banner

Nasza szkoła otrzymała tytuł Przyjaciela Grudziądzkiego Harcerstwa:

 

Konkursy

  • Dawid Zarzycki zdobył tytuł laureata z historii w konkursie przedmiotowym Kuratora Oświaty!
  • Emil Klemm zdobył tytuł laureata z języka niemieckiego w konkursie przedmiotowym Kuratora Oświaty!
  • Nadia Mówka została finalistką konkursu przedmiotowego Kuratora Oświaty z języka niemieckiego.
  • 3 czerwca w GOKiS w Małym Rudniku reprezentacja klas 6 w składzie: Julian, Olek, Olga i Bartek, wzięła udział w organizowanej przez Młodzieżową Radę Gminy Grudziądz debacie oksfordzkiej. Temat był bardzo aktualny i bliski, bo dotyczył wpływu telefonów na rozwój dzieci. Nasza ekipa okazała się najlepsza i pokonała swoich kolegów z innych szkół.
  • Inka z kl.IIIb zajęła 1. miejsce w kategorii klas 1-3 w Gminnym Konkursie plastycznym pod nazwą: "Świeżo malowane".
  • Kinga z kl.VII zajęła 2. miejsce w kategorii klas 7-8 w Gminnym Konkursie plastycznym pod nazwą: "Świeżo malowane".
  • Nina z kl.IVb i Marta z kl.VII otrzymały wyróżnienie w Gminnym Konkursie plastycznym pod nazwą: "Świeżo malowane".
  • Ilustracja Inki z kl.IIIb znalazła się w tomiku wierszy pana Henryka Kamińskiego – autora poezji dla dzieci pt. „Rymowanki zza firanki”.
  • Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Lena, Antoni, Aleksandra, Maja, Igor (uczniowie kl.VII) zajęli III miejsce w konkursie powiatowym wiedzy o wodzie „Kropla do kropli”.
  • Franek z kl.VII zdobył 2.miejsce w konkursie z języka angielskiego "Macmillan Primary School Tournament".
  • W IV Indywidualnych Mistrzostwach Uczniów Szkół Gminy Grudziądz w Szachach pod patronatem Wójta Gminy Grudziądz Andrzeja Rodziewicza nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca:

    1. miejsce Adam Szarzyński w kat. klas I-III

    2. miejsce Jan Kamiński w kat. klas I-III

    1. miejsce Marcel Furgał w kat. klas IV-VIII

    2. miejsce Paweł Piątkowski w kat. klas IV-VIII

  • Olga z klasy VIb zdobyła 2. miejsce w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej.
  • Marta z klasy VII zdobyła 1. miejsce w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej.
  • Uczennice klasy 8, Ania i Wiktoria, zdobyły 1. miejsce w kategorii klas starszych podczas Festiwalu Nauki, a Nikodem i Łukasz otrzymali wyróżnienie.
  • Maja Gruszewska została laureatką, a Dominik Grajkowski finalistą Konkursu Przyrodniczo–Technicznego „Od przyrodnika do technika”
  • Lena (kl. 6b), Zuzanna (kl. 5b) oraz Emilka (kl. 6b) zajęły III miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Kodowanie brajlem”.
  • Laureatki eliminacji gminnych w konkursie "Złote Usta" zostały docenione na etapie powiatowym. Ala Zarzycka zdobyła 3 miejscem w swojej kategorii, natomiast Marta Mroczkowska- wyróżnienie.
  • Anna Świderska, Alicja Paprota oraz Jan Kamiński zdobyli III miejsce w swoich kategoriach wiekowych w XXII Gminnym Konkursie Recytatorskim w Mokrem pt. „Gwara łączy pokolenia – od dziadków po wnuki”
  • Alicja Kędra zdobyła I miejsce w XXII Gminnym Konkursie Recytatorskim w Mokrem pt. „Gwara łączy pokolenia – od dziadków po wnuki”
  • Alicja Zarzycka i Marta Mroczkowska zdobyły I miejsce w swojej kategorii wiekowej w Gminnym Przeglądzie Poezji "Złote Usta".
  • Lenia, Emila, Zuzanna zakwalifikowały się do półfinału Konkursu Ogólnopolskiego "Kodowanie Brajlem".
  • Nasz zespół wokalny został nagrodzony II miejscem (uczniowie klasy VII: Marta, Lena, Natalia, Oliwia, Franek i Marcel) w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Filmowej i Musicalowej w Bydgoszczy.
  • Nikodem Lewandowski i Łukasz Dmuchowski otrzymali wyróżnienie w regionalnym konkursie kulinarnym im. Wiktora Kulerskiego.
  • Maja Gruszewska i Dominik Grajkowski zostali finalistami Konkursu Przyrodniczo–Technicznego pod hasłem „Od przyrodnika do technika”.
  • Zuzanna Kozłowska została laureatką na XVII Gitariadzie w Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach.
  • Marcin Kwaśnik zdobył II miejsce w XVIII Powiatowym Turnieju Ekologicznym.
  • Anna Świderska zdobyła I miejsce w XVIII Powiatowym Turnieju Ekologicznym.
  • W bieżącym roku szkolnym 7 uczniów zakwalifikowało się do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty:
  • - Asia Wardulińska- chemia,

