Zapraszamy do naszej szkoły!
Klasy edukacji wczesnoszkolnej:
Klasy 4-8:
Zajęcia specjalistyczne:
Ogromne sukcesy naszych uczniów w konkursach przedmiotowych Kuratora Oświaty!
Dwóch uczniów naszej szkoły zdobyło tytuł laureata w roku szkolnym 2025/2026. Pierwszym z nich jest Dawid Zarzycki, który został laureatem z historii, drugim Emil Klemm z języka niemieckiego (uczniowie klasy VII). Natmiast finalistką konkursu z języka niemieckiego została Nadia Mówka (uczennica klasy VIII).
Do tych sukcesów przyczynili się również nauczyciele, którzy wspierali uczniów na każdym etapie przygotowań. Dawida z historii przygotowywał Pan Krzysztof Sulerzycki, natomiast Emila i Nadię z języka niemieckiego wspierała Pani Małgorzata Szarzyńska.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom. Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i życzymy kolejnych sukcesów! Jesteśmy z Was bardzo dumni! 👏😍
Projekt w klasie VII
W ramach edukacji zdrowotnej uczniowie klasy 7 zrealizowali projekt „Mała roślina, wielka zmiana”.Praca nad przedsięwzięciem obejmowała kilka etapów – od planowania i podziału obowiązków, aż po organizację szkolnej kawiarenki. Efektem projektu jest bardziej przyjazna, zielona przestrzeń, która pozytywnie wpływa na samopoczucie i komfort nauki. Dziękujemy każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę do realizacji projektu. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się stworzyć piękniejsze i bardziej przyjazne miejsce dla całej społeczności szkolnej.
Kierunek Muzeum
Kierunek Muzeum, czyli jak w jeden dzień poczuć gaz, poznać inżynierów i trafić do starożytnego Rzymu. Wczesnym rankiem, z kanapkami i optymizmem – ruszyliśmy na podbój stolicy. Wycieczka odbyła się dzięki dofinansowaniu z grantu Fundacji Orlen im. Ignacego Łukasiewicza w ramach programu „Kierunek Muzeum" – bo dobra przygoda edukacyjna powinna mieć solidne wsparcie w tle... Pierwszy przystanek to Muzeum Gazowni Warszawskiej, gdzie odkryliśmy, że gaz ma swoją historię, i to całkiem elektryzującą. Zabytkowe maszyny, liczniki i kotłownia z wieżą ciśnień robiły wrażenie – zwłaszcza na tych, którzy do tej pory myśleli, że gaz pochodzi wyłącznie z rachunku za ogrzewanie. Kolejny cel to spacer Śródmieściem Południowym do Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. Majestatyczna architektura, opowieści o wybitnych absolwentach i spacer po kampusie – i to wszystko z przewodnikiem Panem Piotrem, który wie chyba wszystko o stolicy. Ciekawe, czy ktoś wróci tu jako student i przyszły inżynier? A wisienką na torcie wyjazdu okazała się Fabryka Norblina – dawny zakład przemysłowy, który w ostatnich latach zmienił się w atrakcję handlowo- kulturalną. To oryginalne muzeum wciągnęło nas w XIX-wieczny świat technologicznej rewolucji, ale prawdziwy hit czekał chwilę później. W Art Box Metaverse założyliśmy gogle VR i w mgnieniu oka wylądowaliśmy w starożytnym Rzymie – prosto na arenę z Gladiatorem. Rzym nigdy wcześniej nie był tak namacalny, a Maximus nigdy nie miał tak zaangażowanej publiczności. Dzień minął zdecydowanie za szybko. Wielu z nas obiecuje sobie, że wróci w te miejsca ...
#KierunekMuzeum #FundacjaOrlen #WycieczkEdukacyjna
Gminny Konkurs Profilaktyczny "Profilaktyka bez tajemnic"
Nasi uczniowie uczestniczyli dziś w XII Gminnym Konkursie Profilaktycznym "Profilaktyka bez tajemnic" organizowanym przez Szkołę Podstawową w Piaskach. Reprezentowała nas dziesięcioosobowa ekipa z obu klas drugich. Dzieci zaprezentowały przedstawienie profilaktyczne "Wielki wybór", w którym poruszały problem nadmiernego korzystania z ekranów, zachęcały do aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania. Nasza drużyna otrzymała wyróżnienie. Dziękujemy. 🤗
"Uczeń Orszy może wszystko"
Wczoraj, 15 czerwca, gościliśmy absolwentkę naszej szkoły, Panią Beatę Zalewską. Spotkanie odbyło się w ramach naszego cyklu "Uczeń Orszy może wszystko". Pani Beata jest kierownikiem Referatu Edukacji Ekologicznej w Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu. Podczas spotkania opowiedziała naszym uczniom jak wyglądała jej ścieżka edukacyjno - zawodowa po ukończeniu naszej szkoły oraz przybliżyła kulisy swojej pracy. Bardzo dziękujemy za spotkanie. 🤗
Pierwszoklasiści podbijają Toruń! 🚂🍦
Nasi najmłodsi uczniowie wybrali się na pełną przygód wycieczkę pociągiem do Torunia. To był dzień absolutnie wyjątkowy i pełen wrażeń! Co ciekawego wydarzyło się podczas wyjazdu? Naukowe odkrycia: w toruńskim planetarium odwiedziliśmy interaktywną wystawę Geodium, gdzie poprzez świetne eksperymenty poznawaliśmy tajemnice naszej planety. Słodkie warsztaty: w manufakturze cukierków dzieci własnoręcznie stworzyły kolorowe, pyszne lizaki. Spacer po starówce: podziwialiśmy piękne, gotyckie kamienice, Krzywą Wieżą i pomnik Mikołaja Kopernika. Zasłużony relaks: na koniec nie mogło zabraknąć tego, co tygryski lubią najbardziej – pysznych lodów! Zmęczeni, ale z uśmiechami od ucha do ucha i torbami pełnymi pamiątek, wróciliśmy bezpiecznie do Wałdowa. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji! 📸
Rozstrzygnięcie konkursów w klasach I-III
W ubiegły piątek w klasach 1-3 odbyło się rozstrzygnięcie wielu konkursów 😊👏 W konkursie „Mistrz ortografii” zorganizowanym przez Panią Kingę K. I miejsce otrzymały następujące osoby:
z klas I - Nina D.,
z klas II Nadia L.,
z klas III - Jan K. Brawo! 👏
W konkursie z arytmetyki mentalnej dla klas drugich, zorganizowanym przez Panią Anitę W. nagrody otrzymały następuje osoby:
I miejsce - Cezary P. 2a i Alicja K. 2b
II miejsce - Lena K. 2a i Witold J. 2 b
III miejsce - Bruno B. z 2a i Tomasz W. z 2b. Brawo! 👏
Otrzymaliśmy również wyróżnienia w konkursie grafiki komputerowej pt.” Malowanie na ekranie” zorganizowanym przez Panią Milenę G.
W konkursie „Kangur” zorganizowanym przez Panią Lucynę M., wyróżnienia dla następujących osób: Najwyższy wynik w szkole w kategorii Żaczek: Eliza K., najwyższy wynik w szkole z klas 3 Mikołaj T. Wszystkim laureatom bardzo gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w konkursach. 🙃😊
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
W piątek w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz głosowanie na jego opiekuna. W wyniku głosowania funkcję Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego objął Bartosz C., a Wiceprzewodniczącą została Oliwia Ż. W skład Samorządu Uczniowskiego weszli również: Anna D., Pola D., Alicja Z., Nikodem W., Oskar P. oraz Marcin K. Opiekunem Samorządu Uczniowskiego został nauczyciel wychowania fizycznego, pan Paweł. Serdecznie gratulujemy wszystkim wybranym osobom. Życzymy owocnej współpracy, wielu sukcesów oraz realizacji wszystkich pomysłów i inicjatyw na rzecz naszej szkolnej społeczności.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
W piątek w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz głosowanie na jego opiekuna. W wyniku głosowania funkcję Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego objął Bartosz C., a Wiceprzewodniczącą została Oliwia Ż. W skład Samorządu Uczniowskiego weszli również: Anna D., Pola D., Alicja Z., Nikodem W., Oskar P. oraz Marcin K. Opiekunem Samorządu Uczniowskiego został nauczyciel wychowania fizycznego, pan Paweł. Serdecznie gratulujemy wszystkim wybranym osobom. Życzymy owocnej współpracy, wielu sukcesów oraz realizacji wszystkich pomysłów i inicjatyw na rzecz naszej szkolnej społeczności.
Tydzień dla Bezpieczeństwa
W ramach „Bezpiecznego tygodnia” Uczniowie klas 4 uczestniczyli w programie profilaktycznym „Akademia bezpieczeństwa”. Nasze spotkanie zaszczycili swoją obecnością dwaj funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu, którzy przeprowadzili z dziećmi niezwykle ważną rozmowę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 🚦 Bezpieczeństwo na drodze to ważna lekcja dla najmłodszych! Uczniowie klas I–III uczestniczyli w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Podczas lekcji dzieci przypomniały sobie najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przechodzenia przez jezdnię oraz znaczenie znaków drogowych. Uczniowie rozmawiali o obowiązkach pieszego i rowerzysty, poznawali zasady noszenia elementów odblaskowych oraz uczyli się, jak zachować ostrożność w różnych sytuacjach na drodze. Nie zabrakło również ćwiczeń praktycznych, quizów i zabaw edukacyjnych, które pomogły utrwalić zdobytą wiedzę.
Tydzień dla Bezpieczeństwa
W Tygodniu dla Bezpieczeństwa w naszej szkole uczniowie i przedszkolaki zdobywali wiedzę i umiejętności w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po drodze, Internecie, podczas górskich wędrówek i odpoczynku nad wodą. Mieli również możliwość zdać egzamin na kartę rowerową - udowodnić, że znają zasady poruszania się na drodze i zadbania o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Młodym rowerzystom gratulujemy zdania egzaminu i życzymy udanych wypraw na ich jednośladach 🚴💚.
Dzień Pustej Klasy
12 czerwca w klasach 1–8 odbył się Dzień Pustej Klasy. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych poza tradycyjną salą lekcyjną. Lekcje przyrody, fizyki, języka angielskiego oraz innych przedmiotów odbywały się na świeżym powietrzu i w różnych przestrzeniach szkolnych. Była to doskonała okazja do nauki poprzez obserwację, doświadczenia i aktywność w terenie. Dzień dostarczył uczniom wielu ciekawych wrażeń i pokazał, że nauka może odbywać się nie tylko w klasie.
Grudziądzkie Amatorskie Prezentacje Artystyczne
12 czerwca w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i otwarcia wystawy najlepszych prac, spośród 200 nadesłanych na Grudziądzkie Amatorskie Prezentacje Artystyczne. W tym roku tematem była " Życiodajna woda". Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość o przyznaniu wyróżnień naszym uczennicom: Laurze Kulerskiej i Lence Kaczmarczyk. Serdecznie gratulujemy i kibicujemy Wam w dalszym rozwoju artystycznym. Brawo! 👏👏👏
Klasa Ia
W minionym tygodniu pierwszokwasiści z 1A zamienili się w prawdziwych odkrywców! Jako młodzi ornitolodzy i entomolodzy zgłębiali tajniki świata ptaków i owadów, a następnie z zaangażowaniem rysowali robaczki na komputerach. Uczniowie rozwijali też tężyznę fizyczną i umysłową – trenowali grę w paletki oraz ćwiczyli logiczne myślenie, współpracując w zespołach z kolorowymi kubeczkami. Całość dopełniły treningi samodzielnego czytania oraz masa innych, rozwijających aktywności. To był niezwykle intensywny i pełen wrażeń czas!
Klasa Ib
Dnia 10 czerwca uczniowie klasy 1b wybrali się do Gminnej Biblioteki w Małym Rudniku. Dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach poprowadzonych przez Panią Klaudię. Wizyta w Gminnej Bibliotece to nie lada wydarzenie w życiu Pierwszaków. Każdy kontakt z literaturą z pewnością ma wpływ na zainteresowanie książką jako formą wypoczynku; na budowanie nawyku czytania i miłości do książek już od najmłodszych lat.
#tydziendlabezpieczenstwa
W związku z trwającym tygodniem bezpieczeństwa nasze przedszkolaki i młodsi uczniowie opowiedzieli, jak powinniśmy zachowywać się na drodze, nad wodą czy w Internecie. Mamy bardzo mądrych uczniów!
Mistrzostwa Powiatu w kolarstwie MTB
Dnia 10.06.na boiskach Klubu Sportowego Stal zorganizowano Mistrzostwa Powiatu w kolarstwie MTB. Nasza reprezentacja szkoły podstawowej z klas 4-7 tworząca gminną drużynę zajęła I miejsce. Skład drużyny:
Dawid Zarzycki- II miejsce indywidualnie
Agata Wardulińska-IV miejsce
Alicja Zarzycka- indywidualnie również Mistrzyni Powiatu
Tymon Rumiński - VI
Adam Szarafiński-VIII
Paweł Świrzyński-VII
Wiktor Bulczak- II miejsce indywidualnie
Emilia Kosakowska -V miejsce
Gratulacje!
Konkurs zorganizowany przez Radę Rodziców
Z ogromną radością informujemy, że klasa 2A wygrała konkurs zorganizowany przez Radę Rodziców. 👏Konkurs polegał na dokonywaniu wpłat na RR,a zwyciężyła klasa, która osiągnęła najwyższy poziom wpłat. W nagrodę klasa 2A otrzymała voucher o wartości 500 zł. Wszystkim rodzicom dziękujemy za zaangażowanie😊
Mistrzostwa Gminy Grudziądz w kolarstwie MTB
Dnia 09.06.na terenach Klubu sportowego Stal odbyły się Mistrzostwa Gminy Grudziądz w kolarstwie MTB. Nasza drużyna dziewcząt I chłopców z klas 4-7 drużynowo ukończyła zawody na III miejscu. Indywidualnie na podium stanęli:
Wiktor B.-srebro
Dawid Z.-złoto Mistrz Gminy Grudziądz
Tymon R.-brąz
Emilia K.-brąz
Agata W.-srebro
Ogromne gratulacje. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Dzień Bliźniaka
Dzień Bliźniaka to świetna, integrująca akcja, w której uczniowie dobierają się w pary i przychodzą ubrani w identyczne lub bardzo podobne stroje. To popularna inicjatywa, która buduje wspólnotę i wywołuje mnóstwo pozytywnych emocji w szkolnych korytarzach. Zapraszamy do fotorelacji 📸
Wyjazd do Mandorii
Uczniowie klas 5 i 4 spędzili fantastyczny dzień w 🎠 Mandorii – jednym z najpopularniejszych parków rozrywki w Polsce! Na uczestników wyjazdu czekało mnóstwo atrakcji – od spokojnych karuzel 🎠 po pełne emocji rollercoastery 🎢. Nie zabrakło śmiechu 😂, dobrej zabawy 🎉 i odrobiny adrenaliny 😎! Podczas wycieczki uczniowie obejrzeli również seans filmowy 🌌 „Droga Mleczna”, który zabrał nas w niezwykłą podróż po kosmosie ✨🚀. To był dzień pełen radości, wspólnych przygód i niezapomnianych wrażeń, które na długo pozostaną w naszej pamięci! 💙😊 📸 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu!
Podziękowanie od Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu
🚂✨ Klasy 3 na wycieczce w Toruniu! ✨🚂
W poniedziałek (01.06) nasi trzecioklasiści wyruszyli pociągiem na pełną wrażeń wycieczkę do Torunia. Podczas pobytu odwiedzili Planetarium, gdzie mogli odbyć niezwykłą podróż w kosmos i poznać tajemnice Układu Słonecznego . 🌍⭐ Nie zabrakło również spaceru po urokliwej starówce oraz wizyty przy słynnej Krzywej Wieży, która wzbudziła wiele emocji i ciekawości. 🏰😊 To był dzień pełen nauki, odkrywania nowych miejsc i wspólnej zabawy. Wróciliśmy zmęczeni, ale bogatsi o wiele nowych doświadczeń i pięknych wspomnień! ❤️
Wycieczka trasą Oświęcim- Zator - Łódź
W dniach 01.06-03.06 uczniowie klas 7-8 uczestniczyli w trzydniowej wycieczce trasą Oświęcim- Zator - Łódź. Pierwszy dzień miał charakter edukacyjny, historyczny i przede wszystkim refleksyjny. Głównym celem wizyty w Auschwitz-Birkenau Memorial and Museum było:
-poznanie historii II wojny światowej i Holokaustu
-zrozumienie skutków rasizmu, antysemityzmu, totalitaryzmu i nienawiści
-uczczenie pamięci ofiar obozów koncentracyjnych i zagłady.
W drugim dniu udaliśmy się do Energilandii. Uczniowie aktywnie spędzili czas na atrakcjach wymagających ruchu oraz współpracy , często także odwagi 😉 Trzeci dzień spędziliśmy w Orientarium i ZOO w Łodzi. Uczniowie poznali różne gatunki zwierząt i ich środowisko życia. Uzupełnili wiedzę z biologii, geografii i ekologii poprzez obserwację zwierząt na żywo. To były cudowne trzy dni pełne wrażeń, które pozostaną w naszych wspomnieniach na zawsze!
Mistrzowie debaty oksfordzkiej! 🎤🏆🗣️
3 czerwca w GOKiS w Małym Rudniku reprezentacja klas 6 w składzie: Julian, Olek, Olga i Bartek, wzięła udział w organizowanej przez Młodzieżową Radę Gminy Grudziądz debacie oksfordzkiej. Temat był bardzo aktualny i bliski, bo dotyczył wpływu telefonów na rozwój dzieci. Nasza ekipa okazała się najlepsza i pokonała swoich kolegów z innych szkół. Gratulacje!
Realizacja projektu Stowarzyszenia "Wałdowski Klucz"
22 maja 2026 r. w przyszkolnym ogrodzie odbyły się wyjątkowe warsztaty ogrodnicze w ramach projektu „Rodzina w Równowadze”. Uczestnicy wspólnie posadzili aż 40 drzew i krzewów oraz 20 bylin, dzięki czemu ogród stał się jeszcze piękniejszym miejscem do odpoczynku. 💚 Każda rodzina otrzymała również roślinkę do domu, by dalej rozwijać pasję do natury i dbania o środowisko. Dziękujemy wszystkim za wspólne działanie! 🌼 Projekt „Rodzina w Równowadze” został dofinansowany w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030.
„Angielski jest fun-tastyczny”
📚🎤 To już ostatnia odsłona zadań realizowanych w ramach IV Edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Angielski jest fun-tastyczny”! 😊 Za nami takie zadania jak: Kącik książki po angielsku, Książka o mnie, Legenda, Dzień Świętego Patryka, Kalendarz dwujęzyczny, Karaoke po angielsku oraz Multikulti. 🌍✨ Było kreatywnie, kolorowo, muzycznie i przede wszystkim – po angielsku! 😄 Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy dobrze się bawili i zdobyli wiele nowych doświadczeń. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji 👇📸
Piknik Rodzinny
Tradycyjnie po oficjalnym Przyrzeczeniu Uczniów „Orszy” świętujemy dalej na Pikniku Rodzinnym. Dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za tak wielkie zaangażowanie i doskonałą współpracę, a sołectwom Wałdowa Szlacheckiego Pani Barbara Dobek i Rudy Pan Tomasz Makowski za wsparcie i cenną pomoc w organizacji. 🌸🌸🌸
Uroczystość z okazji 25. rocznicy nadania naszej szkole imienia Stanisława Broniewskiego „Orszy”
29 maja 2026 r. w Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małym Rudniku odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji 25. rocznicy nadania naszej szkole imienia Stanisława Broniewskiego „Orszy”. Cieszymy się, że w tym wyjątkowym dniu towarzyszyło nam tak wielu przyjaciół naszej szkoły - wnuczka Orszy Dorota Broniewska - Szeliga z synem Arturem, Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz, Pani Kierownik Referatu Oświaty Iwona Ślusarska, przedstawiciele Rady Gminy Grudziądz oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy wałdowskiej szkoły. Był to dzień pełen wzruszeń, wspomnień i refleksji nad historią oraz wartościami, które od lat towarzyszą społeczności naszej szkoły. Wspólnie uczciliśmy Orszę – żołnierza, patriotę i wspaniałego Polaka, którego życie wciąż jest inspiracją dla kolejnych pokoleń. Najważniejszym momentem uroczystości było Przyrzeczenie Uczniów „Orszy”, które składał kolejny rocznik ósmoklasistów. Dziękujemy wszystkim gościom, nauczycielom, uczniom i rodzicom za obecność oraz wspólne świętowanie tego pięknego jubileuszu. ❤️
Święto Szkoły
Uczniowie klas 1-3 poznawali sylwetkę Stanisława Broniewskiego „Orszy”. Nasz Patron będzie im towarzyszył, aż do ukończenia szkoły podstawowej. Jesteśmy dumni, że tak wspaniały człowiek jest drogowskazem dla naszej szkolnej społeczności.
