscu, zdobywając brązowe medale. Sukces jest tym większy, że jako jedyna szkoła nie mamy w swoim zapleczu hali sportowej.
Dnia 23.10 w szkole podstawowej w Wydrznie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Grudziądzkiego w tenisie stołowym. Naszą Szkołę i Gminę w kategorii klas 7-8 dziewcząt reprezentowały uczennice z klasy 8a Laura K. i Maja G. Dziewczyny zakończyły zawody na 2 miejscu zdobywając tytuł Vice Mistrzyń Powiatu.
Dnia 16.10 nasza ekipa dziewcząt z klas 7-8 reprezentowała nasz powiat grudziądzki na Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Myślęcinku. W skład naszej ekipy wchodziły: Maja M., Kinga S., Lena G., Dorota D., Lena M., Matylda C.. Nasze dziewczyny są na 14-tym miejscu wśród najlepiej biegających dziewczyn w całym województwie ! To ich ogromny sukces. Możecie być z siebie dumne, tak jak my jesteśmy z Was! Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Dnia 09.10. w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi odbyły się Mistrzostwa Gminy Grudziądz w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowały 4 ekipy :dziewczynki i chłopcy z klas 4-6 oraz dziewczęta i chłopcy z klas 7-8. Dziewczyny młodsze Lena Sołtysiak i Maja Martini zdobyły srebro i zostały Vice Mistrzyniami Gminy Grudziądz ! Chłopcy młodsi Paweł Piątkowski i Adam Szarafiński również zdobyli srebro! MISTRZYNIAMI GMINY GRUDZIĄDZ w kategorii 7-8 zostały Laura Kopik i Maja Gruszewska! Będą reprezentować naszą szkołę na zawodach powiatowych. Chłopcy starsi Filip Pietrzak i Igor Piątkowski ukończyli turniej na 4 m.
Dnia 07.10.2025 na Plaży Delfin w Białym Borze odbyły się Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny dziewczyny z klas 4-6 i 7-8. Młodsze dziewczyny biegały w składzie: Maja Stawicka, Amelia Winter, Maja Martini, Wiktoria Lizakowska, Laura Kulerska, Alicja Zarzycka i zdobyły brązowy medali i III MIEJSCE! Zabrakło im 2 metrów do srebra! Starsze dziewczyny wywalczyły tytuł Mistrzyń Powiatu! Nasze złotka: Maja Marciniak, Dorota Domańska, Kinga Stempska, Lena Gądek, Lena Martini, Matylda Czaplicka. Kolejny raz jedziemy na zawody wojewódzkie!
Dnia 01.10 mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole sportowców z zaprzyjaźnionych szkół Gminy Grudziądz. Byliśmy organizatorami Mistrzostw Gminy Grudziądz w sztafetowych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały 4 drużyny ( dziewczynki i chłopcy z klas 4-6 oraz dziewczęta i chłopcy z klas 7-8). Zarówno dziewczęta młodsze jak i starsze z dużą przewagą pokonały rywalki i zakończyły biegi na I miejscu zdobywając tytuł Mistrzyń Gminy! Chłopcy młodsi oraz starsi po wspaniałej walce zdobyli II miejsce i tytuł Vice Mistrzów Gminy! Pękamy z dumy! Dziewczynki młodsze oraz dziewczyny starsze będą reprezentować naszą Gminę na zawodach powiatowych.
Dnia 25.09 na boiskach Szkoły Podstawowej w Radzyniu Chełmińskim rozegrały się Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej chłopców. Naszą Gminę reprezentowali chłopcy młodsi z Węgrowa oraz nasza ekipa chłopców starszych ( klasy 7-8). Po losowaniu trafiliśmy do najsilniejszej z grup, w skład której weszli chłopcy z Łasina i Radzynia. Z Łasinem zremisowaliśmy mecz 0:0, natomiast z Radzynem przegraliśmy 2:0. Ostatecznie zajęliśmy w turnieju 5 miejsce.
Dnia 23.09 naszą szkołę reprezentowały dwie ekipy chłopców młodszych 4-6 i starszych 7-8. Starsi chłopcy ukończyli turniej na I miejscu wygrywając z przewagą 3 mecze i 1 remisując i zdobyli tytuł Mistrzów Gminy Grudziądz. Młodsi chłopcy po przegranej 0:1 w półfinale z Węgrowem zdobyli brąz! JESTEŚMY Z WAS MEGA DUMNI! SKŁADY: Starsi: Nikodem Lewandowski, Patryk Majer, Jakub Łagód, Oliwier Czepłowski, Oliwier Serafin, Marcel Chyliński, Mateusz Bartoszewski, Marcel Furgał, Seweryn Mostowski, Franciszek Chałubowicz. Młodsi: Tymon Rumiński, Adam Szarafiński, Aleksander Pabian, Igor Kleczkowski, Wiktor Bulczak, Filip Kopczyński, Kuba Grzebinoga.
Dnia 18.09. nasi uczniowie weszli w skład reprezentacji naszej Gminy i zakończyli wyścig na I miejscu zdobywając drużynowo Mistrzostwo Powiatu w MTB. Indywidualnie brąz zdobył Filip M.z klasy 4. Skład ekipy: Natalia M.z klasy 4, Filip M. z klasy 4, Radek W. z klasy 4, Alicja Z. z klasy 5, Amelia W. z klasy 6, Tymon R. z klasy 6, Adam S. z klasy 6.
Dnia 17.09 nasi uczniowie wzięli udział w Mistrzostwach Gminy Grudziądz w kolarstwie MTB. Po 8 kategoriach wiekowych nasi uczniowie w klasyfikacji zespołowej ukończyli zawody na I miejscu zdobywając Puchar i Mistrzostwo Gminy Grudziądz! Z 18 osób, aż 15 dostało się na zawody powiatowe zdobywając miejsca od 1 do 6. Indywidualnie Mistrzynią Gminy Grudziądz w klasach 4 została Natalia M. W klasach 6 III miejsce wywalczyła Amelia W. W kategorii klas 5 drugie miejsce wywalczył Wiktor B. Na II miejscu również zakończył wyścig Filip M.z klasy 4. Brązowy medal wśród klas 6 zdobył Paweł Ś. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych w roku szkolnym.