    - Maja Gruszewska- język polski,

    - Dorota Domańska- matematyka,

    - Dawid Zarzycki- historia,

    - Stanisław Znaniecki- informatyka,

    - Nadia Mówka i Emil Klemm- język niemiecki.

  • Marcel Furgał otrzymał wyróżnienie podczas wojewódzkiego finału konkursu „Turniej Słowa” w Bydgoszczy.
  • Olga Borucińska zdobyła wyróżnienie w corocznym konkursie piosenek patriotycznych pt."Śpiewam dla Polski".
  • 6 listopada uczniowie klas 5 - 8 reprezentowali naszą Szkołę w eliminacjach konkursu "Turniej Słowa" w chełmińskim Domu Kultury. Alicja Zarzycka z kl.5b zdobyła wyróżnienie, Marcel Furgal z kl. 7 zajął II miejsce i tym samym zakwalifikował się do dalszego etapu.
  • Paweł Piątkowski z klasy V zdobył drugie miejsce w 8.edycji konkursu „List do taty”, którego organizatorami byli Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP oraz biuro senatorskie Ryszarda Bobera.
  • Osiągnięcia sportowe

  • Mistrzostwa Gminy Grudziądz klas 7-8 w LA:

    Dnia 26.05 na boiskach GOKIS w Małym Rudniku odbyły się Mistrzostwa Gminy Grudziądz klas 7-8 w LA. Gratulujemy naszym sportowcom udziału i wyników, tym bardziej, że nasza reprezentacja była bardzo osłabiona. Uczniowie klas 8 byli na drzwiach otwartych i nie mogli w tych zawodach uczestniczyć. Młodsi w lekkim osłabieniu spowodowanym chorobami dali super radę! MISTRZYNIĄ GMINY GRUDZIĄDZ w skoku w dal została Lena G. z klasy 7! Lena zajęła także 3 miejsce i brąz w biegu na 300 m. Mateusz B. z klasy 7 zdobył brąz w biegu na 300m. W biegu na 100 m Kinga S. z klasy 7 wywalczyła brąz. Dawid Z.w biegu na 1000 m zajął II MIEJSCE! Nasza sztafeta szwedzka dziewcząt ukończyła rywalizację na III m zdobywając brąz! Skład ekipy: Lena G., Kinga S., Matylda C., Oliwia Ż. Wszystkie dziewczyny w składzie były z klasy 7.