„Psia Lekcja”
W tym roku szkolnym uczniowie klas I, III i Vb wzięli udział w programie społeczno-edukacyjnym „Psia Lekcja”, organizowanym przez Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom. Program uczy empatii, odpowiedzialności oraz budowania bezpiecznych i mądrych relacji ze zwierzętami 🐾❤️ W ramach zajęć uczniowie z zrealizowali dwie lekcje: 🐾 „Psia przyjaźń. Co to jest dogoterapia?” 🐾 „10 psich sekretów, czyli co robić, a czego nie?” Dopełnieniem programu była szkolna kawiarenka ☕🍰 oraz zbiórka pieniędzy na rzecz dogoterapii dzieci przebywających w szpitalach. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się połączyć naukę, dobrą zabawę i pomaganie ❤️ Dziękujemy wszystkim za udział w tej wyjątkowej inicjatywie! 🐕✨
Drzwi otwarte szkół średnich
Nasi ósmoklasiści powoli finiszują w dokonywaniu swoich pierwszych, samodzielnych wyborów edukacyjno - zawodowych. W tym tygodniu swoje drzwi otworzyło dla nich 1 Liceum Ogólnokształcące. Przy okazji tego wyjazdu odwiedziliśmy również "Dwójkę", gdzie przyjęto nas poza ustalonym terminem drzwi otwartych. II Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego serdecznie dziękujemy.
Dzień bez plecaka
Dzień bez plecaka to popularna akcja, podczas której uczniowie przychodzą do szkoły bez tradycyjnych plecaków a wszystkie przybory i książki pakują w dowolne, często absurdalne i zabawne przedmioty. Zapraszamy do fotorelacji z Dnia bez plecaka, który odbył się w naszej szkole.
Mistrzostwa Gminy Grudziądz klas 7-8 w LA
Dnia 26.05 na boiskach GOKIS w Małym Rudniku odbyły się Mistrzostwa Gminy Grudziądz klas 7-8 w LA. Gratulujemy naszym sportowcom udziału i wyników, tym bardziej, że nasza reprezentacja była bardzo osłabiona. Uczniowie klas 8 byli na drzwiach otwartych i nie mogli w tych zawodach uczestniczyć. Młodsi w lekkim osłabieniu spowodowanym chorobami dali super radę! MISTRZYNIĄ GMINY GRUDZIĄDZ w skoku w dal została Lena G. z klasy 7! Lena zajęła także 3 miejsce i brąz w biegu na 300 m. Mateusz B. z klasy 7 zdobył brąz w biegu na 300m. W biegu na 100 m Kinga S. z klasy 7 wywalczyła brąz. Dawid Z.w biegu na 1000 m zajął II MIEJSCE! Nasza sztafeta szwedzka dziewcząt ukończyła rywalizację na III m zdobywając brąz! Skład ekipy: Lena G., Kinga S., Matylda C., Oliwia Ż. Wszystkie dziewczyny w składzie były z klasy 7. Ogromne gratulacje! Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Konkurs plastyczny pod nazwą: "Świeżo malowane"
21 maja w Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małym Rudniku odbył się coroczny konkurs plastyczny pod nazwą: "Świeżo malowane". Jesteśmy dumni z prac wszystkich naszych artystów, jednak szczególne uznanie jury zdobyła: Inka Laskowska (1 miejsce w kategorii klas 1-3 !!!), Kinga Stemska ( 2 miejsce w kategorii klas 7-8), a specjalne wyróżnienie otrzymała Nina Łagoda i Marta Mroczkowska! Serdecznie gratulujemy! 🥰
Konkurs plastyczny pod nazwą: "Świeżo malowane"
21 maja w Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małym Rudniku odbył się coroczny konkurs plastyczny pod nazwą: "Świeżo malowane". Jesteśmy dumni z prac wszystkich naszych artystów, jednak szczególne uznanie jury zdobyła: Inka Laskowska (1 miejsce w kategorii klas 1-3 !!!), Kinga Stemska ( 2 miejsce w kategorii klas 7-8), a specjalne wyróżnienie otrzymała Nina Łagoda i Marta Mroczkowska! Serdecznie gratulujemy! 🥰
Jesteśmy "Szkołą z Pasją"!!! 💪
Jest to udokumentowane stosownym certyfikatem, który został odebrany przez Panie Dyrektor 22 maja 2026 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Pruszkowie, gdzie odbyło się uroczyste spotkanie wieńczące roczny projekt "Dziecko z Pasją". Grant Fundacji Uniwersytet Dzieci otworzył naszej społeczności szkolnej kolejne drzwi do wszechstronnego rozwoju. 🫶 Kończy się tegoroczna edycja, ale niewątpliwie nie kończy się dla nas wartościowa współpraca z zaprzyjaźnionymi szkołami i Fundacją Uniwersytet Dzieci. Dziękujemy za Wasze wsparcie. 💚
Fundacja Uniwersytet Dzieci
Uniwersytet Dzieci w Klasie - szkolenia i scenariusze lekcji
Ilustracja naszej uczennicy w tomiku wierszy! ❤️
W dniu 21 maja Inka z kl.III b brała udział w spotkaniu, które odbyło się w Bibliotece Miejskiej w Grudziądzu. Wydarzenie połączone było z premierą tomiku wierszy pana Henryka Kamińskiego – autora poezji dla dzieci pt. „Rymowanki zza firanki”. Są to wiersze, które trafiają wprost do serca. Tomik został wzbogacony ilustracjami wykonanymi przez dzieci. Z ogromną radością informujemy, że autorką jednej z ilustracji zamieszczonych w książce jest właśnie Inka. Serdecznie gratulujemy tego wyjątkowego sukcesu! Inka przekazała tomik z oryginalnym rysunkiem do biblioteki szkolnej. 📚❤️
Powiatowe Zawody w Trójboju i Czwórboju Lekkoatletycznym
9 maja 2026 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małym Rudniku odbyły się Powiatowe Zawody w Trójboju i Czwórboju Lekkoatletycznym szkół podstawowych z terenu Powiatu Grudziądzkiego. Gratulacje dla wszystkich sportowców! Brawo dla naszych brązowych Dziewczynek z klas 4 . Mamy III miejsce na Powiatach w trójboju dziewcząt. Nasi chłopcy młodsi i starsi zajęli IV miejsce. Ogromne gratulacje!
Piknik Ekologiczny „WODNE ZAGADKI w NOWEJ WSI”
9 maja 2026 r. na terenie Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi odbył się powiatowy Piknik Ekologiczny „WODNE ZAGADKI w NOWEJ WSI”. Wydarzenie zgromadziło uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości wokół niezwykle ważnego tematu, jakim jest woda i jej znaczenie dla człowieka oraz środowiska. 🌍💦 Najważniejszym punktem pikniku była sztafeta wiedzy o wodzie „Kropla do kropli”, podczas której uczniowie mierzyli się z zadaniami na 10 tematycznych stacjach. Nasza reprezentacja zajęła III miejsce w konkursie. Skład zespołu: Reprezentacja: Lena, Antoni, Aleksandra, Maja, Igor (uczniowie kl.VII). Serdecznie gratulujemy!
Wycieczka klas 2.
21 maja wybraliśmy się do Gdyni, gdzie zwiedzaliśmy ORP „Błyskawica”, polski niszczyciel i najstarszy zachowany okręt tej klasy z czasów II wojny światowej oraz uczestniczyliśmy w zabawie połączonej z nauką w Centrum Nauki Eksperyment 😊
"GAPA"
Grudziądzka Amatorskie Prezentacje Artystyczne "GAPA" to przegląd talentów młodych, zdolnych ludzi z całego regionu. W tym roku naszą szkołę w prezentacjach muzycznych reprezentowały Marta z kl. VII i Emilia z kl. VI b. W kategorii plastycznej bardzo liczna grupa szkolnych artystów wykonała prace na temat: "Życiodajna woda". Czekamy na ogłoszenie wyników jury, które prace zakwalifikują się na wystawę pokonkursową 12 czerwca 2026r. Wszystkim naszym artystom gratulujemy talentów i podziwiamy piękne prace i występy!!!👏❤️
Zajęcia dodatkowe
Dzień Mamy tuż, tuż.❤️ Uczestnicy koła plastycznego przygotowali piękne serca dla swoich kochanych Mam. ❤️
Zajęcia kształtujące kompetencje społeczne
Na zajęciach kształtujących kompetencje społeczne jedną z ważnych, trenowanych umiejętności, jest współpraca w grupie. Ta kluczowa kompetencja jest istotna zarówno w zespole rówieśniczym, jak i w życiu dorosłym, w pracy zawodowej. Dzieci uczą się odczytywać i nazywać role społeczne. Analizują i wnioskują, szukając odpowiedzi na pytanie, co sprawia, że współpraca jest przyjemna i efektywna. Wartościowym zajęciom towarzyszy przy okazji zawsze świetna zabawa.
Klasa 1a
Klasa 1a stawia na zdrowie i wiedzę! Uczniowie przygotowali pyszne, **wiosenne sałatki warzywne**, a następnie odwiedzili bibliotekę, by wspólnie **rozwijać pasję do czytania**. Brawo za świetną formę i miłość do książek! #ZdrowyStylŻycia #Czytelnictwo
Mistrzostwa Gminy Grudziądz w trójboju I czwórboju LA
Dnia 14.05 na obiektach Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małym Rudniku odbyły się Mistrzostwa Gminy Grudziądz w trójboju I czwórboju LA. Nasza szkoła wystawiła cztery reprezentacje, po jednej w każdej kategorii. Zawody zakończyły się ogromnym sukcesem ( drużynowo 3 ekipy zlote i 1 srebrna). Uczennice i uczniowie z klas 3-4 SP startujący w trójboju zostali Mistrzami Gminy Grudziądz . Starsi chłopcy z klas 5-6 zostali również Mistrzami Gminy Grudziądz w czwórboju. Starsze uczennice z klas 5-6 ukończyły zawody na II miejscu zdobywając tytuł Vice Mistrzyń Gminy Grudziądz. 19.05 aż 16 osób będzie reprezentować naszą Gminę na zawodach powiatowych. Trzymajcie kciuki! Jak zwykle pokazaliście, że jest w Was ogromną moc! Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
„Angielski jest fantastyczny”
Uczniowie klasy IA, IB oraz VB zrealizowali kolejne zadania w ramach projektu „Angielski jest fantastyczny”! 😊 🔮 „Bajkowe czary-mary” przeniosły uczniów do świata kreatywności — powstały kolorowe prace pełne wyobraźni 🎨✨ 🍀 Z okazji Dnia Świętego Patryka uczniowie poznali ciekawostki z życia patrona Irlandii oraz symbole związane z tym świętem ☘️🇮🇪 📚 Klasa V B dodatkowo zmierzyła się z gramatycznym wyzwaniem i przygotowała mapę myśli porównującą czasy Present Simple i Present Continuous 🧠
Wycieczka klas 5-6
Uczniowie klas 5-6 uczestniczyli w ubiegłym tygodniu w integracyjnej wycieczce "Wszyscy za jednego", do malowniczego Łapina. Zabawy sportowe pomogły nam jeszcze lepiej się poznać i pokazały jak ważna jest współpraca. Jesteśmy Super Drużyną👌 nie tylko na lądzie! Zobaczcie sami Pokaż mniej
Egzamin ósmoklasisty
Konkurs z języka angielskiego "Macmillan Primary School Tournament"
Nasi uczniowie pokazali klasę (dosłownie i w przenośni 😎) podczas konkursu języka angielskiego "Macmillan Primary School Tournament" 🇬🇧✨ ✨ Wysoki poziom i mnóstwo emocji! ✨ Fantastyczna atmosfera 😄 ✨ Silna konkurencja, która motywowała do walki do samego końca 💪 Naszą szkołę reprezentowali: 👦 Franek z klasy 7 👦 Tytus z klasy 4 I uwaga, uwaga… 🥁🥁🥁 🥈 Franek zdobył II miejsce i stanął na podium! 🏆👏 To jest dopiero powód do dumy! 💙 👏 Tytus również dał z siebie wszystko 💪✨ i świetnie reprezentował naszą szkołę. Jesteśmy niesamowicie z Was dumni! 💙
Obchody świąt majowych
30 kwietnia uroczyście obchodziliśmy zbliżające się święta majowe. Była to wyjątkowa okazja, by wspólnie zatrzymać się na chwilę, przypomnieć sobie historię naszego kraju oraz wartości, które nas jednoczą. Szczególnym momentem było spotkanie z niezwykłym gościem – Panią Krystyną Jabłońską, która podzieliła się z nami poruszającymi wspomnieniami ze swojego dzieciństwa, które przypadło na czas wojny. Jej opowieść była dla nas cenną lekcją historii, ale i refleksją nad tym, co naprawdę jest ważne w życiu.
Erasmus+
Obrigada, Portugalio! 🇵🇹
Za nami tygodniowy warsztat szkoleniowy dla nauczycieli szkół z Polski w Coimbrze w ramach Erasmus+ 🌍 Pani Dyrektor Dorota Pawlikowska-Gralla, Pani Izabela Tkaczyńska i Pani Katarzyna Krupa już wróciły, ale część serca została między wąskimi uliczkami Coimbry, kolorowym Porto i klimatyczną Lizboną.
Po co pojechałyśmy? Po wiedzę, inspiracje i świeże spojrzenie. Warsztat szkoleniowy stanowił dla nas silny impuls do rozwoju zawodowego i osobistego. Odwiedziłyśmy #AgrupamentodeEscolasMartimdeFreitas - zobaczyłyśmy jak działa szkoła po portugalsku, co możemy przenieść do nas, a czym sami możemy się pochwalić.
Wymieniłyśmy się doświadczeniami z innymi nauczycielami. A w czasie wolnym: Coimbra i fado, mosty w Porto i zachód słońca w Lizbonie mówią same za siebie 📸 Wracamy bogatsze o wiedzę i 2000 zdjęć.🙂
Udział nauczycieli w kursie został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
#ErasmusPlus #NauczycielWPodróży #Coimbra #MartimDeFreitas #Portugalia #dofinansowaniaUE
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
📕 23 kwietnia to coroczne święto miłośników książek. To dzień, w którym obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich- w klasach I-III również go obchodziliśmy 📖- zapraszamy do fotorelacji.
Dzień Ziemi
Z okazji Dnia Ziemi przeprowadziliśmy wiele działań z dziećmi , aby uświadomić każdemu, jak ważna jest troska o naszą planetę. Podczas wspólnej pogadanki zastanawialiśmy się, co możemy zrobić, aby Ziemia była czysta, zielona i pełna życia. Dzieci świetnie wiedziały, że segregacja śmieci, oszczędzanie wody oraz dbanie o rośliny i zwierzęta to bardzo ważne zadania każdego z nas. Następnie przenieśliśmy się do pobliskiego lasu, gdzie czekały na nas ekologiczne zadania i aktywności. Było dużo ruchu, obserwacji przyrody, rozwiązywania zagadek oraz wspólnej zabawy na świeżym powietrzu.
🦉 Przygoda z sówkami! 🦉
Klasa 1A odwiedziła Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu. Uczniowie poznali sekrety życia sów, zwiedzili wystawy i tereny CEE oraz stworzyli piękne prace plastyczne - sowy. To była fascynująca lekcja przyrody!🌳🐦🦉
#AktywniBłękitni nie zwalniają tempa 💪💙
Kolejna akcja za nami! Uczniowie z zaangażowaniem posprzątali okolicę, nie pomijając także terenów w pobliżu cieków wodnych. Choć na chwilę zatrzymali się nad stawem, by złapać oddech 🌿, szybko wrócili do działania. Niestety, ilość śmieci pokazuje, że wciąż mamy wiele do zrobienia… To nie tylko kwestia porządku, ale przede wszystkim naszej wspólnej odpowiedzialności i mentalności. Dbajmy o środowisko każdego dnia 🌍♻️
Dzień Ziemi z ekipą #AktywniBłękitni 🌍💪
Ekipa do zadań specjalnych w akcji! Jedni kopali jak zawodowcy, inni robili rajdy taczką jak na torze wyścigowym, a byli też tacy, co profesjonalnie nadzorowali (ktoś przecież musi 😉). Efekt? W naszym szkolnym ogrodzie pojawiły się nowe krzewy i drzewo 🌳🌿 Mały krok dla nas, wielki dla naszej planety 💚
IV Indywidualne Mistrzostwa Uczniów Szkół Gminy Grudziądz w Szachach
21 kwietnia mieliśmy zaszczyt gościć uczniów czterech szkół gminnych na szachowych zmaganiach. To już IV Indywidualne Mistrzostwa Uczniów Szkół Gminy Grudziądz w Szachach pod patronatem Wójta Gminy Grudziądz Andrzeja Rodziewicza. Przy szachownicach zasiadło aż 37 uczestników ze szkół w Mokrem, Nowej Wsi, Sztynwagu i Wałdowa Szlacheckiego. Po emocjonujących zmaganiach na podium stanęli:
Klasy 1-3:
🥇1. miejsce Adam Szarzyński
🥈2. miejsce Jan Kamiński
🥉3. miejsce Aleksander Wróblewski
Klasy 4-8:
🥇1. miejsce Marcel Furgał
🥈2. miejsce Paweł Piątkowski
🥉3. miejsce Sebastian Kocięda
Gratulujemy! Do zobaczenia za rok ♟️♟️♟️ Składamy serdeczne podziękowania Państwu A.A. Zwolickim za pomoc w organizacji turnieju.
Gala Laureatów konkursów przedmiotowych organizowana przez Kujawsko -Pomorskiego Kuratora Oświaty
21 kwietnia w Zespole Szkol Muzycznych w Toruniu odbyła się Gala Laureatów konkursów przedmiotowych organizowana przez Kujawsko -Pomorskiego Kuratora Oświaty. Listy Gratulacyjne laureatom i ich nauczycielom wręczyła Kujawsko - Pomorska Kurator Oświaty Pani Grażyna Dziedzic oraz Wicewojewoda Pan Piotr Hemmerling. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy naszym uczniom - Dawidowi Zarzyckiemu z kl. 7 oraz Panu Krzysztofowi Sulerzyckiemu i Emilowi Klemm z kl. 7 oraz Pani Małgorzacie Szarzyńskiej. Dawidowi i Emilowi w tym ważnym wydarzeniu towarzyszyła wychowawczyni Pani Marlena Szwaba - Wiśniewska.
Wycieczka do Górzna
W przepięknych, wiosennych okolicznościach przyrody odbyła się nasza szkolna wycieczka do Górzna. 🌿🌸 Odwiedziliśmy malowniczy Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy, gdzie zachwyciły nas niezwykłe krajobrazy i bliskość natury. Jednym z najpiękniejszych punktów był Rezerwat „Szumny Zdrój” – miejsce pełne uroku i spokoju.🌲💧 Nie zabrakło też integracji – wieczór upłynął nam na grach i planszówkach, w świetnej atmosferze. 🎲😊 Spędziliśmy wyjątkowy czas, pełen wrażeń, relaksu i wiosennej energii! 🌞
Grudziądzkie Targi Edukacyjne
Grudziądzkie Targi Edukacyjne szkół ponadpodstawowych rozpoczęły ważny czas - czas pierwszych, samodzielnych decyzji edukacyjno - zawodowych naszych Ósmoklasistów.
Mistrzostwa Powiatu Grudziądzkiego w biegach przełajowych
Dnia 14 kwietnia w Szkole Podstawowej w Piaskach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Grudziądzkiego w biegach przełajowych. Nasza szkoła wystawiła cztery drużyny, które reprezentowały naszą Gminę Grudziądz. Chłopcy z klas 4 i młodsi oraz z klas 5-6 i dziewczęta klasy 5-6 i 7-8. Chłopcy ukończyli zawody na 4 miejscu. Dziewczęta młodsze i starsze wygrały zawody i zdobyły tytuł Mistrzyń Powiatu Grudziądzkiego!!! Będą reprezentować nasz Powiat na zawodach wojewódzkich! Skład złotek: Maja M., Lena G., Kinga S., Matylda C., Dorota D., Lena M., Amelia W., Pola D., Maja S., Lila W., Wiktoria L. Indywidualnie Mistrzem Powiatu klas 7-8 został Dawid Z. Vice Mistrzynią Powiatu klas 7-8- Maja M. Brąz zdobył Adam S. z klasy 3. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Trzymajcie kciuki na zawodach wojewódzkich!
Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
13 kwietnia 2026 r. w Małym Rudniku odbył się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Sztynwagu. Nasza szkoła oczywiście nie mogła tego przeoczyć – pojechaliśmy w naprawdę mocnym składzie aż 16 uczestników! 💪🎵 Poziom konkursu? 🔝 Bardzo wysoki! Konkurencja? 😮 Spora! Emocje? ❤️ Ogromne! I mamy powody do dumy! 🏆 🌟 W kategorii klas 4–6:
🥈 2. miejsce zdobyła Olga z klasy 6b – brawo za świetny występ i piękne wykonanie! 👏🎶 🌟
W kategorii klas 7–8: 🥇 1. miejsce wyśpiewała Marta z klasy 7 – zachwyciła swoim głosem już po raz kolejny! 💫 Jej występ był po prostu magiczny ✨🎤
Jesteśmy ogromnie dumni ze wszystkich naszych uczestników. 💙 Każdy dał z siebie wszystko, a wspólna atmosfera była bezcenna – trochę stresu, dużo śmiechu i jeszcze więcej muzyki! 😄🎶 Dziękujemy organizatorom za wspaniałe wydarzenie, a naszym uczniom gratulujemy talentu i odwagi! 🌈 Już nie możemy się doczekać kolejnych muzycznych przygód!
Zajęcia dodatkowe
Na poniedziałkowym kole plastycznym królowały mandale. Wykonane zostały przy muzyce relaksacyjnej.🎶🙂Pracowaliśmy magicznymi, metalizującymi kredkami, które nadawały naszym pracom wyjątkowy połysk. Wykorzystywaliśmy różnorodne kolory i wzory, dzięki czemu każda mandala jest niepowtarzalna.✨👌
#DzieckozPasją
10 kwietnia TEB Liceum i Technikum Grudziądz zaprezentowało u nas swoją ofertę edukacyjną. Tym samym nasi ósmoklasiści rozpoczęli działania związane z wyborem szkoły podstawowej.
🏃♂️ 2. Bieg ORSZY – 11 kwietnia 2026 r.
2. edycja Biegu Orszy upamiętnia 25 rocznicę nadania wałdowskiej szkole imienia wielkiego, choć skromnego Polaka- harcmistrza i żołnierza Armii Krajowej, Naczelnika Szarych Szeregów oraz Dowódcy Akcji pod Arsenałem- Stanisława Broniewskiego "Orszy". Nasz Patron jest ważnym drogowskazem w pracy wychowawczej oraz naszą DUMĄ z 25 lat wierności jego ideałom: przyjaźni, służby, odpowiedzialności i pracy nad tym, aby być coraz lepszą wersją siebie. 💚
Organizatorem Biegu Orszy jest nasza szkoła oraz Stowarzyszenie Wałdowski Klucz, działające na jej rzecz. Partnerem wydarzenia było Województwo Kujawsko-Pomorskie, a honorowy patronat objęli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starosta Powiatu Grudziądzkiego oraz Wójt Gminy Grudziądz.
Dyrektor szkoły składa serdeczne podziękowania za obecność:
- wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa – p. Katarzynie Lubańskiej,
- wicestaroście Powiatu Grudziądzkiego – p. Marcinowi Dziadzio,
- wójtowi Gminy Grudziądz – p. Andrzejowi Rodziewiczowi
oraz wszystkim pozostałym gościom, którzy przyjęli nasze zaproszenie. To dla szkoły ogromny zaszczyt.
Mamy to szczęście, że Bieg Orszy współtworzą z nami nasi wieloletni Przyjaciele Szkoły. To Państwa doświadczenie i zaangażowanie sprawiają, że jako wiejska szkoła mamy odwagę podejmować tak duże wyzwania. Dziękujemy: p. Piotrowi Partece, p. Marcinowi Wołoszynowi, p. Robertowi Malinowskiemu. Spośród grona osób związanych życiowo z Orszą serdeczne podziękowania kieruję szczególnie do: Magdaleny Krupińskiej, Izabeli Tkaczyńskiej, Dominiki Zielińskiej, Magdaleny Marciniak oraz Pawła Szarszewskiego. 💛🫶💛🫶💛
2. Bieg Orszy zgromadził ok. 180.dzieci w wieku szkolnym oraz ponad 210 dorosłych sportowców, którzy zmierzyli się na dystansach 5 km i 10 km, a także Nordic Walking. 🏃♀️🏃♂️🏃. Można śmiało stwierdzić, ze to jedno z największych corocznych wydarzeń sportowych, które odbywają się w Gminie Grudziądz. 🏃 Bieg Orszy to też okazja do integracji lokalnej społeczności zarówno na etapie organizacji, jak i w dniu imprezy.
Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim naszym Sponsorom i Darczyńcom, którzy wsparli organizację 2. Biegu Orszy. Dzięki Waszemu zaangażowaniu, otwartym sercom oraz chęci niesienia pomocy udało się przygotować wydarzenie pełne sportowych emocji, radości i niezapomnianej atmosfery. Każda przekazana złotówka, każdy podarowany produkt i każdy gest życzliwości były dla nas niezwykle cenne. Dziękujemy za okazane zaufanie, wsparcie oraz wiarę w nasz pomysł. Cieszymy się, że byliście częścią tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej wspólnej drogi i że jeszcze nie raz spotkamy się podczas kolejnych edycji Biegu Orszy. Dziękujemy, że byliście z nami:
Dominika Zielińska – Lama Studio
Koło Gospodyń Wiejskich
Stowarzyszenie „Q Przyszłości”
Rada Rodziców
KRD – Oddział Grudziądz
MPGN
Grill Novum Garden
OSP Ruda
Alba
PUM
Cross Box
Perfect Look Clinic
Pracownia Masażu Satya – Małgorzata Włodarska
Wymalowane – Klaudia Chodyna
Powiślański Bank – Izabela Strzelczyk
T.K.J. Matuszewski
Nadleśnictwo Jamy
Zakład Produkcyjny Bona
Jéronimo Martins
WORD – Radosław Siciarek
Lezna – Mateusz Znaniecki
Góral Domy – Marek Znaniecki
Łukasz Znaniecki
Piotr Parteka
Michał Wikliński
Jacek Wiśniewski
Krzysztof Gębala
Michał Kawski
Piotr Świrzyński
Yasumi – Katarzyna Kałuża
Miller Świece
Ubezpieczenia – Anna Wolska
PHU – Bartosz Domachowski
Pragniemy również z całego serca podziękować wszystkim osobom prywatnym, które wsparły organizację naszego biegu, a pragną pozostać anonimowe.
Do zobaczenia za rok! 🏃♀️🏃♂️
📷 Relacje z wydarzenia:
Informacje na portalu społecznościowym promujące 2. Bieg Orszy:
Mistrzostwa Gminy Grudziądz w biegach przełajowych
Dnia 09 kwietnia w Szkole Podstawowej w Piaskach odbyły się Mistrzostwa Gminy Grudziądz w biegach przełajowych. Nasza szkoła wystawiła 6 reprezentacji we wszystkich kategoriach wiekowych (klasy 4 i młodsze, 5-6, 7-8). W czterech z 6 kategorii zajęliśmy drużynowo I miejsce zdobywając tytuł Mistrzów Gminy Grudziądz. W dwóch srebro I tytuł Vice Mistrzów Gminy Grudziądz. Wróciliśmy z 23 złotymi medalami, 12 srebrnymi i 4 brązowymi. Medale indywidualne:
III miejsce Maja Wróblewska -klasa 4
III miejsce Błażej Szymajda-klasy 5-6
I miejsce i tytuł Mistrza Gminy Grudziądz Tymon Rumiński- klasy 5-6
III miejsce Alicja Zarzycka-klasy 5-6
III miejsce Kinga Stempska-klasy 7-8
II miejsce Lena Gądek-klasy 7-8
I miejsce i tytuł Mistrzyni Gminy Grudziądz Maja Marciniak-klasy 7-8
I miejsce i tytuł Mistrza Gminy Grudziądz z klas 7-8- Dawid Zarzycki
We wtorek aż 25 osób będzie reprezentować naszą Gminę Grudziądz na zawodach powiatowych. Trzymajcie kciuki. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Ściskamy naszych sportowców , jesteśmy bardzo z Was dumni!
#DzieckozPasją
Lekcja przyrody w 2a odbyła się w ramach projektu #DzieckoZPasją Dzieci badały właściwości mydła i samodzielnie szukały odpowiedzi na ważne pytania. Dowiedziały się, czym właściwie jest mydło – to substancja, która pomaga usuwać brud i tłuszcz, łącząc się zarówno z wodą, jak i z zanieczyszczeniami. Przekonały się też, dlaczego mycie jest tak ważne w codziennym życiu i jak pomaga dbać o zdrowie. Podczas eksperymentów odkryły, czym jest piana, czyli mieszanina powietrza, wody i mydła, która powstaje dzięki mieszaniu i zatrzymywaniu pęcherzyków powietrza. Na koniec poznały budowę cząsteczek mydła, każda z nich ma dwie „części”: jedną, która przyciąga wodę, i drugą, która łączy się z tłuszczem. To właśnie dzięki temu mydło tak skutecznie czyści! To była nauka przez zabawę i odkrywanie, a przy tym mnóstwo radości! 😊
Nasza szkoła rozbłysła na niebiesko 💙
Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu wzięliśmy udział w ogólnopolskich Niebieskich Igrzyskach – wyjątkowym wydarzeniu, które przypomina nam, jak ważna jest akceptacja, zrozumienie i wspieranie każdego dziecka 💫 Było dużo ruchu, radości i wspólnego działania, ale przede wszystkim – ogrom empatii i otwartości. Pokazaliśmy, że razem możemy tworzyć przestrzeń, w której każdy czuje się ważny i akceptowany 🤝 Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie! 💙
#NiebieskieIgrzyska #NiebieskieIgrzyska2026 #PrzestrzeńPrzyjaznaDlaKażdegoDziecka #MiesiącWiedzyNaTematAutyzmu #2kwietnia #InstytutWspomaganiaRozwojuDzieckaGdańsk #NiebueskieIgrzyskaGdańsk
Zajęcia dodatkowe
Barwne działania koła plastycznego, w ostatnim czasie zdecydowanie wiosenno - wielkanocne. 🌱🌷🐣🐰
Wiosna w powietrzu 🌱
Podczas ostatnich zajęć nasze koło przyrodnicze wybrało się na sprzątanie pobliskiej okolicy. Szczerze mówiąc - zostaliśmy zaskoczeni… nie spodziewaliśmy się aż takiej ilości porzuconych śmieci. Zanim liście pojawią się na dobre, dobra widoczność pozwoliła nam dostrzec skalę problemu. Tym bardziej cieszy, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę i zadbać o nasze otoczenie 💚 Niech to będzie mały impuls, by częściej zauważać więcej… i zostawiać po sobie tylko dobre ślady.👣❤️👍
Poranek wielkanocny w klasach IV-VIII
🐣🐰🌱🌷🐣🐰🌱🌷🐣🐰🌱🌷🐣🐰🌱🌷 Za nami wyjątkowy Poranek Wielkanocny! Uczniowie klas szóstych przygotowali przedstawienie pt.,,Kod Wielkanocy: od Jarych Godów do selfie z Zającem ".🐰😉 Młodzi artyści zabrali nas w podróż w czasie - od słowiańskich Jarych Godów i topienia Marzanny, przez symbolikę wielkanocnego koszyczka, kujawskie ,,Przywołówki dyngusowe" i współczesne trendy ze smartfonem w ręku! Nie zabrakło humorystycznego ,,Pogrzebu żuru i śledzia" oraz quizu z nagrodami dla publiczności. Po uroczystości w sali gimnastycznej uczniowie klas 4-8 spotkali się ze swoimi wychowawcami na wspólnym śniadaniu wielkanocnym. Był to czas na integrację, składanie sobie życzeń, dzielenie się jajkiem i rozmowy przy pysznych mazurkach.🍰 😋
Poranek wielkanocny w klasach I-III
Poranek wielkanocny w naszej szkole upłynął w wyjątkowo radosnej i świątecznej atmosferze 🐣🌷 Uczniowie klas drugich przygotowali piękne przedstawienie wielkanocne, które wprowadziło wszystkich w nastrój nadchodzących świąt.
Gminne Mistrzostwa Piłki Nożnej Dziewcząt
Dnia 31.03 w GOKiS odbyły się Gminne Mistrzostwa Piłki Nożnej Dziewcząt ⚽👏 W turnieju wzięły udział 4 szkoły, a rywalizacja była pełna emocji i sportowej walki! Nasze dziewczynki z klas 4-6 po wyrównanej walce ostatecznie zajęły w turnieju III miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestniczkom za zaangażowanie i wspaniałą grę! 👏⚽
Kawiarenka charytatywna
W poniedziałek 30 marca klasa 1b zorganizowała kawiarenkę charytatywną. Całkowity dochód został przeznaczony na leczenie Aleksandry Ślęzak, zamieszkałej w Toruniu, chorującej na Atypowy zespół Retta. Do zakupu były przeznaczone też bransoletki własnoręcznie przygotowane przez dzieci podczas zajęć. Była to żywa lekcja empatii. Udało nam się uzbierać 1015zł !! Za całe zaangażowanie bardzo dziękujemy. Dobro wraca! https://www.siepomaga.pl/olusia-slezak
„Godzina z książką – w krainie wyobraźni”
Niedawno w klasie 3 realizowaliśmy projekt czytelniczy „Godzina z książką – w krainie wyobraźni”, którego celem było rozwijanie umiejętności cichego czytania, rozumienia treści oraz doskonalenie koncentracji. Na początku uczniowie wybrali książki spośród propozycji przyniesionych przez panią Sylwię. Następnie przez tydzień codziennie poświęcaliśmy godzinę na ciche czytanie, w trakcie którego uczniowie wykonywali własne notatki, zaznaczali ile dziennie przeczytali stron. Kolejnym etapem było wykonanie plakatów związanych z przeczytanymi książkami 🎨. Na zakończenie każdy uczeń zaprezentował swoją książkę – opowiadał jej treść, wskazywał najważniejsze wydarzenia oraz zachęcał innych do sięgnięcia po tą pozycję. Już niedługo planujemy drugą edycję projektu – tym razem z książkami przyniesionymi przez dzieci.📚📖
Dzień Edukacji Prawnej
27 marca uczniowie klas ósmych w ramach Dnia Edukacji Prawnej wzięli udział w spotkaniu z sędzią Sądu Rejonowego Panią Małgorzatą Piotrowską. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali informacji dotyczących odpowiedzialności prawnej osób dorosłych oraz nieletnich. Pracując w grupach, wcielali się w przedstawicieli zawodów prawniczych. To było bardzo ciekawe spotkanie. Dziękujemy 🌸
Technika
W klasie 4 na technice ... Dzieci poznały tajemnice znaków drogowych!⚠️Największą gwiazdą dnia był Pan Stop🛑✋😉, oczywiście samodzielnie wykonany. Każdy znak przypomniał, że na drodze trzeba być czujnym, że czasem trzeba się zatrzymać...nawet przy zabawie! Lekcja pełna kolorów, śmiechu i bezpieczeństwa!👌
Sukcesy na Festiwalu Nauki
Z radością informujemy o kolejnych sukcesach naszych uczniów. Tym razem podczas Festiwalu Nauki w Szkole Podstawowej w Sztynwagu! 🎉📚 Uczennice klasy 8, Ania i Wiktoria, zdobyły 🥇 1. miejsce w kategorii klas starszych, wykazując się ogromną wiedzą, kreatywnością i zaangażowaniem. Również chłopcy – Nikodem i Łukasz – zasługują na wielkie brawa 👏 za zdobycie wyróżnienia! Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów i gratulujemy im wspaniałych osiągnięć! Życzymy dalszych sukcesów i rozwijania naukowych pasji! 💡✨
Nasi uczniowie w ścisłej czołówce najlepszych w województwie!
Maja została laureatką, a Dominik finalistą Konkursu Przyrodniczo–Technicznego „Od przyrodnika do technika”. 🏆 Ich sukces nabiera jeszcze większego znaczenia, gdy uświadomimy sobie, że w konkursie wzięło udział blisko pół tysiąca uczestników! To pokazuje, jak wielką pracę, zaangażowanie i pasję włożyli w swoje przygotowania. 👏✨ To nie była tylko rywalizacja, ale prawdziwa przygoda z wiedzą – odkrywaniem, doświadczaniem i poszukiwaniem odpowiedzi na ważne pytania o świat. 🌍💡 Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Torunia. Jesteśmy dumni z Mai i Dominika – ich sukces to dowód na to, że ciekawość świata i wytrwałość prowadzą do wielkich osiągnięć! 💙 Do tych sukcesów przyczyniła się Pani Maria Kwiatkowska, która wspierała uczniów na każdym etapie przygotowań.💙
III miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Kodowanie brajlem” i otrzymaliśmy wyróżnienie dla szkoły! 🎉
25 marca nasze uczennice – Lena (kl. 6b), Zuzia (kl. 5b) oraz Emilka (kl. 6b) – pod opieką nauczycielki Pani Anny Aleksandrowicz wzięły udział w półfinale Ogólnopolskiego Konkursu „Kodowanie brajlem” 🎓✨ Dziewczyny znalazły się w gronie 10 najlepszych szkół w Polsce, które zakwalifikowały się do tego etapu 👏 Rywalizacja, jak podkreślali organizatorzy, była niezwykle zacięta, a zadania wymagające i pełne wyzwań 💡 Do finału mogły przejść tylko 4 najlepsze drużyny… i udało się – NASZE UCZENNICE AWANSOWAŁY! 🎉 Po emocjonującym finale przyszedł czas na ogłoszenie wyników… Z ogromną dumą informujemy, że dziewczyny zdobyły 🥉 3. miejsce w skali całego kraju! 🇵🇱👏 Podczas wydarzenia na uczestników czekało wiele wartościowych i inspirujących atrakcji:
🤝 praca grupowa z osobami niewidomymi
🏛️ odwiedzenie sali tradycji i poznanie historii Ośrodka
📚 wizyta w bibliotece – możliwość zapoznania się z książkami pisanymi brajlem
🧩 zapoznanie się z brajlowskimi pomocami dydaktycznymi
♟️ możliwość zagrania z osobami niewidomymi w gry, takie jak kółko i krzyżyk czy szachy
🚁 pokaz dronów
🦸♂️ miasteczko „Bezpiecznego Bohatera”, gdzie można było choć na chwilę poczuć się jak osoba niewidoma
Zuzia pod okiem przewodnika pokonała trasę z miasteczka aż do auli!👏 Chętni uczestnicy mogli również udzielić wywiadu dla lokalnej telewizji 🎥 – z naszej szkoły odważyła się Zuzia 👏, więc zachęcamy do wypatrywania jej na ekranie! Organizatorzy zadbali również o miłą atmosferę – były słodkie poczęstunki 🍪, ciepły posiłek 🍲 oraz chwile dla ducha 🎶, podczas których młodzież niewidoma prezentowała swoje niezwykłe talenty muzyczne. Wróciliśmy pełni nowych doświadczeń, refleksji i inspiracji ❤️ Takie konkursy uczą dzieci wrażliwości, empatii i współpracy, rozwijają ich kompetencje społeczne, budują pewność siebie oraz pokazują, jak ważne jest zrozumienie drugiego człowieka 🌍 Na zakończenie każda z dziewczyn otrzymała wiele wspaniałych nagród 🎁 ufundowanych przez Kuratorium w Bydgoszczy, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Louisa Braille’a oraz innych partnerów tego wyjątkowego wydarzenia. Dodatkowo nasza szkoła została wyróżniona nagrodą specjalną 🏆 za ogrom pracy oraz wyjątkową relację z przebiegu etapu szkolnego konkursu. Jesteśmy ogromnie dumni! 💙 Gratulujemy dziewczynom i życzymy kolejnych sukcesów! 🎉
Erasmus+
Program Erasmus+ jest skierowany nie tylko do uczniów, ale i nauczycieli. Cztery nasze nauczycielki biorą udział w job shadowing w szkole podstawowej w Hiszpanii. Podczas tej wizyty obserwują codzienną pracę nauczycieli, poznają inne metody nauczania oraz inspirujące rozwiązania dydaktyczne. To doskonała okazja do wymiany doświadczeń, rozwijania kompetencji zawodowych i wprowadzania innowacji do własnej szkoły. Zdobyta wiedza i nowe pomysły z pewnością przełożą się na jeszcze ciekawsze lekcje i lepsze wsparcie uczniów. Udział w „job shadowing” został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
#erasmus+
#jobshadowing
"Misja: Transformacja! Akademia GAZ-SYSTEM"
We wtorkowy poranek (24.03) nasza sala gimnastyczna zamieniła się w profesjonalnie laboratorium, a to za sprawą #GAZSYSTEM, który na terenie całego kraju odwiedza szkoły z cyklem zajęć: "Misja: Transformacja! Akademia GAZ-SYSTEM". Spotkania mają na celu przybliżyć uczniom zagadnienia związane z ochroną środowiska i wyzwaniami współczesnej energetyki. Nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w tej wyjątkowej lekcji.
Światowy Dzień Wody
W ubiegłym tygodniu świętowaliśmy Światowy Dzień Wody w aktywny i kreatywny sposób! 💙 Uczniowie pracowali w grupach, wcielając się w konstruktorów żaglówek- budowali własne modele, a następnie sprawdzali, czy naprawdę unoszą się na wodzie 🚤 Nie zabrakło także edukacyjnych wyzwań! Na uczestników czekały stacje zadaniowe z rebusami, krzyżówkami oraz obliczaniem śladu wodnego 💡 Dzięki temu mogliśmy lepiej zrozumieć, jak ważna jest woda w naszym codziennym życiu i jak każdy z nas może ją oszczędzać. To był dzień pełen nauki, współpracy i świetnej zabawy! 💦
Tydzień pełen wrażeń w klasie 1a!
Ostatnie dni w klasie 1a obfitowały w naukę i ważne gesty: Spotkanie z lekarzem: Uczniowie poznali tajniki pracy medyka i zasady pierwszej pomocy. Dzień Kosmosu: W ramach Dnia Nauki i Rozwoju dzieci odkrywały tajemnice planet. Mali ogrodnicy: Wspólnie posadziliśmy rośliny, dbając o naszą szkolną przyrodę. Skarpetki nie do pary: Solidaryzowaliśmy się z osobami z zespołem Downa, promując akceptację. Brawo dla naszych aktywnych pierwszaków!
Powiatowy konkurs "Złote Usta"
Chwalimy się kolejnymi sukcesami arystycznymi. W piątek 20 marca w powiatowym konkursie "Złote Usta" w Łasinie Gminę Grudziądz reprezentowały m.in. uczennice naszej szkoły- laureatki eliminacji gminnych. Obie dziewczyny zostały docenione: Ala Zarzycka 3 miejscem w swojej kategorii, natomiast Marta Mroczkowska- wyróżnieniem. Jesteśmy z Was bardzo dumni! 🥰🥰
Święto Nauki i Rozwoju w ramach programu „Dziecko z Pasją”, połączone z wizytą studyjną
20 marca w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – Święto Nauki i Rozwoju w ramach
programu „Dziecko z Pasją”, połączone z wizytą studyjną. Swoją obecnością zaszczycili nas Kujawsko- Pomorski Wicekurator Oświaty Beata Sikorska, Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz, Kierownik Referatu Oświaty Iwona Ślusarska, Radny Gminy Grudziądz Edward Sadurski, przedstawiciel fundacji Uniwersytet Dzieci Zuzanna Chmielewska, opiekunka naszej grupy projektowej Krystyna Baryś oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, biorących udział w tej edycji programu „Dziecko z Pasją”. To był dzień pełen inspiracji, odkryć i radości z nauki. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje naukowe pasje. Dziś każda lekcja prowadzona była w sposób warsztatowy, a starsi uczniowie czuwali nad młodszymi. Punktem kulminacyjnym były oczywiście eksperymenty z naszym zaprzyjaźnionym szalonym naukowcem - Panem Bartkiem. Nauka może być fascynującą przygodą, a rozwijanie własnych zainteresowań to klucz do sukcesu. Dziękujemy nauczycielom i rodzicom za wsparcie oraz wszystkim uczestnikom za stworzenie tej wyjątkowej atmosfery.
XXII Gminny Konkurs Recytatorski w Mokrem pt. „Gwara łączy pokolenia – od dziadków po wnuki”
Z dumą informujemy, że czworo naszych uczniów reprezentując swoje kategorie wiekowe wzięło udział w XXII Gminnym Konkursie Recytatorskim w Mokrem pt. „Gwara łączy pokolenia – od dziadków po wnuki” – i wszyscy stanęli na podium! 🏆 Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, ponieważ recytacja w gwarze nie należała do najłatwiejszych wyzwań – a nasi uczniowie poradzili sobie znakomicie! 👏 Gratulujemy wspaniałych występów oraz pięknego reprezentowania naszej szkoły. Brawo! 🥰
Pierwszy Dzień Wiosny w klasach I–III 🌼🌸
W naszej szkole powitanie wiosny trwało cały tydzień i było pełne kolorów, radości oraz ważnych wartości 💚💛❤️🩵 Każdego dnia uczniowie przychodzili ubrani w inny kolor, tworząc barwną i wesołą atmosferę. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy, integracji oraz nauki poprzez doświadczenie Szczególnym dniem był piątek, kiedy dzieci założyły kolorowe, nie do pary skarpetki . To wyjątkowy symbol solidarności i wsparcia dla osób z zespołem Downa. W ten sposób uczniowie pokazali, jak ważna jest akceptacja, zrozumienie i szacunek dla różnorodności 💙💛
Konferencja naukowa
18 marca odbyła się konferencja naukowa dla uczniów szkół podstawowych w grudziądzkim ODN, "Historia pewnego mózgu", z naszym udziałem.⬇️⬇️⬇️ Ninka, Krystian, Bartek, Igor i Aśka - dziękujemy za Wasze zaangażowanie.🤗
"Dziecko z pasją"
Uczniowie klasy 4a zakończyli udział w projekcie edukacyjnym „Lekcje z emocjami – Dziecko z Pasją”. W trakcie zajęć dzieci miały okazję lepiej poznać siebie - swoje uczucia, potrzeby i reakcje. Rozmawialiśmy o emocjach, uczyliśmy się, jak je wyrażać oraz jak wspierać innych. To był wartościowy czas pełen refleksji, współpracy i budowania relacji 💛
Klasa Ib
18 marca klasa 1b udała się na wycieczkę do gospodarstwa z końmi. Była to okazja bliskiego kontaktu z naturą i zwierzętami. Dzieci zostały zapoznane ze zwyczajami koni, poznały zasady opieki nad nimi - czyszczenie i karmienie, odbyły także spacer po terenie całego gospodarstwa. W praktyce była to żywa lekcja przyrody.
Gminny Przegląd Poezji "Złote Usta"
18 marca uczniowie naszej szkoły podjęli wyzwanie i wzięli udział w Gminnym Przeglądzie Poezji "Złote Usta". Komisja oceniała przygotowane teksty poetyckie w czterech kategoriach wiekowych. Naszą szkołę i przedszkole reprezentowali: Agatka, Ada, Kacper, Zosia, Ania, Ala, Marta i Marcel. Nikogo nie zżarła😉 trema, wszyscy dali z siebie wszystko!👍 Alicja i Marta zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach i będą reprezentowały szkołę na etapie powiatowym w najbliższy piątek w Łasinie. Wszystkim gratulujemy odwagi, a dziewczynom życzymy dalszych sukcesów.👏👏👏
Konkurs Ogólnopolski „Kodowanie Brajlem”
Gratulujemy Lenie, Emilii i Zuzannie zakwalifikowania się do półfinału Konkursu Ogólnopolskiego „Kodowanie Brajlem”. To ważne osiągnięcie będące efektem ich pracy i zaangażowania. Życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.
Koło plastyczne
Na zajęciach koła plastycznego uczniowie wykonali obrazek przedstawiający góry. Prace powstały w technice cieniowania konturów. Najpierw narysowano kontury gór, a następnie za pomocą cieniowania dzieci nadały im głębię i przestrzenność. Dowiedziały się również, jak w rysunku działa perspektywa - dalsze góry były jaśniejsze i mniejsze, a bliższe ciemniejsze i większe. Dzięki temu rysunki wyglądają bardziej realistycznie.
Tydzień Mózgu
🧠 Tydzień Mózgu jest coroczną akcją edukacyjną, która ma na celu popularyzowanie wiedzy o mózgu i układzie nerwowym. Rozwiązywaliśmy zagadki i wykonywaliśmy zadania usprawniające myślenie 🧠
Klasa Ia
Klasa 1A spędziła wyjątkowy tydzień pełen wrażeń. Uczniowie świętowali Dzień Kobiet, dbając o miłą atmosferę i upominki, a następnie odkrywali tajemnice umysłu podczas Światowego Tygodnia Mózgu. Wspólny czas wypełniły:
*Treningi pamięci i kreatywne łamigłówki.
*Wspólne wyjście do biblioteki i czytanie książek.
*Radosne gry w karty logiczne Grabowskiego i zabawy ruchowe.
* Wykonywanie prac plastycznych.
To był tydzień pełen uśmiechu i fascynującej nauki!
Dzień Logopedy
6 marca obchodziliśmy Dzień Logopedy - osoby, która pomaga dzieciom mówić wyraźniej, pewniej i bez barier.
Klasy II
Dnia 13.03. w klasach 2 odbyły się zajęcia poświęcone zdrowemu odżywianiu. Dzieci przygotowały zdrowe śniadanie, podczas którego samodzielnie wykonały pastę jajeczną, pastę twarogową oraz pyszne kanapki. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, które produkty są najbardziej wartościowe dla naszego organizmu. Wspólnie omówiliśmy także piramidę zdrowego żywienia i rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest codzienne jedzenie zdrowych i różnorodnych posiłków. Była to nie tylko smaczna, ale także bardzo pouczająca lekcja. 😊🥬🥒🍎🥑
I Mistrzostwa Gminy Grudziądz na Ergometrach Wioślarskich
Dnia 13.03. nasi uczniowie wzięli udział w I Mistrzostwach Gminy Grudziądz na Ergometrach Wioślarskich. Zawody odbyły się w Nowej Wsi. Nasi sportowcy dali z siebie wszystko i po zaciętej walce uzyskali III miejsce w klasyfikacji drużynowej. Indywidualnie Maja Martini w swojej kategorii zajęła I miejsce, a Tytus Konracki II m. Gratulacje dla wszystkich sportowców!
Samorząd Uczniowski
Na początku tego tygodnia Samorząd Uczniowski częstował wszystkie kobiety, te duże i te mniejsze, słodkim cukierkiem, a w kolejnych dniach ogłosił akcję "Szalone piątki". Pierwszy szalony piątek uczniowie spędzili z kapibarą. Za udział w naszej zabawie wszyscy otrzymali nagrody.
Spotkanie autorskie
12 marca w naszej szkole gościliśmy panią Monikę Cieluch – powieściopisarkę pochodzącą z Grudziądza, autorkę 19 książek. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 6-8, nauczyciele oraz nasz gość Pan Marcin Wołoszyn. Podczas spotkania pani Monika opowiedziała uczniom o swojej pracy oraz o tym, jak powstaje książka – od pierwszego pomysłu aż po jej wydanie. W bardzo interesujący sposób przybliżyła młodzieży proces twórczy i realia pracy pisarza. Rozmowa dotyczyła również tematów szczególnie ważnych dla młodych ludzi, takich jak radzenie sobie z trudnościami natury psychicznej, budowanie poczucia własnej wartości oraz znaczenie słów w relacjach z innymi. Dziękujemy za inspirujące spotkanie oraz podzielenie się swoim doświadczeniem. Życzymy wielu kolejnych pomysłów i nieustającej weny twórczej.
Wojewódzki Konkurs Piosenki Filmowej i Musicalowej w Bydgoszczy
Z radością informujemy, że nasz zespół wokalny przygotowywany przez Pana Mateusza Iwanowskiego wziął udział w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Filmowej i Musicalowej w Bydgoszczy oraz został nagrodzony 2 miejscem !!! 💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐 Gorące gratulacje dla uczniów klasy 7: Marty, Leny, Natalii, Oliwii, Franka i Marcela. 🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉 To pierwszy konkurs wokalny o tak szerokim zasięgu, w którym wzięliśmy udział, tym bardziej cieszy nas to wyróżnienie. Honorowy patronat nad konkursem objął Wojewoda Kujawsko-Pomorski Pan Michał Sztybel. Organizatorem było XV Liceum Ogólnokształcące im. Jeremiego Przybory w Bydgoszczy.
„Kodowanie brajlem”
6 marca w naszej szkole odbył się etap szkolny konkursu „Kodowanie brajlem”. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem mierzyli się z zadaniami związanymi z alfabetem Braille’a. Rywalizacja była bardzo zacięta, a poziom uczestników naprawdę wysoki! 👏📚 Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie – wykazaliście się wiedzą, cierpliwością i świetną koncentracją. 💪✨ Do kolejnego etapu zakwalifikowały się:
🏆 Lena S. – kl. 6b
🏆 Emilia K. – kl. 6b
🏆 Zuzanna K. – kl. 5b
Nauka alfabetu Braille’a ma ogromne znaczenie dla dzieci. Rozwija wrażliwość na potrzeby osób niewidomych i słabowidzących, uczy empatii oraz pokazuje, jak ważna jest dostępność i wzajemne zrozumienie. Dodatkowo ćwiczy koncentrację, logiczne myślenie oraz spostrzegawczość. 🤝🧠 Trzymamy kciuki za dziewczyny w kolejnym etapie konkursu! Powodzenia! 🍀
Klasa 1a
W piątek w klasie 1a odbyła się lekcja otwarta, którą przeprowadziła Pani Iza I. Na lekcję zaproszeni zostali rodzice oraz nauczyciele. Tematem zajęć było wprowadzenie nowej literki – „f”. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowanych aktywnościach. Rozpoznawali głoskę „f” w wyrazach, ćwiczyli poprawną wymowę, a także poznawali sposób zapisu małej i wielkiej litery. Nie zabrakło zabaw ruchowych, pracy z ilustracjami oraz tworzeniu wyrazów zawierających nową literę. Dzieci z wielką radością prezentowały swoje umiejętności przed gośćmi, a atmosfera podczas lekcji była pełna uśmiechu, ciekawości i pozytywnej energii. To spotkanie było doskonałą okazją do pokazania, jak wygląda codzienna nauka w klasie pierwszej oraz ile radości może przynosić odkrywanie kolejnych liter. Dziękujemy wszystkim rodzicom i nauczycielom za obecność oraz wspólne przeżywanie tych małych, ale bardzo ważnych edukacyjnych kroków naszych uczniów. 📚👏
Koło plastyczne
Kolorowo, twórczo i wesoło, tak było na ostatnich zajęciach koła plastycznego. Zrobiliśmy ptaszka techniką wydzieranki - darliśmy stare strony książki na małe kawałeczki (oj, działo się!😃). Z wydartych skrawków wyczarowaliśmy barwne skrzydełka, ogonki i brzuszki. Stare strony dostały drugie życie i zamiast trafić do kosza, zamieniły się w prawdziwe, małe dzieła sztuki. Było dużo śmiechu😅, papierowego bałaganu i mnóstwo świetnej zabawy!
Erasmus +
Ostani dzień mobilności uczniów upłynął nam bardzo intensywnie. Ostatnie projekty, pokaz flamenco i zwiedzanie Pałacu Królewskiego- Alcazar. Ten tydzień to nie tylko zwiedzanie i poznawanie Sewilli, ale przede wszystkim nowe przyjaźnie i doświadczanie innej kultury. Dzięki udziałowi w programie mobilności młodzież rozwija umiejętności językowe, poznaje nowe kultury i uczy się samodzielności. Kontakt z rówieśnikami z innych krajów poszerza horyzonty, buduje otwartość i uczy współpracy. Taki rodzaj edukacji to wiedza, której nie da się zdobyć z podręczników. Pobyt uczniów i opiekunów został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
#ErasmusPlus
#DofinansowanieUE
Klasa Ib
Dzieci z klasy 1b uczestniczyły w zajęciach dogoterapii. Takie zajęcia niosą wiele zalet: redukcja stresu, poczucie bezpieczeństwa, rozwój mowy (wydawanie poleceń), nauka empatii, opiekuńczości i odpowiedzialności, zwiększają skupienie uwagi, stymulacja zmysłów (dotyku, słuchu, wzroku). Jako podsumowanie zajęć uczniowie wykonali pracę plastyczne.
Klasa IIa
Wiosna, ach to Ty… Pierwsze prace wiosenne w 2a 🌸🌺😊
"Pinokio" w Teatrze Kameralnym
"Pinokio" w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy to niezwykły spektakl, który 5 marca zobaczyli uczniowie naszej szkoły. Klasy 4 i 5 w kameralnej sali przeniosły się w świat Geppetta i jego drewnianej lalki. Aktorzy byli na wyciągnięcie ręki, a historię pajacyka przedstawili wykorzystując różnorakie techniki teatralne. Po przedstawieniu uczniowie mieli możliwość rozmowy z aktorem - Adrianem Wiśniewskim, absolwentem naszej szkoły.
Aktywni Błękitni
Uczniowie z programu Aktywni Błękitni aktywnie świętowali Światowy Dzień Dzikiej Przyrody (3 marca). 🌿💧 Na szkolnym boisku pracowali w grupach przy stacjach zadaniowych, rozwiązywali zadania i odszyfrowywali hasło, a przy okazji rozmawiali o tym, dlaczego warto chronić wodę i dziką przyrodę. Było dużo ruchu, współpracy i dobrej zabawy! 🌍
#AktywniBłękitni #DlaPrzyrody #ChrońmyWodę #EdukacjaEkologiczna
Erasmus +
Nasi uczniowie ze swoimi kolegami z hiszpańskiej szkoły przedstawiali dziś efekty pracy grupowej- powstały prezentacje o różnicach kulturowych, sporcie i muzyce. Po południu wybraliśmy się na Plac Hiszpański - jedno z najpiękniejszych miejsc w Sewilli. Monumentalna architektura i kolorowe azulejos wywarły na nas ogromne wrażenie. To była nie tylko lekcja kultury i historii, ale także świetna okazja do integracji i wspólnego odkrywania nowych miejsc. 🇪🇸 Pobyt uczniów i opiekunów został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
#ErasmusPlus
#DofinansowanieUE
Integracja młodzieży na Placu Hiszpańskim. Uczeń „Orszy” może wszystko! 🥰☀️☺️
Klasa 1a
W klasie 1a odbyły się kolejne zajęcia w ramach innowacji sensoplastycznej. Tym razem tematyka zajęć brzmiała ,,Szkolni archeolodzy” 🦕 🦖 Rozpoznawaliśmy gatunki dinozaurów, dowiedzieliśmy się ile ważyły ⚖️ , jaką miały długość i wysokość 📏 a także co jadły 🍃 🥩 dinozaury. Wykonaliśmy własne skamieliny z 🦖. Zapraszamy do fotorelacji 📸
Regionalny konkurs kulinarny
Po raz drugi uczestniczyliśmy w regionalnym konkursie kulinarnym im. Wiktora Kulerskiego, organizowanym w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Grudziądzu. W tym roku tematem przewodnim było ptactwo wodne i desery z jabłek. Nasi reprezentanci, Nikodem i Łukasz z 8a, samodzielnie i na żywo przygotowali kaczą wątróbkę z jabłkami i cebulką, kluski z okrasą oraz szarlotkę. Chłopcy zaprezentowali się znakomicie, otrzymali w konkursie wyróżnienie.
Erasmus +
Trzeci dzień mobilności upłynął nam na poznawaniu hiszpańskich tradycji wielkanocnych. W Hiszpanii przygotowania do Wielkanocy koncentrują się wokół Semana Santa, czyli Wielkiego Tygodnia. To czas modlitwy, postu i intensywnych przygotowań do uroczystych procesji. Gościliśmy w budynku jednego z dwunastu bractw działających w Sevilli. Bractwa te działają przez cały rok, przygotowując się do procesji, podczas których niosą platformy (pasos) z figurami przedstawiającymi sceny pasyjne. Zwiedzaliśmy też piękny barokowy kościół San Lorenzo. Kolejny dzień wzbogacił nas o nowe doświadczenia kulturowe. Pobyt uczniów i opiekunów został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
W ramach wymiany międzykulturowej- lekcja flamenco 💃
Drzwi otwarte
4 marca otworzyliśmy DRZWI naszego przedszkola i szkoły dla naszych przyszłych przedszkolaków i uczniów. Jesteśmy zaszczyceni okazanym nam zainteresowaniem, licznymi rozmowami i wspólnie spędzonym czasem. Dzieci ochoczo pokonywały tor przeszkód, doświadczały, liczyły, konstruowały oraz grały na instrumentach. Smakował im też owocowy poczęstunek oraz pyszne gofry wypiekane przez Panie. Jeśli ktoś z Rodziców nie zdążył nas jeszcze odwiedzić, zapraszamy do kontaktu i indywidualne ustalenie dogodnego terminu. ZAPRASZAMY!