  • Powiatowe Zawody w Trójboju i Czwórboju Lekkoatletycznym:

    9 maja 2026 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małym Rudniku odbyły się Powiatowe Zawody w Trójboju i Czwórboju Lekkoatletycznym szkół podstawowych z terenu Powiatu Grudziądzkiego. Gratulacje dla wszystkich sportowców! Brawo dla naszych brązowych Dziewczynek z klas 4 . Mamy III miejsce na Powiatach w trójboju dziewcząt. Nasi chłopcy młodsi i starsi zajęli IV miejsce.

  • Mistrzostwa Gminy Grudziądz w trójboju I czwórboju LA:

    Dnia 14.05 na obiektach Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małym Rudniku odbyły się Mistrzostwa Gminy Grudziądz w trójboju I czwórboju LA. Nasza szkoła wystawiła cztery reprezentacje, po jednej w każdej kategorii. Zawody zakończyły się ogromnym sukcesem ( drużynowo 3 ekipy zlote i 1 srebrna). Uczennice i uczniowie z klas 3-4 SP startujący w trójboju zostali Mistrzami Gminy Grudziądz . Starsi chłopcy z klas 5-6 zostali również Mistrzami Gminy Grudziądz w czwórboju. Starsze uczennice z klas 5-6 ukończyły zawody na II miejscu zdobywając tytuł Vice Mistrzyń Gminy Grudziądz. 19.05 aż 16 osób będzie reprezentować naszą Gminę na zawodach powiatowych.

  • Mistrzostwa Powiatu Grudziądzkiego w biegach przełajowych:

    Dnia 14 kwietnia w Szkole Podstawowej w Piaskach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Grudziądzkiego w biegach przełajowych. Nasza szkoła wystawiła cztery drużyny, które reprezentowały naszą Gminę Grudziądz. Chłopcy z klas 4 i młodsi oraz z klas 5-6 i dziewczęta klasy 5-6 i 7-8. Chłopcy ukończyli zawody na 4 miejscu. Dziewczęta młodsze i starsze wygrały zawody i zdobyły tytuł Mistrzyń Powiatu Grudziądzkiego!!! Będą reprezentować nasz Powiat na zawodach wojewódzkich! Skład złotek: Maja M., Lena G., Kinga S., Matylda C., Dorota D., Lena M., Amelia W., Pola D., Maja S., Lila W., Wiktoria L. Indywidualnie Mistrzem Powiatu klas 7-8 został Dawid Z. Vice Mistrzynią Powiatu klas 7-8- Maja M. Brąz zdobył Adam S. z klasy 3.

  • Mistrzostwa Gminy Grudziądz w biegach przełajowych:

    Dnia 9 kwietnia w Szkole Podstawowej w Piaskach odbyły się Mistrzostwa Gminy Grudziądz w biegach przełajowych. Nasza szkoła wystawiła 6 reprezentacji we wszystkich kategoriach wiekowych (klasy 4 i młodsze, 5-6, 7-8). W czterech z 6 kategorii zajęliśmy drużynowo I miejsce zdobywając tytuł Mistrzów Gminy Grudziądz. W dwóch srebro I tytuł Vice Mistrzów Gminy Grudziądz. Wróciliśmy z 23 złotymi medalami, 12 srebrnymi i 4 brązowymi. Medale indywidualne:

  • III miejsce Maja Wróblewska -klasa 4

    III miejsce Błażej Szymajda-klasy 5-6

    I miejsce i tytuł Mistrza Gminy Grudziądz Tymon Rumiński- klasy 5-6

    III miejsce Alicja Zarzycka-klasy 5-6

    III miejsce Kinga Stempska-klasy 7-8

    II miejsce Lena Gądek-klasy 7-8

    I miejsce i tytuł Mistrzyni Gminy Grudziądz Maja Marciniak-klasy 7-8

    I miejsce i tytuł Mistrza Gminy Grudziądz z klas 7-8- Dawid Zarzycki.

  • Gminne Mistrzostwa Piłki Nożnej Dziewcząt:

    Dnia 31.03 w GOKiS odbyły się Gminne Mistrzostwa Piłki Nożnej Dziewcząt ⚽👏 W turnieju wzięły udział 4 szkoły, a rywalizacja była pełna emocji i sportowej walki! Nasze dziewczynki z klas 4-6 po wyrównanej walce ostatecznie zajęły w turnieju III miejsce.