Erasmus +
Drugi dzień mobilności w ramach projektu Erasmus+ za nami. Nasi uczniowie uczestniczyli w lekcjach języka angielskiego, biologii i chemii razem z rówieśnikami z Hiszpanii. To była świetna okazja do poznania innego systemu nauki, pracy w międzynarodowych zespołach oraz rozwijania kompetencji językowych. Erasmus+ to nie tylko edukacja, ale też integracja, nowe przyjaźnie i odkrywanie hiszpańskiej kultury. A to dopiero początek! Pobyt uczniów i opiekunów został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
Nasze sukcesy w konkursach przedmiotowych
W tym roku ciężka praca i zaangażowanie naszych uczniów oraz nauczycieli przyniosły wspaniałe efekty. Aż 7 uczniów zakwalifikowało się do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty:
📚 Język polski – Maja (kl. VIIIa)
➗ Matematyka – Dorota (kl. VIIIb)
🧪 Chemia – Joanna (kl. VIIIb) 🇩🇪 Język niemiecki – Nadia (kl. VIIIb) oraz Emil (kl. VII)
📜 Historia – Dawid (kl. VII)
💻 Informatyka – Stanisław (kl. VIIIa)
To jednak nie koniec dobrych wiadomości! 🎉 Trójka naszych uczniów została finalistami i już w tym miesiącu zmierzy się z wyzwaniami na etapie wojewódzkim. 👏 Trzymamy mocno kciuki za Nadię, Emila i Dawida! Jesteśmy z Was ogromnie dumni i życzymy powodzenia! 🍀✨
Konkurs Przyrodniczo–Techniczny pod hasłem „Od przyrodnika do technika”!
Z ogromną radością informujemy, że Dominik i Maja z kl. VIIIa zostali finalistami Konkursu Przyrodniczo–Technicznego pod hasłem „Od przyrodnika do technika”! 🎉 Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Uczestnicy musieli wykazać się rozległą wiedzą przyrodniczo–biologiczną, a poziom konkursu był naprawdę wysoki. Jesteśmy dumni z osiągnięcia naszych uczniów! 🌱📚
Klasy II
Na ostatniej lekcji muzyki dzieci z klas drugich rozpoczęły swoją przygodę z zapisem nutowym 🎼 Uczniowie poznali podstawowe wartości nut oraz ich położenie na pięciolinii. Dowiedzieli się, czym jest klucz wiolinowy i jak odczytywać dźwięki zapisane w prostych ćwiczeniach. Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę! 🎹 Każde dziecko miało okazję podjąć pierwszą próbę gry na klawiszach. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem odnajdywali dźwięki i próbowali zagrać krótkie, proste melodie. To była wspaniała lekcja pełna skupienia, radości i muzycznych odkryć. Brawo dla naszych małych muzyków! 👏🎶
Klasa IIb
Uczniowie klasy IIb wykazali się niezwykłą pomysłowością i zaangażowaniem, tworząc własnoręcznie kolorowe pacynki. 🎨🧵 Podczas pracy nie zabrakło oryginalnych pomysłów, staranności i dbałości o detale. Każda pacynka ma swój wyjątkowy charakter i pokazuje, jak wielka siła twórcza drzemie w naszych uczniach. To była nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do rozwijania kreatywności, wyobraźni oraz umiejętności manualnych.👏
Nowoczesna pracownia komputerowa
Z ogromną radością informujemy, że nasza szkoła zyskała nowoczesną pracownię komputerową. 💻🌐🖥️ Sprzęt otrzymaliśmy dzięki współpracy Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej, w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).
Erasmus +
Pierwsze koty za płoty! Rozpoczęliśmy dziś zajęcia w hiszpańskiej szkole. Nasi uczniowie opowiedzieli hiszpańskim rówieśnikom o Polsce, Wałdowie Szlacheckim i naszej szkole. Od swoich kolegów dowiedzieli się, z czego słynie Sevilla i jakie są ich szkolne tradycje. Później w ramach integracji odbyły się wspólne lekcje w-f. Dzisiejszy dzień był doskonałą okazją do poznawania innych kultur i przełamywania barier językowych. Pobyt uczniów i opiekunów został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
A po lekcjach…warsztaty kulinarne!
#ErasmusPlus
#DofinansowanieUE
Dzień Języka Ojczystego
W naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Był to czas pełen ciekawych działań i twórczych wyzwań. Uczniowie klas 4-8 wykonywali różnorodne zadania językowe, sprawdzali swoją wiedzę o poprawności, zmagali się z łamańcami językowymi oraz rozwiązywali zagadki związane z ortografią i frazeologią. Przygotowali również plakaty promujące kulturę słowa i dbałość o język, który łączy pokolenia. To był tydzień, który przypomniał nam wszystkim, że dbałość o poprawność językową buduje nasza komunikację. Dziękujemy Uczniom za zaangażowanie i kreatywność!
Erasmus +
Pierwsza grupa uczniów pod opieką Pani Izy, Pani Magdy i Pani Justyny rozpoczęła swoją hiszpańską przygodę w ramach programu Erasmus+. Zawitaliśmy do Sevilli, słonecznej stolicy Andaluzji. Niedziela upłynęła nam na poznawaniu miasta i korzystaniu z hiszpańskiego słońca ☀️🇪🇸 Już jutro rozpoczynamy zajęcia w szkole. Na pewno będzie ekscytująco! Pobyt uczniów i opiekunów został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
#DofinansowanieUE
#ErasmusPlus
Erasmus +
27 lutego w południe w erasmusową podróż do Sevilli wyruszyła pierwsza grupa uczniów naszej szkoły. Życzymy Wam wielu niezapomnianych wrażeń i szerokich horyzontów, bo przecież lecicie po wiedzę!!!
Klasa 1a
Tydzień pełen wrażeń w klasie 1A! 🦖👟🤸♀️💬 To był wyjątkowo intensywny czas dla naszych pierwszoklasistów. Oto co działo się w minionych dniach: Prehistoryczne odkrycia: Podczas Dnia Dinozaura badaliśmy świat wielkich gadów. Ciepło i tradycja: Świętowaliśmy Dzień Papci, a dla wygody wskoczyliśmy w ulubione bambosze i zważyliśmy czyje papcie są cięższe⚖️. Aktywność fizyczna: Profesjonalna instruktorka fitness wycisnęła z nas siódme poty podczas energetycznej gimnastyki. Kreatywność dzieci: Dowiedzieliśmy się, czym jest komiks dzięki Akademii Bezpiecznego Puchatka, i zaczęliśmy tworzyć własne rysunkowe historie. Brawo za Waszą energię i ciekawość świata!
Dzień Kapcia
Nowy budynek szkoły zamienił się w najbardziej przytulne i kolorowe miejsce! Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy z takim entuzjazmem wzięli udział w Dniu Kapcia! Korytarze wypełniły się futrzanymi potworami, ciepłymi wełnianymi bamboszami, a nawet kapciami w kształcie ulubionych zwierząt. Udowodniliście, że wygoda może iść w parze z doskonałą zabawą i poczuciem humoru!
Dzień Bezpiecznego Internetu
Po feriach w naszej szkole odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu. Celem podjętych działań było zwiększanie świadomości dzieci i młodzieży na temat zagrożeń w sieci oraz promowanie odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z nowych technologii.
Akcja pt. „Ku wartościom”
23 lutego 2026 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się aktywnie w ogólnopolską akcję pt. „Ku wartościom”, rekomendowaną przez Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty. To niezwykle ważne przedsięwzięcie związane z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. My w naszych działaniach, w trzech grupach wiekowych, skoncentrowaliśmy się na budowaniu odporności psychicznej. Wierzymy, że to ona jest kluczem do długoterminowego zdrowia psychicznego.
Klasa IIa
Podczas piątkowych zajęć w klasie 2a rozmawialiśmy o książkach, które warto znać – nie tylko ze względu na fabułę, ale też przesłanie i wartości, jakie ze sobą niosą. To była świetna okazja, aby podzielić się swoimi czytelniczymi inspiracjami i odkryć nowe tytuły. Uczniowie przygotowali prezentacje swoich ulubionych książek. Każde dziecko opowiadało o wybranej historii, przedstawiało bohaterów oraz tłumaczyło, dlaczego warto po nią sięgnąć. Było dużo zaangażowania, ciekawych argumentów i prawdziwej pasji do czytania – a wszystko po to, by zachęcić innych do odkrywania nowych literackich światów. ❤️
Nasza szkoła otrzymała tytuł Przyjaciela Grudziądzkiego Harcerstwa
22 lutego 2026 r. minęło100 lat od momentu ustanowienia Dnia Myśli Braterskiej. W niedzielę odbyły się uroczyste obchody tego święta, które zorganizował Hufiec ZHP Grudziądz. Naszą szkołę spotkało przemiłe wyróżnienie i wiele miłych słów. Pani dyrektor odebrała podziękowanie, a nasza szkoła tytuł Przyjaciela Grudziądzkiego Harcerstwa. Bardzo dziękujemy i pozdrawiamy Gromadę Wesołe Elfy oraz DH Remus. Czuwaj!
Klasa Ia
Nasi najmłodsi uczniowie zamienili salę lekcyjną w sklep, gdzie poprzez świetną zabawę opanowali rozpoznawanie polskich banknotów i liczenie. Przy okazji utrwalili wiedzę o porach roku, łącząc naukę z codziennym życiem. To nie koniec sukcesów! Cała klasa z dumą ukończyła program „Dziecko z pasją”, rozwijając swoje talenty i odkrywając nowe zainteresowania. Gratulujemy naszym małym odkrywcom zapału do pracy! 👏
Dyskoteka Walentynkowa
Wtorkowe popołudnie nasi uczniowie spędzili bardzo ciekawie i wesoło. Uczestniczyli w dyskotece z okazji Walentynek. Podczas dyskoteki oprócz tańców mogli wziąć udział w konkursach oraz skonsumować wypieki przygotowane specjalnie na tą okazję. Tego dnia królowa czerwień!
Kawiarenka
W poniedziałek po feriach klasa 5a zorganizowała szkolną "kawiarenkę".☕🍰 Uczniowie wraz rodzicami przygotowali pyszne, domowe ciasta i inne przekąski, które można było kupić podczas przerw. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie "kawiarenki" oraz osobom, które wsparły naszą inicjatywę poprzez zakupy. ❤️🎂🍰🍪🍩🍿
Koło plastyczne
Na kole plastycznym po feriach było kolorowo jak w tęczy i wesoło jak na urodzinach! Tworzyliśmy własne, niepowtarzalne magnesy na lodówkę. Najpierw każdy zastanawiał się chwilę nad swoim arcydziełem, a potem... zaczęło się prawdziwe malarskie szaleństwo ! Farby śmigały po magnesach, pojawiły się śmieszne buźki, kwiatki, serduszka i fantazyjne wzory. Ɓyło trochę pofarbowanych rąk, trochę śmiechu i dużo dobrej zabawy.👌
WOŚP
Jeszcze raz serdeczne❤️ podziękowania dla całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w akcję Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ❤️ Znamy już oficjalną kwotę, którą udało Nam się zebrać. Dziękujemy!!!! ❤️
Bal Karnawałowy
16 lutego w naszej szkole odbył się wyjątkowy Bal Karnawałowy dla uczniów klas 1–3 🥳 Sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą krainę magii i kolorów. Już od samego rana można było spotkać księżniczki, superbohaterów, piratów, policjantów, wróżki, sportowców i wiele innych bajkowych postaci. Zabawę umilał nam DJ Cubi 💃🕺
Angielski jest fun-tastyczny!
W pierwszym półroczu nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Angielski jest fun-tastyczny" i… działo się naprawdę sporo! 😎 Zrealizowaliśmy zadania: Must see in London, Bajkowe czary-mary, Simon says, Słownik obrazkowy oraz Flashcards 🎨📚🎲 Efekty? Nauka przez zabawę i świetna współpraca uczniów klas 1, 3 oraz 5b 💪 🎬 Poniżej filmik z naszych działań. 👉 Zapraszamy do oglądania! 👀
Ready for Erasmus+ – let’s travel abroad!
Uczniowie klas 7 i 8 podczas warsztatów „Ready for Erasmus+ – let’s travel abroad” poznawali i utrwalali słownictwo, które przyda się im podczas pobytu … w słonecznej Sevilli! ☀️
🔹 Rozpoczęliśmy od speed datingu – szybkie przedstawienie się i przełamywanie lodów po angielsku 😉
🔹 Następnie było lotniskowo-samolotowe słownictwo – od boarding pass po flight attendant 🧳✈️
🔹 Filmiki, puzzle i inne zadania – nauka przez zabawę 🎬🧩
🔹 Na deser… Koło Fortuny 🎡 – emocje jak na prawdziwym lotnisku! Już niemożny doczekać się naszego wyjazdu! Mobilność uczniów realizowana jest ze środków Unii Europejskiej. #UniaEuropejska #ErasmusPlus #DofinansowanieUE
#AktywniBłękitni
Zima nie odpuszcza, dlatego w ramach programu #AktywniBłękitni odbyła się pogadanka dotycząca bezpiecznego zimowego wypoczynku ❄️🧊 Uczniowie kl.7 dowiedzieli się, dlaczego zamarznięte zbiorniki wodne stanowią zagrożenie, czym jest śryż oraz dlaczego lód nie zawsze oznacza bezpieczeństwo. Wyposażeni w niezbędną wiedzę, uczniowie rozpoczynają ferie zimowe w sposób odpowiedzialny i bezpieczny 💙 Zimowy wypoczynek może być świetną zabawą — pamiętajmy jednak o zasadach bezpieczeństwa! ☃️❄️
Pierwszaki
Zanim wybrzmiał ostatni dzwonek przed zimową przerwą, w klasach pierwszych działo się naprawdę sporo! Nasze najmłodsze stażem uczennice i uczniowie udowodnili, że tydzień przed feriami wcale nie musi być nudny: nauka odczytywania godzin na zegarze, nauka ważenia, przygotowania do karnawałowej zabawy, planowanie bezpiecznych ferii.
Informatyka
Prezentujemy przykładowe prace przygotowane na lekcjach informatyki w starszych klasach. Są to między innymi gry edukacyjne, żywe obrazy inspirowane dziełami znanych malarzy z wykorzystaniem AI, blogi o własnych zainteresowaniach oraz strony dotyczące dalszej edukacji. Realizowane działania rozwijały kreatywność, samodzielność, umiejętności cyfrowe oraz kompetencje potrzebne w przyszłości.
Koło przyrodnicze
Sroga zima to trudny czas dla ptaków. Uczniowie koła przyrodniczego obejrzeli film edukacyjny, uczyli się rozpoznawać ptaki oraz słuchali ich odgłosów. Następnie przypomnieli zasady ich dokarmiania i wspólnie przygotowali pożywne kubki z nasion i tłuszczu dla naszych skrzydlatych przyjaciół 🐦
Technika
Nasi uczniowie na zajęciach techniki stali się prawdziwymi mistrzami igły i nici.🪡🧵 Uczyli się przyszywać guziki na dwie i cztery dziurki. Było trochę plątania nitek, dużo skupienia i jeszcze więcej satysfakcji, gdy guzik w końcu trzymał się jak należy.👌 Uczniowie pracowali bezpiecznie i z uśmiechem.🙂
Koło plastyczne
Na zajęciach koła plastycznego młodsze dzieci wykonały serce z wykorzystaniem różnokolorowych kartek papieru. Praca miała charakter przestrzenny i może być zawieszona, np. w swoim pokoju. Starsze dziewczynki stworzyły piękne zimowe krajobrazy pastelami.🩷❄️🩷❄️
Sensoplastyka w czterech porach roku
W styczniu podczas zajęć w ramach innowacji ,,Sensoplastyka w czterech porach roku” uczniowie z klasy I a zapoznali się z mieszkańcami biegunów północnego i południowego 🐧 🦭 🌍 oraz poznali jego klimat ❄️ Pierwszacy eksperymentowali z lodem oraz wykonywali własne krainy lodowe, słuchając utworu Vivaldiego ,,Cztery pory roku: zima”.
Koło plastyczne
Powoli kończy się pierwsze półrocze, chcemy więc, podsumowując, pokazać prace naszych artystów. Na lekcjach plastyki pracowaliśmy z wykorzystaniem różnorodnych materiałów i technik plastycznych. Uczniowie mieli okazję tworzyć przy użyciu farb, plasteliny, kredek, pasteli, papieru o różnych fakturach oraz materiałów nietypowych. Poznawali różne sposoby wyrażania własnych pomysłów i emocji przez sztukę, rozwijając wyobraźnię, kreatywność oraz zdolności manualne. Oto efekty ich pracy⬇️⬇️⬇️👌
Koło plastyczne
A na koło plastyczne zawitały bałwany.⛄😅 Celem zajęć było rozwijanie kreatywności, sprawności manualnej oraz poznanie nietypowych technik w pracy twórczej. Wykorzystaliśmy waciki do uszu, monetę oraz farby plakatowe. Monetę przesuwaliśmy po kartce przy pomocy patyczka zamoczonego w farbie, dzięki czemu powstały ciekawe zygzaki i okrągłe kształty bałwanka.
Wychowanie fizyczne
Co ma wspólnego zima z lekcjami wychowania fizycznego? Odpowiedź brzmi.... WSPANIAŁĄ ZABAWĘ!
❤️❤️❤️Teatralny Dzień Babci i Dziadka❤️❤️❤️
Coroczną tradycją naszej szkoły jest Teatralny Dzień Babci i Dziadka. Dla swoich ukochanych Babć i Dziadków uczniowie klas 1-3 przygotowali prawdziwe teatralne hity: była magiczna „Akademia Pana Kleksa”, szalona „Lokomotywa” oraz legendarna „Rzepka” – oczywiście w wersji „na wesoło”! 🚂🎩🥕
Śmiechu było co niemiara, braw jeszcze więcej, ale nie zabrakło też wzruszeń.
Dziękujemy serdecznie wychowawcom za przygotowanie przedstawień, Radzie Rodziców za pyszne ciasta, a naszym kochanym uczniom za wspaniałą grę aktorską. Pamiątkowe zdjęcia wnucząt i dziadków wykonała Pani Katarzyna Ścibińska.
Swoją obecnością zaszczycił nas wicestarosta Pan Marcin Dziadzio, przewodnicząca Rady Gminy Grudziądz Pani Katarzyna Kałużna, Pan radny sejmiku województwa (Dziadek🙂)Robert Malinowski z Żoną oraz radni Gminy Grudziądz Pani Elżbieta Adamowska, (dziadek🙂) Pan Piotr Parteka, Pani Barbara Dobek - sołtys Wałdowa Szl.
#StarostwoPowiatowewGrudziadzu
#GminaGrudziądz
Zajęcia w Ia
Klasa 1a zrealizowała kolejne ciekawe tematy z projektu "Dziecko z Pasją". Oprócz ciekawostek przyrodniczych i poszerzania wiedzy o różnych leśnych zwierzątkach, pierwszacy dowiedzieli się, jak porozumiewają się komputery. Za pomocą kodu binarnego każde z dzieci mogło zakodować i rozkodować swoje imię, bawiąc się przy tym znakomicie. Oprócz realizowania zadań projektowych dzieci zdobywały niezbędne umiejętności📖✍️📝, korzystając z różnych ciekawych metod. Dziecko z Pasją Fundacja Uniwersytet Dzieci
Kawiarenka
Klasa 8a przygotowała kawiarenkę. Dochód z niej przeznaczony był między innymi na wsparcie 34 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy młodzieży oraz ich Rodzicom za wspaniałe wypieki. #pomoc #Wielka Orkiestra świątecznej pomocy.
„Sweet focia z moją pierwszą wypożyczoną książką”
Konkurs dla naszych pierwszaków pt. „Sweet focia z moją pierwszą wypożyczoną książką” został rozstrzygnięty! 🎉 Każde zgłoszone zdjęcie było wyjątkowe 📖😊 Wielkie brawa dla uczniów za odwagę i kreatywność 👏 oraz ogromne podziękowania dla fotografów, którzy uchwycili te piękne chwile 📷✨ Mamy nadzieję, że to początek wspaniałej przygody z czytaniem! 💙📚
„Mój zeszyt”
Nasza nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Kinga Kleczkowska z sukcesem ukończyła kurs „Mój zeszyt pomagający się uczyć” organizowany przez ORE. „Mój zeszyt” to narzędzie wspierające naukę opartą na ocenianiu kształtującym. Cieszymy się, że nasi nauczyciele wciąż się rozwijają i nie boją nowych wyzwań.
Dziecko z Pasją
W ramach projektu Dziecko z Pasją uczniowie klasy 5b na godzinie wychowawczej realizują zadania z projektu „Ja w świecie emocji” 💛. Podsumowując - nauka, zabawa, emocje i zasłużone naklejki w indeksach w jednym! 📽️ Zobaczcie filmik z naszych działań!⬇️👌
Zajęcia dodatkowe
W klasie 7 sami przeprowadziliśmy doświadczenia z Archimedesem (i nikt nie wpadł do wanny 😄). Uczniowie własnoręcznie lepili łódki z plasteliny i sprawdzali, co pływa, a co tonie. Wyszło na to, że plastelina w kulce idzie na dno, a w kształcie łódki pływa, bo wypiera więcej wody. Nauka przez zabawę — Archimedes byłby zachwycony! 🚢😄
Mistrzostwa Gminy Grudziądz w siatkówce
To są cudowne wiadomości! 15 stycznia nasze dziewczyny z klas 4-6 brały udział w Mistrzostwach Gminy Grudziądz w siatkówce. W meczu z Piaskami wygrały 2:0. W rywalizacji z Nową Wsią i ze Sztynwagiem po remisie w setach 1:1 przegrały niewiele po wyrównanej walce w tie-breaku i ukończyły turniej na 3 miejscu, zdobywając brązowe medale. Sukces jest tym większy, że jako jedyna szkoła nie mamy w swoim zapleczu hali sportowej. Jesteśmy mega dumni! Nasze Gwiazdy!
Koło plastyczne
Na kole plastycznym tworzyliśmy na magicznych kartkach laurki na Dzień Babci i Dziadka - techniką wydrapywanki. I oczywiście z MIŁOŚCIĄ. ❤️❤️❤️
Koło plastyczne
Choinki ceramiczne wypieczone i oszkliwione - efekt dwutygodniowej, przedświątecznej pracy uczniów na zajęciach koła plastycznego. 🌲🎄
Kawiarenka
Klasa 8b przygotowała kawiarenkę. Dochód z niej przeznaczony był między innymi na wsparcie 34 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy młodzieży oraz ich Rodzicom za wspaniałe wypieki. #pomoc #Wielka Orkiestra świątecznej pomocy.
Koncert Kolęd i Pastorałek
W sobotę w pięknej, świątecznej scenerii sarnowskiego kościoła odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek. Dziękujemy organizatorom (Gminie Stolno i Parafii św. Marcina w Sarnowie) za zaproszenie. Tego wieczoru wystąpiły uczennice kl. 5b pod opieką Pani Justyny Sakry i Weroniki Dmuchowskiej oraz zespół wokalny z kl. 7 pod opieką Pana Mateusza Iwanowskiego. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i tak piękne reprezentowanie naszej szkoły..
Akcja "BohaterON"
Nasza szkoła kolejny raz uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji "BohaterON" w Twojej Szkole 2025, organizowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego, poświęconej uczestnikom Powstania Warszawskiego 1944 . Metoda projektu pozwoliła dzieciom na zapoznanie się z przebiegiem Powstania, losami jego uczestników, szczególnie rolą kobiet, które bohatersko brały aktywny udział w tej trudnej walce. Uczniowie rozwijali umiejętność pracy w grupie, pomysłowość i kreatywność. Temat skłaniał też do refleksji nad losami młodych ludzi w czasie wojny. Było to ciekawe doświadczenie dla wszystkich biorących w nim udział.
Życzenia świąteczne
Kolędy w wykonaniu klas starszych
Wspólne świętowanie i kolędowanie, moc serdecznych życzeń. A najważniejsze, że w tym dniu byliśmy razem. ❤️ Wesołych Świąt. 🎄🎅
Świąteczna atmosfera
19 grudnia w naszej szkole zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera ✨ Podczas wigilii klasowych dzieci wspólnie kolędowały, dzieliły się opłatkiem i składały sobie serdeczne życzenia. Nie zabrakło pięknie udekorowanych stołów, świątecznych smakołyków oraz radosnych rozmów przy choince 🎁 Niech magia Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy nam jak najdłużej! ⭐
W świątecznym nastroju 🌲
Kolędy w wykonaniu klas młodszych 🎅💚
Magiczny klimat Bożego Narodzenia
🎄✨ Klasa 5b zabrała nas dziś w niezwykłą, świąteczną podróż, wprowadzając wszystkich w magiczny klimat Bożego Narodzenia.👼📖 Uczniowie przedstawili w skrócie historię Narodzenia Pańskiego, przeplatając ją dźwiękami kolęd i pastorałek. 🎵💫 Ciepły śpiew niósł się po sali. 🕯️❤️ Na chwilę zatrzymaliśmy się w codziennym pośpiechu, by poczuć radość, spokój i magię nadchodzących świąt 🎁❄️
Warsztaty ekologiczne "Nasz ekosystem"
W tym tygodniu klasy szóste uczestniczyły w warsztatach ekologicznych "Nasz ekosystem" w Europejskim Centrum Współpracy Młodzieży w Toruniu. Przy okazji warsztatów mieliśmy okazję zobaczyć toruńską starówkę w świątecznej odsłonie.🎄👍
Koło plastyczne
Na ostatnich w tym roku zajęciach koła plastycznego przeszliśmy do ostatniego etapu wykonania światecznej choinki, czyli szkliwienia. Teraz nasze prace po raz drugi trafią do pieca i zostaną wypalone w temp.1260 stopni.🌲👍⬇️
Święta...
Piernikowe szaleństwo w klasach drugich. Dziękujemy Pani Basi Małeckiej za warsztaty kulinarne dla naszych dzieci ☺️
"Mały Mistrz"
16 grudnia w naszej szkole w ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Ministerstwa Sportu i Turystyki realizowanego przez @Szkolny Związek Sportowy "Mały Mistrz" gościliśmy wspaniałych sportowców: srebrną Mistrzynię Olimpijską w wioślarstwie z Tokio- Martę Wieliczko oraz Mistrza Świata w wioślarstwie-Mateusza Wilangowskiego. Sportowcy opowiedzieli uczniom o początkach swojej kariery, największych sukcesach sportowych oraz odpowiadali na pytania uczniów. Nasi Mistrzowie relacjonowali jak wyglądają ich treningi oraz zachęcali do wstąpienia w szeregi ich klubu Wisła Grudziądz. Podczas spotkania, które trwało 2 godziny nasza młodzież korzystała z możliwości przejechania się na ergometrze pod okiem Mistrzów . To było wspaniałe spotkanie! Dziękujemy Marcie i Mateuszowi za poświęcony czas.
#MałyMistrz
#MinisterstwoSportuiTurystyki
#SzkolnyZwiązekSportow
Klasa 1a
W klasie I A pielęgnujemy zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe. Oprócz strojenia choinki, śpiewania kolęd, przygotowywania ozdób i kartek świątecznych - przyszedł dziś czas na strojenie pierniczków 🥮🤎
Święta...
Klasa 5b, pod opieką Pani Justyny oraz Pana Wojtka, udała się do Domu Pomocy Społecznej w Grudziądzu, aby zaprezentować mieszkańcom jasełka i wprowadzić wszystkich w piękny, świąteczny nastrój. 🎄 Zostaliśmy przyjęci niezwykle ciepło i serdecznie. Podopieczni DPS z radością dołączyli do wspólnego śpiewania 🎶kolęd i pastorałek, tworząc prawdziwie magiczną atmosferę ✨ Na zakończenie spotkania przekazaliśmy aniołki wykonane przez Panią Darię i Olę, a nasi piątoklasiści otrzymali w podziękowaniu słodkości🍬 oraz piękny świąteczny stroik 🌲 Serdecznie dziękujemy za gościnność, uśmiech i wspólnie spędzony czas. To było niezwykle wzruszające i wartościowe doświadczenie ❤️
Święta...
Lubimy ten czas, gdy szkoła pachnie piernikami... 🩷
„Dziecko z pasją”
W ramach projektu „Dziecko z pasją” uczniowie klasy 3b szukali odpowiedzi na niezwykłe pytanie: „Czy portret pachnie?” 🤔🎨 Okazało się, że tak – wystarczy uruchomić wyobraźnię! W ruch poszły mandarynki 🍊, kawa ☕, herbata 🍵 i cynamon 🌿. Dzięki temu powstały portrety, które są nie tylko piękne, ale też… pachnące! To była wspaniała lekcja kreatywności, zmysłów i twórczego myślenia. Brawo dla młodych artystów z 3b! 👏✨ Dziecko z Pasją Fundacja Uniwersytet Dzieci
"Aktywna Szkoła"
Podczas czwartkowych zajęć sportowych realizowanych w ramach Programu Ministerstwa Sportu i Turystyki "Aktywna Szkoła" odbywały się turnieje tenisa stołowego. Rywalizację szkolnej ligi tenisowej wygrał Paweł Piątkowski z klasy 5. Drugie miejsce zajął Adam Szarafiński, a 3 Igor Piątkowski. Tuż za podium po wyrównanej walce zajął Marcel Furgał. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
#Ministerstwo Sportu i Turystyki
#Aktywna Szkoła
🐦 Koło Przyrodnicze w grudniu...⬇️🌿
Podczas ostatnich zajęć złożyliśmy karmnik dla ptaków oraz wspólnie wybraliśmy odpowiednie miejsce w szkolnym ogrodzie, gdzie ptaki będą mogły bezpiecznie korzystać z zimowego dokarmiania. Zachęcamy uczniów do włączenia się w akcję! 🌰🌾 Nasiona dla ptaków można przynosić do pani Kwiatkowskiej. Najlepiej sprawdzą się:
👉 nasiona słonecznika, dyni, siemię lniane (nasiona oleiste)
👉 pszenica, owies, jęczmień, kukurydza (zboża)
Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc naszym skrzydlatym przyjaciołom! 💚🐤
#Wyjściezklasą
W ramach ministerialnego projektu #Wyjściezklasą członkowie szkolnego chóru i koła teatralnego odbyli dziś wycieczkę do Torunia. Rozpoczęliśmy od warsztatów maskarskich w Domu Muz, gdzie oprócz zajęć manualnych przybliżono nam również historię teatralnych masek. Kolejnym etapem wycieczki był spacer po przepięknej, świątecznej starówce, a jej kulminacyjnym punktem spektakl "Opowieść wigilijna" w teatrze Baj Pomorski. Po spektaklu przypadkowe, ale jakże miłe spotkanie ze znaną nam doskonale i zaprzyjaźnioną z naszą szkołą, grającą w spektaklu aktorką, Panią Grażyną Rutkowską-Kusą. 💝
Dziękujemy #KuchniaWysokichLotów za pyszne 2 śniadanie i łakocie 👌, które dodały nam energii tego dnia. Bezpieczną drogę zapewnił nam #MarkoBus i za kierownicą nieoceniony Pan Janusz 🤩.
Klasa 1a
W minionym tygodniu w klasie 1a wiele się działo 🎄 Przede wszystkim aktywnie odliczamy dni do świąt, dzięki naszemu adwentowemu kalendarzowi, który stawia przed nami wiele wyzwań🗓️ Cieszymy się, że w tym radosnym oczekiwaniu odwiedziła nas "klasowa mama" i podzieliła się z nami swoją pasją do robienia pięknych świątecznych kartek📮📭 Dzieci przed świętami ciężko pracują: nadal poznajemy cyfry i litery, uczymy się pisać i liczyć, czytamy różne, ciekawe książki, realizujemy sensoplastkę i gramy w Karty Grabowskiego oraz świąteczne gry planszowe♣️🃏🎲.
Dziecko z Pasją
Udział w Projekcie "Dziecko z Pasją" daje nam wiele radości, a przy okazji uwrażliwia nas na ważne tematy, związane z uczuciami i nawiązywaniem relacji. Po takich zajęciach dzieci wiedzą już, że zarówno człowiek, jak i zwierzęta mają różne emocje: z niektórymi jest nam łatwiej, z niektórymi trudniej, ale każda emocja jest nam w życiu potrzebna☺️😐🥺😠😔😁 #DzieckoZPasja #UniwersytetDzieci
Podziękowanie
Otrzymaliśmy podziękowanie za wsparcie akcji "Kartka wielkiej mocy".
I świąteczny szkolny turniej szachowy
10 grudnia wśród reprezentantów klas 4-8 odbył się "I świąteczny szkolny turniej szachowy". Rywalizacja była bardzo zacięta, emocje były ogromne. Najlepszy wśród szachistów okazał się Marcel z kl.7, tuż za nim Błażej z kl.6 i Igor z kl.7. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje p. Krzysztofowi za pomoc w organizacji rozgrywek. Mamy nadzieję, że turniej będzie kontynuowany w kolejnych latach.
Konkurs "W świątecznym nastroju"
Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim klasom za udział w konkursie fotograficznym "W świątecznym nastroju - edycja 3". Przedstawiamy nadesłane zdjęcia.
Lektura w klasie II
🐧 Małe rączki, wielkie pomysły 🐧Pingwiny z „Zaczarowanej zagrody”. Po wspólnej lekturze książki „Zaczarowana zagroda” uczniowie klasy 2b pracowali w grupach, tworząc makiety inspirowane bohaterami lektury. Podczas zajęć dzieci planowały swoje prace, dzieliły się zadaniami i wspólnie podejmowały decyzje. Było dużo rozmów, uśmiechu i wzajemnej pomocy – a wszystko w twórczej, radosnej atmosferze 🎨✨ Zajęcia pozwoliły uczniom utrwalić treść lektury, rozwinąć wyobraźnię oraz doskonalić sprawność manualną i umiejętność współpracy. Efekty pracy zespołowej naprawdę cieszą oko i serce. 💙 Każda grupa pokazała własny pomysł, a po zaangażowaniu dzieci najlepiej widzimy, ile radości daje wspólne tworzenie. Brawo dla naszych drugoklasistów! 👏🐧
Koło plastyczne
Na zajęciach koła plastycznego wykonaliśmy anioły z drewnianych patyczków. Do pracy wykorzystaliśmy również sznurek, cekiny, brokaty oraz kolorowe pisaki. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem podczas tworzenia swoich prac.
Koło języka angielskiego
Kolejne koło języka angielskiego za nami. Było trochę ruchu, trochę rywalizacji, odrobina czytania i sporo pozytywnej energii.🙂🎉 W ruch poszły młoteczki, była gra w klasy i – jak zawsze – niezawodna szachownica alfabetyczna.
Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami
3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami – święto ustanowione przez ONZ, które przypomina o potrzebie równości, dostępności i szacunku dla osób z niepełnosprawnościami. W naszej szkole odbyły się pogadanki i zajęcia warsztatowe. Zapraszamy do fotorelacji 📸
XVII Gitariada w Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach
Mikołajkowy weekend powoli się kończy, a do nas docierają wspaniałe wieści! Zuzia Kozłowska została laureatką 1 miejsca na XVII Gitariadzie w Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach. Serdecznie gratulujemy! Dziękujemy natomiast Marcie Mroczkowskiej, która pięknie reprezentowała naszą szkołę na Mikołajowym Biegu Karpia w Mokrem.
Mikołajkowy Konkurs Czytelniczy
🎅 Mikołajkowy Konkurs Czytelniczy to w naszej szkole piękna i pielęgnowana od lat tradycja. Jak co roku, właśnie tego dnia oficjalnie rozpoczynamy świąteczny czas poprzez głośne czytanie, recytacje i obcowanie z literaturą pełną wyjątkowych motywów. W tym roku klasy I–V zaprezentowały wiersze przygotowane pod hasłem „MAGIA ZIMY, ŚWIĄT I NOWEGO ROKU”, natomiast uczniowie klas VI–VIII zmierzyli się z twórczością patronów roku 2025, przedstawiając wyjątkowe interpretacje wybranych utworów. Dziękujemy naszym uczniom za piękne występy, zaangażowanie oraz pełne emocji interpretacje głosowe 📖✨
Serdeczne podziękowania kierujemy również do zaproszonych gości, którzy pomogli w rozstrzygnięciu konkursu, a także do nauczycieli i rodziców za wsparcie oraz przygotowanie uczniów. ❤️ To był magiczny i pełen literackich wrażeń dzień! 🎄
Gminna Biblioteka Publiczna Mały Rudnik dziękujemy ❤️🎅
Świeć przykładem- bądź bezpieczny
6 grudnia naszych najmłodszych uczniów odwiedził nie tylko Święty Mikołaj. Gościliśmy również pana Jacka Zyglewicza (Wicewójta Gminy Grudziądz) oraz pana Marcina Wołoszyna (Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Grudziądzu i zarazem prezesa OSP Ruda). Okazją do tego miłego spotkania było przedsięwzięcie pod nazwą "Świeć przykładem- bądź bezpieczny" mające na celu wzrost bezpieczeństwa na drodze. Dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe, dzięki którym będą widoczne z większej odległości. Dziękujemy za tak pożyteczny prezent mikołajkowy. #StarostwoPowiatowewGrudziadzu #GminaGrudziadz
Mikołajki
W naszej szkole wydarzyło się coś absolutnie wyjątkowego! 🎉 Mikołaj… zamiast tradycyjnych sań wybrał błyszczący, głośny motocykl i wjechał na szkolny dziedziniec niczym prawdziwy gwiazdor! 😄 Witał dzieci szerokim uśmiechem i rozdawał smakołyki. Było dużo radości, śmiechu i zachwytu 😊🎅
Sensoplastyka w czterech porach roku
W listopadzie przyszedł czas na kolejne zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej ,,Sensoplastyka w czterech porach roku”. Pogoda sprawiła nam psikusa, zamiast zajęć o tematyce jesiennej, zimowa aura zainspirowała nas następującymi działaniami:
- „Motylki” świetnie bawiły się podczas zajęć z masą solną 🦋 Wspólnie wykonały ozdoby na choinkę – idealnie, by zdążyły porządnie wyschnąć i już niedługo pięknie udekorować grupową choinkę 🎄💛
- klasa IA - wykonała baletnice tańczące wśród płatków śniegu, natomiast klasa IB płatki śniegu, wykorzystując ryż ❄️ Zajęcia umilał nam utwór A. Vivaldiego ,,Zima”. Było kreatywnie, zimowo i przede wszystkim – z ogromem dziecięcej radości!
Kartka Wielkiej Mocy
W Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu po raz dziewiąty odbyła się akcją "Kartka Wielkiej Mocy"❤️. W akcji wzięło udział ponad 300 osób. Również dzieci z naszej szkoły włączyły się do akcji - na lekcjach plastyki powstały piękne, kolorowe kartki z życzeniami świątecznymi, które pomogły wykonać Panie Ola i Daria. W sumie przekazaliśmy ponad 100 kartek, które trafią do pacjentów szpitali onkologicznych w całej Polsce oraz do Polaków na Kresach.🎄🎅🎁
Powiatowy Turniej Ekologiczny
We wtorek 2 grudnia odbył się XVIII Powiatowy Turniej Ekologiczny. Naszą szkołę reprezentowali:
👉 Marcin i Krystian w kategorii klas IV–VI
👉 Ania i Dominik w kategorii klas VII–VIII
Z radością informujemy o wspaniałych wynikach i sukcesach naszych uczniów 🎉
🥈 Marcin zdobył II miejsce i srebrny puchar.
🥇 Ania po zaciętej dogrywce wywalczyła I miejsce i złoty puchar.
Na uczestników czekały także atrakcyjne nagrody finansowe. Gratulujemy wszystkim ogromnej wiedzy i wspaniałej postawy! 🌿📚👏
Warsztaty Ekologiczno - Przyrodnicze w Toruniu
Uczniowie klas trzecich wzięli udział w warsztatach przyrodniczo-ekologicznych w Europejskim Centrum Współpracy Młodzieży w Toruniu. Dziękujemy prowadzącym za ciekawe zajęcia, inspirujące warsztaty oraz pouczające zajęcia terenowe. Uczestnicy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o lokalnej przyrodzie, ekosystemach oraz znaczeniu działań proekologicznych w codziennym życiu. Był to czas pełen odkryć, dobrej energii i wspólnej pracy — wracamy bogatsi o nowe doświadczenia! 💚 Uczniowie mieli także okazję zobaczyć na toruńskiej starówce świąteczny Jarmark 🎅🏻🎄
Projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej "Wyjście z klasą"
Dnia 02.12 klasy 4-8 wybrały się do Torunia na musical "Kosmos" w CKK Jordanki. Widowisko familijne opowiadało o Wszechświecie, księżycach, gwiazdach, planetach i sile życia. To był spektakl, który zachwycał obrazem, ruchem, muzyką i przesłaniem. Po spektaklu pojechaliśmy do Piwnic pod Toruniem. To znane w okolicy Obserwatorium Astronomiczne. Piwnicka placówka naukowa jest największym obserwatorium astronomicznym w Polsce. Składa się z części optycznej i radiowej. Zwiedzanie Obserwatorium połączyliśmy ze spacerem po pięknym parku, który powstał dzięki nasadzeniom prowadzonym przez astronomów, w tym samego prof. Dziewulskiego i prof. Iwanowską. Nasza wycieczka odbyła się dzięki Projektowi Ministerstwa Edukacji Narodowej "Wyjście z klasą". To był bardzo aktywny dzień. Pozdrawiamy!