  • I Mistrzostwa Gminy Grudziądz na Ergometrach Wioślarskich:

    Nasi uczniowie wzięli udział w I Mistrzostwach Gminy Grudziądz na Ergometrach Wioślarskich. Po zaciętej walce uzyskali III miejsce w klasyfikacji drużynowej. Indywidualnie Maja Martini w swojej kategorii zajęła I miejsce, a Tytus Konracki II m.

  • Mistrzostwa Gminy Grudziądz w siatkówce:

    Nasze dziewczyny z klas 4-6 brały udział w Mistrzostwach Gminy Grudziądz w siatkówce. W meczu z Piaskami wygrały 2:0. W rywalizacji z Nową Wsią i ze Sztynwagiem po remisie w setach 1:1 przegrały niewiele po wyrównanej walce w tie-breaku i ukończyły turniej na 3 miejscu, zdobywając brązowe medale. Sukces jest tym większy, że jako jedyna szkoła nie mamy w swoim zapleczu hali sportowej.

  • Mistrzostwa Powiatu Grudziądzkiego w tenisie stołowym:

    Dnia 23.10 w szkole podstawowej w Wydrznie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Grudziądzkiego w tenisie stołowym. Naszą Szkołę i Gminę w kategorii klas 7-8 dziewcząt reprezentowały uczennice z klasy 8a Laura K. i Maja G. Dziewczyny zakończyły zawody na 2 miejscu zdobywając tytuł Vice Mistrzyń Powiatu.

  • Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w sztafetowych biegach przełajowych:

    Dnia 16.10 nasza ekipa dziewcząt z klas 7-8 reprezentowała nasz powiat grudziądzki na Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Myślęcinku. W skład naszej ekipy wchodziły: Maja M., Kinga S., Lena G., Dorota D., Lena M., Matylda C.. Nasze dziewczyny są na 14-tym miejscu wśród najlepiej biegających dziewczyn w całym województwie ! To ich ogromny sukces. Możecie być z siebie dumne, tak jak my jesteśmy z Was! Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

  • Mistrzostwa Gminy Grudziądz w tenisie stołowym:

    Dnia 09.10. w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi odbyły się Mistrzostwa Gminy Grudziądz w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowały 4 ekipy :dziewczynki i chłopcy z klas 4-6 oraz dziewczęta i chłopcy z klas 7-8. Dziewczyny młodsze Lena Sołtysiak i Maja Martini zdobyły srebro i zostały Vice Mistrzyniami Gminy Grudziądz ! Chłopcy młodsi Paweł Piątkowski i Adam Szarafiński również zdobyli srebro! MISTRZYNIAMI GMINY GRUDZIĄDZ w kategorii 7-8 zostały Laura Kopik i Maja Gruszewska! Będą reprezentować naszą szkołę na zawodach powiatowych. Chłopcy starsi Filip Pietrzak i Igor Piątkowski ukończyli turniej na 4 m.

  • Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych:

    Dnia 07.10.2025 na Plaży Delfin w Białym Borze odbyły się Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny dziewczyny z klas 4-6 i 7-8. Młodsze dziewczyny biegały w składzie: Maja Stawicka, Amelia Winter, Maja Martini, Wiktoria Lizakowska, Laura Kulerska, Alicja Zarzycka i zdobyły brązowy medali i III MIEJSCE! Zabrakło im 2 metrów do srebra! Starsze dziewczyny wywalczyły tytuł Mistrzyń Powiatu! Nasze złotka: Maja Marciniak, Dorota Domańska, Kinga Stempska, Lena Gądek, Lena Martini, Matylda Czaplicka. Kolejny raz jedziemy na zawody wojewódzkie!