#Wyjście z klasą
#Ministerstwo Edukacji Narodowej
Koło plastyczne
Na kółku plastycznym uczniowie wykonali kompozycje przedstawiające krajobraz górski, korzystając z różnych kawałków tapet winylowych. Dobierali faktury i kolory tapet, tworząc warstwowy efekt przestrzeni - niebo, pasma górskie oraz elementy pierwszego planu. Celem ćwiczenia było rozwijanie kreatywności, umiejętności kompozycyjnych oraz wykorzystania materiałów recyklingowych w pracy plastycznej.🖌️🎨♻️
Wojewódzki finał "Turnieju Słowa"
Kolejny sukces Marcela! 🏆
W sobotę Marcel jako laureat konkursu rejonowego wystąpił w wojewódzkim finale "Turnieju Słowa" w Bydgoszczy, gdzie zdobył wyróżnienie. Trzeba podkreślić bardzo wysoki poziom, który prezentowali finaliści, dlatego tym bardziej gratulujemy Marcelowi, który ponownie został doceniony przez profesjonalne jury. Wielkie brawa! Jesteśmy z Ciebie dumni! 👏👏👏
Koło przyrodnicze
Na piątkowym kole przyrodniczym pełen pakiet atrakcji.👌 Robiliśmy własny, zupełnie naturalny wskaźnik pH - tworząc tęczę w miseczkach.🌈 ❄️ Za oknem śnieg jak z reklamy sanek, a w sali… krojenie, siekanie i mieszanie, jak w świątecznym MasterChefie.🔪 W skrócie⬇️ Naukowo, kolorowo, odrobinę chaotycznie – czyli idealnie, bo przecież święta za pasem, a my już ćwiczymy twórczy rozgardiasz. 🎄😄
Warsztaty Ekologiczno - Przyrodnicze w Toruniu
1 grudnia uczniowie klas 2 wybrali się do #EurepjskieCentrumWspółpracyMłodzieży w Toruniu na Warsztaty Ekologiczno - Przyrodnicze. 💚 Podczas nich dzieci poznały fascynujący świat ekosystemu leśnego i odkryły, jak ogromną rolę pełnią drzewa w życiu ludzi, zwierząt i całej przyrody. Podczas kreatywnej części zajęć każde dziecko stworzyło własnego Bohatera Drzewa – pełnego supermocy, takich jak oczyszczanie powietrza, dawanie schronienia czy ochrona gleby. Dzięki temu dzieci mogły spojrzeć na naturę z zupełnie nowej, bliskiej perspektywy.
"Apel laureata"
Ostatni piątek listopada był podsumowaniem sukcesów naszych uczniów podczas „Apelu Laureata”. Wielu z nich ciężko pracowało, aby osiągnąć wyznaczone cele. Po pierwszych zmaganiach z etapem szkolnym konkursów Kuratora Oświaty mamy aż siedmiu uczestników etapów rejonowych: Asia Wardulińska- chemia, Maja Gruszewska- język polski, Dorota Domańska- matematyka, Dawid Zarzycki- historia, Stanisław Znaniecki- informatyka, Nadia Mówka i Emil Klemm- język niemiecki. Ponadto już w sobotę Marcel Furgał będzie reprezentował naszą szkołę podczas „Turnieju Słowa” w Bydgoszczy. Serdecznie gratulujemy uczniom i ich nauczycielom. Trzymamy kciuki za sukcesy na kolejnych etapach zmagań.
Dyskoteka andrzejkowa
Dyskoteka andrzejkowa już za nami! Świetną muzykę zapewnili nasi szkolni DJ 'e 🎧 🎶, których na pewno rozpoznanie na zdjęciach 😄. Aleks zorganizował też muzyczno-sprawnościowe konkursy. Kto chciał odpocząć po szaleństwie na parkiecie mógł pograć w gry planszowe i oczywiście wywróżyć sobie, co go czeka w przyszłości 🔮🎲♣️✋♥️.
Spotkanie andrzejkowe
Popołudnie 26 listopada upłynęło klasom 1-3 w prawdziwie w magicznym nastroju 🎆 Podczas andrzejkowego spotkania dzieci mogły zajrzeć w przyszłość, korzystając z tradycyjnych wróżb ☺️ Po części pełnej tajemnic dzieci spotkały się z Panem Bartkiem na pokazaie chemicznym, gdzie głównym bohaterem był ciekły azot. W międzyczasie był oczywiście bal andrzejkowy, gdzie uczniowie prezentowali swoje taneczne talenty 💃🕺
Pasowanie na Czytelnika
📚✨ 26 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika! ✨📚 Pierwszaki złożyły pełne zaangażowania przyrzeczenie, że będą szanować książki i odkrywać ich niezwykły świat. Tuż po pasowaniu przyszedł najbardziej wyczekiwany moment – pierwsze samodzielne wypożyczenie książki! 😊 Radość i duma malowały się na twarzach naszych nowych czytelników ❤️ 🎭
Serdecznie dziękujemy klasie 2B oraz ich wychowawcy za piękny występ artystyczny. Dzięki Wam to wydarzenie było jeszcze bardziej wyjątkowe! 🌟 📊
Przy okazji spotkania podsumowaliśmy także czytelnictwo w miesiącu październiku. 👏 Najlepiej czytającą klasą okazała się 2A! Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze czytelnicze sukcesy! 📖💪
📸 Zapraszamy świeżo pasowanych czytelników do udziału w konkursie „Sweet focia”! Wszystkie szczegóły na naszej stronie internetowej: https://orsza.pl/index.../komunikaty/konkurs-dla-pierwszakow.
Wychowanie fizyczne na śniegu
Koło plastyczne
Na zajęciach koła plastycznego dzieci pracowały z gliną, tworząc własnoręcznie choinki🌲. Choć do Świąt pozostał jeszcze miesiąc, uczestnicy z dużym entuzjazmem podjęli się zadania, wprowadzając do sali pierwsze oznaki świątecznego nastroju.🎄🌲🎄🌲 W trakcie zajęć dzieci rozwijały zdolności manualne, uczyły się formowania z gliny oraz poznawały podstawy pracy rzeźbiarskiej. Angoba. Pracownia Ceramiczna "Pod Zdębiałym Czerepem". serdecznie dziękujemy 🤗.
Dzień Pluszowego Misia
🐻 Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada, czyli dzisiaj. To święto zostało ustanowione w 2002 roku na stulecie powstania pierwszej pluszowej zabawki. Oto jak celebrowaliśmy ten dzień w klasach I-III 🐻
"Śpiewam dla Polski"
🎶🇵🇱"Śpiewam dla Polski"🇵🇱🎶, to coroczny konkurs piosenek patriotycznych. W tym roku naszą szkołę w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu reprezentowała Olga Borucińska z klasy VIb, która piosenką "Dziś idę walczyć mamo" wyspiewała wyróżnienie!!! Gratulujemy serdecznie kolejnego muzycznego sukcesu!🎵👏
Zajęcia specjalistyczne
Każde dziecko jest dla nas ważne, a naszym celem jest tworzenie bezpiecznego, wspierającego środowiska, w którym może rozkwitać. Wspieramy uczniów w codziennym funkcjonowaniu i rozwijaniu ich potencjału. Nasi specjaliści zapewniają szeroki wachlarz zajęć - biofeedback, wczesne wspomaganie rozwoju, terapię integracji sensorycznej, rewalidację, trening umiejętności społecznych czy logopedię. Tworzymy miejsce, w którym dzieci czują, że mogą wszystko.
Musical w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy
21 listopada klasy 5-8 odwiedziły Teatr Kameralny w Bydgoszczy, który zaprezentował nam musical na podstawie książki Ferenca Molnara "Chłopcy z Placu Broni". Była to niezwykła teatralna przygoda, podczas której młodzi widzowie przenieśli się na wyjątkowy, pełen emocji Plac Broni - miejsce odwagi, lojalności i prawdziwej przyjaźni. Adaptacja zachwyciła dynamiczną akcją, poruszającą historią Nemeczka i świetnie oddanym duchem dziecięcych zmagań o coś, co jest naprawdę ważne. Oryginalna scenografia, poruszającą muzyka i piosenki oraz pełna energii choreografia stworzyły przedstawienie, które na długo pozostanie w pamięci uczestników. Ze szczególną przyjemnością podziwialiśmy postać Weissa. W tę rolę bowiem, wcielił się fantastycznie nasz absolwent, Adrian Wiśniewski, który spotkał się z nami po spektaklu. Aktor z ogromną życzliwością odpowiadał na pytania uczniów. Serdecznie dziękujemy i zachęcamy do odwiedzenia Teatru Kameralnego również przy okazji innych spektakli.🎭
Czytające poniedziałki
Rozwijanie czytelnictwa jest bardzo ważne 📖 . Co tydzień w „Czytające poniedziałki” sięgamy po nowe, ciekawe książki i wspólnie odkrywamy ich bohaterów, przesłania i emocje. W tym tygodniu przeczytaliśmy „Przygody Kłębuszka spod łóżka” Beaty Wilantewicz-Skalskiej. Poznaliśmy uroczego i zabawnego Kłębuszka Leo, który mieszka pod łóżkiem małej Lilii. To bohater niezwykle wrażliwy — Leo wszystko przeżywa intensywniej: mocniej się cieszy, bardziej martwi i z ogromną ciekawością poznaje świat. Pewnego dnia gubi drogę do domu i rozpoczyna pełną niespodzianek wędrówkę. Dzieci śledziły jego losy z dużym zaangażowaniem i chętnie opowiadały o swoich ulubionych fragmentach książki. Po omówieniu historii uczniowie wykonali portrety Kłębuszka, wykazując się pomysłowością i kreatywnością. Takie zajęcia rozwijają nie tylko czytanie ze zrozumieniem, ale także wzbogacają słownictwo, uczą dyskusji, rozwijają empatię i inspirują do twórczej pracy. Polecamy historię Kłębuszka 🙂
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
👨👧❤️👨👧❤️👨👧❤️👨👧❤️👨👧❤️ Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka - warto je podkreślać, warto przypominać, warto rozmawiać, warto szanować i je respektować. 👶❤️🤗
Spotkanie z dr inż. Sławoszem Uznańskim- Wiśniewskim
Reprezentacja naszej szkoły, pod opieką p. Agnieszki Dolnej, odwiedziła Toruń, gdzie w Auli UMK odbyły się warsztaty naukowe i spotkanie z gościem specjalnym dr inż. Sławoszem Uznańskim- Wiśniewskim. Inicjatywa Polskiej Agencji Kosmicznej pt. "Polska sięga gwiazd".
Technika
Na lekcji techniki w klasie 6 poznaliśmy zawód projektanta mody. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób projektować ubrania, szukaliśmy inspiracji, przeglądając trendy, kolory i style. Następnie stworzyliśmy szkice, które pomogły wizualizować pomysły, dobraliśmy tkaniny, które były kluczowym etapem i były użyte w projekcie. Trudnym elementem było przygotowanie wzoru i kroju, który wymagał nie lada umiejętności. Zrozumieliśmy podstawy projektowania mody, które musimy wziąć pod uwagę, takie jak proporcje ciała i rodzaje tkanin. Stworzyliśmy piękną kolekcję ubrań. Oto efekty naszej pracy.⬇️
Koło plastyczne
Poniedziałkowe koło plastyczne - ćwiczenia w rysowaniu ołówkiem, czyli niezwykle przystępnej i wszechstronnej technice, która umożliwia tworzenie zarówno prostych szkiców, jak i bardziej złożonych kompozycji. Dzięki różnorodnym twardościom ołówków można osiągnąć wyraźne linie, subtelne cieniowania oraz płynne przejścia tonalne. Uczestnicy uczyli się prostych szkiców i rysowania zwierząt: kotków, piesków, słoni, żyraf, motyli i kangurów.⬇️⬇️⬇️
Aryrmetyka Mentalna
Aryrmetyka Mentalna - szybkie liczenie, mocna koncentracja i ZERO nudy🎆 Nauka szybkiego liczenia może być nie tylko skuteczna, ale też i wciągająca. Na naszych zajęciach dzieci trenują sprawność matematyczną, ale także pamięć, koncentrację, wyobraźnię i pewność siebie 😊
Gazetka patriotyczna
W konkursie na gazetkę klasową z okazji 11 listopada wygrała gazetka przygotowana przez klasę 6B. Gratulujemy 👏
Klasa II
Uczniowie klasy 2a wybrali się na świeże powietrze, aby z bliska przyjrzeć się drzewom i ich częściom. Każde dziecko mogło dotknąć, obejrzeć i opisać to co widzi w naturze. Dzieci zauważyły, że kora może być szorstka, lub gładka, ciemna albo jasna. Drugoklasiści porównywali też liście różnych drzew, ich kształt, kolor i wielkość 🍂
Klasa I
Za oknem jesień w pełni, a w klasie u pierwszaków sporo się dzieje. Czy to zajęcia na dywanie, w pracowni komputerowej czy w lesie - wszędzie są powody do dumy: piątkowe czytanki z udziałem dzieci, realizacja programu "Dziecko z Pasją" w lesie i samodzielnie wykonany las w słoiku, tworzenie flagi państwowej w programie Paint oraz zdobywanie wiedzy metodą Marii Montessori. Jesień inspiruje🍁🍂
Edukacja zdrowotna
Czy lekcje edukacji zdrowotnej są nudne? Mówimy głośno NIE ! 14 listopada podsumowując wiedzę o żywieniu realizowaliśmy projekt "Zdrowy talerz ". Klasy 6a i 6b przygotowane na medal, zaskoczyły swoimi pysznym pomysłami. Ogromne gratulacje dla wszystkich! Było smacznie!
Wieczornica Patriotyczna
12 listopada uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście wspólnie uczcili rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości podczas Wieczornicy Patriotycznej. Na scenie zabrzmiały pieśni i wiersze patriotyczne w wykonaniu naszych szkolnych chórzystów i aktorów, a obecność harcerzy dodała uroczystości szczególnego, symbolicznego wymiaru, przypominając o wartościach, które łączą pokolenia Polaków. Dziękujemy wszystkim za udział i wspólne świętowanie w duchu jedności i miłości do Ojczyzny. ❤️ 🇵🇱 Szczególne podziękowania kierujemy do Starosty Powiatu Grudziądzkiego Pana Adama Olejnika, który skierował do nas piękne słowa o współczesnym znaczeniu patriotyzmu oraz do naszych absolwentów, harcerzy - Eweliny i Bartka Mrozów, którzy znaleźli dla nas czas i w pięknej piosence przypomnieli o uniwersalnych wartościach. Dziękujemy za obecność Panu Robertowi Malinowskiemu, Panu Marcinowi Wołoszynowi, Pani Katarzynie Kałużnej, Panu Piotrowi Partece, Pani Iwonie Ślusarskiej, Pani Elżbiecie Adamowskiej, Paulinie Szewie i Martynie Niedzielskiej. Zawsze miło Państwa gościć w naszych szkolnych progach.
I Kongres Samorządów Szkolnych Gminy Grudziądz
13.11 w GOKiS został zorganizowany I Kongres Samorządów Szkolnych Gminy Grudziądz. W wydarzeniu tym wzięli udział członkowie naszego Samorządu Uczniowskiego: Dominik, Oliwia i Alicja pod opieką Pani Weroniki. Wśród zaproszonych gości znalazła się również Pani Dyrektor. Kongres organizowała Młodzieżowa Rada Gminy Grudziądz, która przeprowadziła warsztaty i obrady panelowe z zaproszonymi gośćmi na temat motywacyjnych i demotywacyjnych czynników, wpływających na pracę w samorządzie.
Uroczystość patriotyczna zorganizowana przez Starostwo Powiatowe
W sobotę, 8 listopada 2025 r., dyr. szkoły Dorota Pawlikowska-Gralla wzięła udział w uroczystości patriotycznej zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe. Przy Pomniku Walki i Męczeństwa w Wielkich Lniskach miała zaszczyt przedstawić zebranym bolesną historię tego szczególnego Miejsca Pamięci usytuowanego na terenie Gminy Grudziądz.
Akademia z okazji Święta Niepodległości
7 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie zaprezentowali piękny montaż słowno–muzyczny, przypominając najważniejsze wydarzenia historyczne, które doprowadziły naszą ojczyznę do odzyskania wolności po 123 latach niewoli. Dziękujemy uczniom oraz nauczycielom - Pani Marlenie, Pani Darii, Pani Kindze, Pani Sylwii i Panu Mateuszowi - za zaangażowanie, przygotowanie dekoracji oraz wspaniałe występy. To dzięki Wam mogliśmy przeżyć ten dzień w atmosferze refleksji i szacunku dla historii naszego kraju. 🇵🇱❤️🇵🇱
Innowacja ,,Sensoplastyka w czterech porach roku”
Grupa przedszkolna ,,Motylki” oraz klasy I od października rozpoczęły zajęcia z innowacji ,,Sensoplastyka w czterech porach roku”. Zajęcia wpływają pozytywnie na stymulację wszystkich zmysłów tj. węch 👃, wzrok 👁️, smak 👅, dotyk ✋🏻 czy słuch 👂. W ramach zajęć wykorzystywane są naturalne produkty i materiały. Podczas zajęć dzieci uwrażliwianie są również na piękno muzyki poważnej- twórczość A. Vivaldiego.
Konkurs na jesiennym kapelusz 🍂🎩🤠
Wszyscy młodzi projektanci wykazali się ogromną pomysłowością!👌 Zwycięskie kapelusze wyróżniały się ciekawym projektem i dużą ilością szczegółów. Na niektórych zamieszkały nawet zwierzątka🐿️.
I miejsce zajął Mikołaj z klasy I a👏
II miejsce zajął kapelusz Julii K. z klasy II b👏
III miejsca zajęła Marysia T. z klasy I b👏
Serdecznie gratulujemy wszystkim artystom niesamowitej pomysłowości!!!
Konkurs "Turniej Słowa"
6 listopada uczniowie klas 5 - 8 reprezentowali naszą Szkołę w eliminacjach konkursu "Turniej Słowa" w chełmińskim Domu Kultury. Alicja Zarzycka z kl.5b zdobyła wyróżnienie, Marcel Furgal z kl. 7 zajął II miejsce i tym samym zakwalifikował się do dalszego etapu. Dziękujemy też naszym Aniom, Świderskiej i Dmuchowskiej za piękne występy i gratulujemy Wszystkim uczestnikom.👏👍
Erasmus+
Od 3 do 5 listopada Pani Magda i Pani Justyna przecierały hiszpańskie szlaki, aby nasza młodzież mogła bezpiecznie pojechać do Sewilli w ramach programu Erasmus+. Już niebawem ruszy rekrutacja! 🇪🇸💃🇪🇺 Wizyta przygotowawcza została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z UE.
#DofinansowanieUE #ErasmusPlus
Pamiętamy 🕯️🕯️🕯️
Tuż przed dniem Wszystkich Świętych klasa 6b odwiedziła Miejsce Pamięci Narodowej, Obelisk poświęcony pomordowanym mieszkańcom. Uczniowie uporządkowali teren i wyczyścili tablicę pamiątkową. Zapalili znicze i minutą ciszy uczcili pamięć lokalnych ofiar II wojny światowej.
Święto Dyni w klasach I-III 🎃
W naszej szkole zrobiło się pomarańczowo i jesiennie, bo uczniowie z klas młodszych świętowali Dzień Dyni 🎃 Dzieci przyszły ubrane w odcieniach pomarańczy, żółci i brązu, a sale lekcyjne zamieniły się w dyniowe krainy. Uczniowie poznali ciekawostki o dniach, rozwiązywali zagadki i przeprowadzili eksperymenty. Nie zabrakło też wspólnej zabawy, gier ruchowych i dekoracji plastycznych 🎨🍂🧡
Warsztaty "Zrób to sam"
Warsztaty "Zrób to sam" w naszym przedszkolu ruszyły 💪🏻 Celem warsztatów jest rozwijanie kreatywności, wyobraźni i umiejętności manualnych poprzez samodzielne tworzenie przedmiotów. Nasze zajęcia zaczęliśmy od robienia mięciutkich pomponów.
Pamiętamy...
30 października klasa 4b wybrała się na spacer i odwiedziła Pomnik upamiętniający śmierć mieszkańców Wałdowa Szlacheckiego i Białego Boru. Uczniowie zapalili znicz i odczytali wiersz Władysława Broniewskiego "Zaduszki":
"W dniu Zaduszek,
W czas jesieni,
Odwiedzamy bliskich groby.
Zapalamy zasmuceni
Małe lampki - znak żałoby.
Światła cmentarz rozjaśniły,
Że aż łuna bije w dali,
Lecz i takie są mogiły,
Gdzie nikt lampki nie zapali".