  • Mistrzostwa Gminy Grudziądz w sztafetowych biegach przełajowych:
  • Dnia 01.10 mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole sportowców z zaprzyjaźnionych szkół Gminy Grudziądz. Byliśmy organizatorami Mistrzostw Gminy Grudziądz w sztafetowych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały 4 drużyny ( dziewczynki i chłopcy z klas 4-6 oraz dziewczęta i chłopcy z klas 7-8). Zarówno dziewczęta młodsze jak i starsze z dużą przewagą pokonały rywalki i zakończyły biegi na I miejscu zdobywając tytuł Mistrzyń Gminy! Chłopcy młodsi oraz starsi po wspaniałej walce zdobyli II miejsce i tytuł Vice Mistrzów Gminy! Pękamy z dumy! Dziewczynki młodsze oraz dziewczyny starsze będą reprezentować naszą Gminę na zawodach powiatowych.

  • Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej chłopców:

    Dnia 25.09 na boiskach Szkoły Podstawowej w Radzyniu Chełmińskim rozegrały się Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej chłopców. Naszą Gminę reprezentowali chłopcy młodsi z Węgrowa oraz nasza ekipa chłopców starszych ( klasy 7-8). Po losowaniu trafiliśmy do najsilniejszej z grup, w skład której weszli chłopcy z Łasina i Radzynia. Z Łasinem zremisowaliśmy mecz 0:0, natomiast z Radzynem przegraliśmy 2:0. Ostatecznie zajęliśmy w turnieju 5 miejsce.

  • Mistrzostwa Gminy Grudziądz w piłkę nożną chłopców:

    Dnia 23.09 naszą szkołę reprezentowały dwie ekipy chłopców młodszych 4-6 i starszych 7-8. Starsi chłopcy ukończyli turniej na I miejscu wygrywając z przewagą 3 mecze i 1 remisując i zdobyli tytuł Mistrzów Gminy Grudziądz. Młodsi chłopcy po przegranej 0:1 w półfinale z Węgrowem zdobyli brąz! JESTEŚMY Z WAS MEGA DUMNI! SKŁADY: Starsi: Nikodem Lewandowski, Patryk Majer, Jakub Łagód, Oliwier Czepłowski, Oliwier Serafin, Marcel Chyliński, Mateusz Bartoszewski, Marcel Furgał, Seweryn Mostowski, Franciszek Chałubowicz. Młodsi: Tymon Rumiński, Adam Szarafiński, Aleksander Pabian, Igor Kleczkowski, Wiktor Bulczak, Filip Kopczyński, Kuba Grzebinoga.

  • Mistrzostwa Powiatu w kolarstwie MTB:

    Dnia 18.09. nasi uczniowie weszli w skład reprezentacji naszej Gminy i zakończyli wyścig na I miejscu zdobywając drużynowo Mistrzostwo Powiatu w MTB. Indywidualnie brąz zdobył Filip M.z klasy 4. Skład ekipy: Natalia M.z klasy 4, Filip M. z klasy 4, Radek W. z klasy 4, Alicja Z. z klasy 5, Amelia W. z klasy 6, Tymon R. z klasy 6, Adam S. z klasy 6. 

  • Mistrzostwa Gminy Grudziądz w kolarstwie MTB:

    Dnia 17.09 nasi uczniowie wzięli udział w Mistrzostwach Gminy Grudziądz w kolarstwie MTB. Po 8 kategoriach wiekowych nasi uczniowie w klasyfikacji zespołowej ukończyli zawody na I miejscu zdobywając Puchar i Mistrzostwo Gminy Grudziądz! Z 18 osób, aż 15 dostało się na zawody powiatowe zdobywając miejsca od 1 do 6. Indywidualnie Mistrzynią Gminy Grudziądz w klasach 4 została Natalia M. W klasach 6 III miejsce wywalczyła Amelia W. W kategorii klas 5 drugie miejsce wywalczył Wiktor B. Na II miejscu również zakończył wyścig Filip M.z klasy 4. Brązowy medal wśród klas 6 zdobył Paweł Ś. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych w roku szkolnym.

  •