Klasa 2b
30 października klasa 2b poznała historię pingwinków z "Zaczarowanej zagrody", a potem.... 🤫
Pokaz wioślarstwa
Pan Paweł Szarszewski to nie tylko nasz nowy nauczyciel wychowania fizycznego, ale też świetny trener wioślarstwa. Dziś nasi uczniowie mieli okazję dowidzieć się wielu ciekawych informacji o tej dyscyplinie sportu, mogli też spróbować swoich sił na ergometrach. Kto wie, może jest wśród nas jakiś mistrz wiosłowania?
#KujawyPomorzeTeam
Zajęcia dodatkowe
🍂🖌️🍂🖌️🍂🖌️🍂🖌️🍂🖌️🍂🖌️🍂🖌️🍂 27 października na zajęciach koła plastycznego podziwialiśmy jesień z góry, a kolorowe balony uniosły nas nad barwne lasy i pola. 🍂🎈🍂🎈🍂🎈🍂🎈🍂🎈🍂🎈🍂🎈🍂
Zajęcia dodatkowe
27 października na kole języka angielskiego rozgrzewaliśmy nie tylko mózgi, ale i języki! 🧠👅 W 15 sekund trzeba było przypomnieć sobie słówka z różnych kategorii.🏃♂️⏱️ Utrwalaliśmy nazwy dyscyplin sportowych i opowiadaliśmy o naszych umiejętnościach 💫 Wszystko oczywiście w duchu zabawy! 🇬🇧⚽🎯
Klasa 1b
Klasa wielu talentów 1b. 🙂Marysia ćwiczy i potrafi zrobić szpagat, Stefan zbiera dinozaury, Antek gra w piłkę nożną, Julka gra na dzwonkach, Marysia gra na ukulele, Aleks gra na perkusji oraz ma wiele innych talentów. Poznajemy swoje pasje, w pierwszej klasie poznajemy się wzajemnie.
Lekcja geografii trochę inaczej! 🌞
W minionym tygodniu klasa 7 wybrała się do Grudziądza na lekcję w terenie, w ramach programu „Aktywni Błękitni”.💧 Poznawaliśmy Dolinę Dolnej Wisły, oglądaliśmy nadwiślańskie zabytki miasta i podziwialiśmy piękne widoki na Wisłę. 🌊 W grupach pracowaliśmy nad tematami o Wiśle i Odrze, a także liczyliśmy łachy na rzece – prawdziwa geografia w praktyce! 📏 Przy tym sporo chodziliśmy i zwiedzaliśmy, a pogoda była idealna. ☀️ Było aktywnie, ciekawie i z dużą dawką wiedzy terenowej! 💦
📚✨ Noc Bibliotek 2025 ✨📚
Wczoraj w naszej szkole odbyła się Noc Bibliotek, w której uczestniczyli uczniowie klas 6️⃣. To już drugi raz, kiedy spędziliśmy ten wyjątkowy wieczór wśród książek, zabawy i wspólnej radości! 💫 Było aktywnie, kreatywnie i z uśmiechem! ❤️ 📖 Noc Bibliotek to nie tylko wspólna zabawa, ale także okazja, by pokazać, że biblioteka to miejsce pełne życia, inspiracji i przygód. Jesteśmy pewni, że w pamięci uczestników na długo pozostanie treść opowiadania pt. „Jesienny sekret szkoły w Wałdowie Szlacheckim”... 🍂✨ Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. 🙌
Zajęcia dodatkowe
Nasi szkolni szachiści rozegrali mini turniej. Pan Maciej wyłonił zwycięzców: 1 miejsce Błażej Szymajda, 2 miejsce Oliwier Rybarczyk i Mikołaj Zwolicki, 3 miejsce Adam Szarzyński. Gratulacje! 🙂
Dziecko z Pasją
W tym tygodniu klasa 1a zrealizowała w lesie swój pierwszy projekt przyrodniczy z programu "Dziecko z Pasją". Okazało się, że land art, czyli sztuka ziemi, może zainteresować każdego, a kontakt z naturą był inspiracją do stworzenia dzieł plastycznych na drewnie. Po powrocie odbyło się zaległe Pasowanie na ucznia i poznanie cyfry 6.
Zajęcia dodatkowe
Na zajęciach koła plastycznego wykonaliśmy brzozę z rurki słomkowej, którą pomalowaliśmy farbami, dodaliśmy jesienne liście i minikarmnik dla ptaków. Całość wykonana została na płóciennym, ozdobnym papierze i wklejona w pergamin , który wykorzystywany jest do pieczenia ciast . Wykorzystalismy również materiały naturalne takie jak: gałązki brzozowe, pióropusze traw i przekwitłych szparagów. Oto efekty naszej pracy⬇️⬇️⬇️
Plastyka
Galeria działań artystycznych naszych uczniów na lekcjach plastyki⬇️⬇️⬇️🆒👍😍
Mistrzostwa Powiatu Grudziądzkiego w tenisie stołowym
Dnia 23.10 w szkole podstawowej w Wydrznie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Grudziądzkiego w tenisie stołowym. Naszą Szkołę i Gminę w kategorii klas 7-8 dziewcząt reprezentowały uczennice z klasy 8a Laura K. i Maja G. Dziewczyny zakończyły zawody na 2 miejscu zdobywając tytuł Vice Mistrzyń Powiatu. Brawo! Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Tajemnice lasu...
W ostatnich dniach uczniowie klasy trzeciej zgłębiali tajemnice lasu i jego warstw – od ściółki aż po korony drzew. Dowiedzieli się, kto mieszka w poszczególnych częściach lasu i jak ważną rolę pełni każde z jego pięter zwłaszcza podczas zajęć w terenie. Rozmawialiśmy również o grzybach – tych jadalnych i trujących, poznając ich wygląd, znaczenie i zasady bezpiecznego zbierania. Podczas zajęć uczniowie pracowali w grupach, przygotowali i prezentowali własne plakaty, a także doskonalili opisy grzybów i leśnych zwierząt. Na zakończenie cyklu zajęć powstały piękne prace plastyczne inspirowane jesiennym lasem, pełne kolorów i wyobraźni.
Zajęcia dodatkowe
🏃♀️⚽️🎾 SPORTOWY ZAWRÓT GŁOWY NA KOLE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO! 🇬🇧💪 Na poniedziałkowych zajęciach uczniowie klas III przenieśli się w sam środek sportowego świata! Było wszystko, co fani ruchu kochają najbardziej:
✅ utrwalanie nazw dyscyplin sportowych,
✅ pieczątki, które zamieniły się w sportowe rekwizyty do nauki pisowni,
✅ piosenka,
✅ emocjonujące BINGO i oczywiście... dużo ruchu! 🏃♂️🎶
Poznaj nauczyciela swego po zdjęciu z dzieciństwa jego
Dziękujemy klasom, które wzięły udział w szkolnym konkursie "Poznaj nauczyciela swego po zdjęciu z dzieciństwa jego" organizowanym przez Samorząd Uczniowski. Do skrzynki wpłynęło pięć kart z odpowiedziami. Oto wyniki: 🎖️ 19 prawidłowych odpowiedzi udzieliła klasa 5b, 🎖️ 18 prawidłowych odpowiedzi udzieliły klasy 8a, 8b i 4a, 🎖️16 prawidłowych odpowiedzi udzieliła klasa 6b. Wszystkim gratulujemy 👏, nagrody w postaci Voucherów zostaną przekazane wychowawcom.
Doradztwo zawodowe
Uczniowie klasy 7 stworzyli swoje pierwsze strony internetowe, poświęcone wymarzonym zawodom. W naszej szkole rosną przyszli prawnicy, weterynarze, politycy, lekarze, tancerze zawodowi i fizjoterapeuci. Przy okazji uczniowie zastanowili się jak komputer i sztuczna inteligencja mogą wspierać ich przyszłe zawody – i czy technologia kiedykolwiek zastąpi człowieka. Każdy projekt to mały krok w stronę spełnienia marzeń – bo od marzeń wszystko się zaczyna! 💫 Jedno jest pewne – Uczeń Orszy może wszystko! 💙 👉 Zachęcamy do zapoznania się ze stronami naszych uczniów:
🎒 Wycieczka edukacyjno-integracyjna klas 4a i 4b do Grudziądza 🌟
15 października uczniowie klas 4-tych wzięli udział w wycieczce do Grudziądza, która łączyła edukację, integrację oraz aktywną zabawę. To był dzień pełen wrażeń i okazji do nauki w mniej formalnej formie! Wyjazd rozpoczął się w kinie Helios od seansu filmu „Skrzat. Nowy początek” – ciepłej, pełnej humoru animacji, która poruszała ważne tematy takie jak odwaga, przyjaźń, współpraca i akceptacja różnic. Uczniowie mieli okazję nie tylko zrelaksować się, ale też zastanowić nad wartościami ważnymi w życiu codziennym. Następnie dzieci udały się do Galaktyki – Centrum Zabaw i Nauki, gdzie uczestniczyły w warsztatach chemicznych. Poprzez samodzielne eksperymenty uczniowie poznawali podstawowe zjawiska chemiczne w bezpieczny i ciekawy sposób. Zajęcia pobudzały ciekawość poznawczą, rozwijały zainteresowania naukami przyrodniczymi, a także uczyły działania zespołowego i logicznego myślenia. Na zakończenie – czas na ruch i integrację w strefie zabaw, gdzie radości nie było końca! 🤸♂️🎉 Wycieczka była nie tylko świetną okazją do zacieśniania więzi klasowych, ale też do zdobywania wiedzy w praktyce i poprzez doświadczenie. Takie dni pokazują, że nauka naprawdę może być przygodą! 🧪🌈
Koło przyrodnicze
Koło przyrodnicze nie zwalania tempa! 🍂🍁 Najpierw zakasaliśmy rękawy i ruszyliśmy do szkolnego ogrodu - posadziliśmy cebulki tulipanów i teraz cierpliwie czekamy na wiosnę. Bo przecież kto by nie chciał zobaczyć efektów swojej pracy w pełnym rozkwicie? 🌷 Przy okazji obserwowaliśmy dżdżownicę 🪱. Potem przenieśliśmy się do sali i mikroskopy🔬 poszły w ruch. Czy to księżyc w pełni i zastała nas noc? Nic podobnego! Udało nam się uzyskać świetne zdjęcia z samodzielnie przygotowanych preparatów z pomidora. Przyroda z bliska potrafi naprawdę zachwycić!🆒😍 A biologia to nie tylko nauka. To przygoda w skali mikro i makro. 🙂
Fizyka
Podczas piątkowej lekcji fizyki uczniowie klasy 7-mej wcielili się w role młodych naukowców. 🧑🔬 Przeprowadzali doświadczenia związane z badaniem napięcia powierzchniowego wody💧 - obserwowali m.in. jak zachowują się krople wody na różnych powierzchniach i co się dzieje, gdy do wody dodamy detergent. Było dużo eksperymentowania i radości z odkrywania, jak fascynujący potrafi być świat fizyki.
Papieska gra terenowa
W 47 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową uczniowie uczestniczyli w Papieskiej Grze Terenowej. Pierwszym etapem gry było zapoznanie uczniów z ulubionym sportem uprawianym przez świętego. Na boisku szkolnym wybrani uczniowie wcielili się w rolę bramkarza. Kolejnym zadaniem było ułożenie z ekologicznych materiałów tj. liści i patyczków kształtu łodzi - barki. Natomiast starsi uczniowie z rozsypanek wyrazowych układali słynne cytaty świętego Jana Pawła II. Zwieńczeniem Dnia Papieskiego była wspólna modlitwa za wstawiennictwem świętego oraz zaśpiewanie Barki na terenie wałdowskiej kaplicy. Wszyscy uczniowie wykazali się wielkim zaangażowaniem podczas wykonywanych zadań poznając postać Wielkiego Polaka.
Konkurs ,,Poznaj nauczyciela swego po zdjęciu z dzieciństwa Jego”
W klasach I-III odbył się międzyklasowy konkurs ,,Poznaj nauczyciela swego po zdjęciu z dzieciństwa Jego”, zorganizowany przez Mały Samorząd Uczniowski. Uczniowie musieli odgadnąć, jak wyglądali ich nauczyciele w dzieciństwie. Klasa Ia zdecydowanie zwyciężyła! Drugie miejsce zajęła klasa IIIb. Zapraszamy na krótką fotorelację 📸
Koło modelarskie
Od października w naszej szkole działa koło modelarskie. Dawniej modelarstwo było bardzo popularne wśród młodzieży, dziś już niestety trochę zapomniane. Nasz historyk, K. Sulerzycki, zmienił to zdecydowanie. Zajęcia modelarskie łączą naukę, zabawę i rozwój osobisty. Uczą cierpliwości, skupienia i precyzji, a jednocześnie dają wielką satysfakcję z tworzenia czegoś własnymi rękami. To idealne hobby dla osób, które lubią historię, technikę i twórczą pracę. Wszelkie niezbędne materiały do prowadzenia koła ufundowało nam Stowarzyszenie „Wałdowski Klucz” . Dziękujemy ☺️
Alarm przeciwpożarowy
Coroczna próba alarmu przeciwpożarowego przebiegła bardzo sprawnie w obecności OSP Ruda. Dziękujemy za Wasze wsparcie i pokaz pierwszej pomocy.
Klasa Ia
Jesienna aura sprzyja pierwszakom w nauce - w tym tygodniu w naszej codzienności znalazło się nawlekanie koralików, wyklaskiwanie i wytupywanie rytmów, nauka samogłosek i spółgłoski oraz tworzenie i odczytywanie pierwszych sylab metodą montessoriańską. Zadbaliśmy też o nasze zmysły - tworzyliśmy jesienny krajobraz przy dźwiękach muzyki klasycznej🍁🍂 Nauka w naszej szkole jest wspaniałą przygodą ☺️
Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Dnia 16.10 nasza ekipa dziewcząt z klas 7-8 reprezentowała nasz powiat grudziądzki na Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Myślęcinku. W skład naszej ekipy wchodziły:
Maja M.
Kinga S.
Lena G.
Dorota D.
Lena M.
Matylda C.
Nasze dziewczyny są na 14-tym miejscu wśród najlepiej biegających dziewczyn w całym województwie ! To ich ogromny sukces. Możecie być z siebie dumne, tak jak my jesteśmy z Was! Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Pokaz pierwszej pomocy
14 października uczniowie klas VIII uczestniczyli w pokazie z zakresu pierwszej pomocy, który został przeprowadzony przez Grupę Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK, a poczęstunek przygotowało KGW w Wałdowie Szlacheckim. Dziękujemy
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ – w klasach 1-3
14 października w naszej szkole w Dniu Edukacji Narodowej, odbyła się wyjątkowa uroczystość – pasowanie uczniów klas pierwszych! 🎉 To był piękny dzień, w którym najmłodsi uczniowie oficjalnie zostali przyjęci do szkolnej społeczności. 💛📚 Z tej okazji składaliśmy również serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty. Nie zabrakło też atrakcji w postaci gier stolikowych w klasach drugich i trzecich.
🎉 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ – w klasach 4-8
EMOCJE, ŚMIECH I… CIASTO! 🍰🎤 Ach, co to był za dzień! 😍 Zaczęło się całkiem poważnie — od uroczystego apelu przygotowanego przez Samorząd Uczniowski 👏 …ale potem… no cóż… powaga uleciała szybciej niż drożdże w cieście! 😁 🎭 Koło Teatralne pokazało nam, jak ugniata się ucznia — czyli jakie składniki trzeba dodać, żeby wyrósł z niego porządny człowiek 😉. 🍪 A potem… zapachy w całej szkole! 😋 Uczniowie klas 4–8 zamienili swoje sale w prawdziwe kulinarne królestwa i częstowali wszystkich tym, co najlepsze. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wałdowie Szlacheckim również nie zawiodły – ich stanowisko kusiło jak finał MasterChefa 🤤 💪 Tymczasem nasi najstarsi uczniowie szkolili się z Pierwszej Pomocy dzięki Młodzieżowej Radzie Gminy – bo wiadomo, po tylu słodkościach ktoś musiał czuwać nad cukrowym bezpieczeństwem! 😅 📜 Nie zabrakło również Apelu Laureata – rozdano nagrody w konkursach: „Holiday Picture Dictionary”, "Master Chef", a także podsumowano osiągnięcia sportowe naszych uczniów. 🏆👏 🎤 A na deser – dosłownie i w przenośni – KARAOKE PARTY! ✨ Okazało się, że nasza szkoła to prawdziwa fabryka talentów! Król i dwie królowe karaoke zostali ukoronowani przez samą Panią Dyrektor 👑 (a korona błyszczała prawie jak dźwięki na wysokich nutach!). Było śmiesznie, wzruszająco i… głośno! 🔊 Dziękujemy wszystkim za ten dzień pełen emocji, śpiewu i pyszności! 💛
Koło plastyczne
Jesienne drzewo - to temat przewodni dzisiejszego koła plastycznego. 🍂 Wykonaliśmy je, używając materiałów o różnorodnej fakturze i kolorystyce. 🍂🍃
Wydarzenia z życia klasy 1 A 🏫
Koło języka angielskiego
No to ruszamy! 🚀 Nasze koło języka angielskiego dla klas III już się rozkręca — dosłownie i w przenośni! 😄 Było:
🎡 Koło fortuny z pytaniami po angielsku oraz emocje jak w teleturnieju!,
🥤 Kubeczki wędrujące po sali – oczywiście zgodnie z przyimkami miejsca 🧭,
🫵 klasyczne Simon says! – czyli ruch i koncentracja w jednym, 🔔 i dzwoneczki, które brzmiały, gdy ktoś znał odpowiedź szybciej niż nauczyciel zdążył mrugnąć! 😅
A wszystko to w miłej atmosferze, z dużą dawką luzu 🇬🇧💬 Zobaczcie sami, jak się bawiliśmy 😎📸
KONKURS JĘZYKOWO-PLASTYCZNY „HOLIDAY PICTURE DICTIONARY”
🎨📚 KONKURS JĘZYKOWO-PLASTYCZNY „HOLIDAY PICTURE DICTIONARY” ROZSTRZYGNIĘTY! 🇬🇧🌞✈️ Wakacyjne wspomnienia ożyły w słownikach naszych najmłodszych artystów! 🏖️🎒 Zadanie było nie lada wyzwaniem — stworzyć słownik obrazkowy o tematyce wakacyjnej, a każdy rysunek trzeba było opisać po angielsku! 🇬🇧🖍️ Efekt? 👉 Kreatywność i pomysłowość 💡 na medal, a estetyka jak z galerii sztuki! 🖼️💫 📅 10 października 2025r. odbyło się rozdanie dyplomów i nagród w kategorii klas 1–3 🏆 A oto nasi mistrzowie:
🥇 1 miejsce: Marysia z kl. 1b 💖 oraz Szymon z kl. 1a 💪
🥈 2 miejsce: Ola z kl. 3a 🌟
🥉 3 miejsce: Wojtek z kl. 1a 🎨 i Witold z kl. 2b 🚀
👏👏👏 Wielkie brawa dla wszystkich uczestników!
Wyjazd do kina
10 października 6a i 6b wybrały się do kina. Tematyka filmu doskonale wpisała się w nasze działania związane z przemocą rówieśniczą. Film "Skrzat. Nowy Początek." przedstawia bliską współczesnemu dziecku historię o szukaniu swojego miejsca w nowej sytuacji, po stracie najważniejszej osoby, doświadczeniu wykluczenia i przemocy rówieśniczej. Ale też o miłości, ogromnej sile przyjaźni i odwadze bycia sobą.
Mistrzostwa Gminy Grudziądz w tenisie stołowym
Dnia 09.10. w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi odbyły się Mistrzostwa Gminy Grudziądz w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowały 4 ekipy :dziewczynki i chłopcy z klas 4-6 oraz dziewczęta i chłopcy z klas 7-8. Dziewczyny młodsze Lena Sołtysiak i Maja Martini zdobyły srebro i zostały Vice Mistrzyniami Gminy Grudziądz ! Chłopcy młodsi Paweł Piątkowski i Adam Szarafiński również zdobyli srebro! MISTRZYNIAMI GMINY GRUDZIĄDZ w kategorii 7-8 zostały Laura Kopik i Maja Gruszewska! Będą reprezentować naszą szkołę na zawodach powiatowych. Chłopcy starsi Filip Pietrzak i Igor Piątkowski ukończyli turniej na 4 m. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Koło plastyczne
Na zajęciach koła plastycznego spróbowaliśmy narysować ołówkiem motyla arbuzowego🍉🦋. Zobaczcie efekty⬇️. Drugą pracą na zajęciach była anima - japoński styl charakteryzujący się dużymi oczami, emocjonalnymi mimikami i silnym naciskiem na narrację. Autorzy tacy jak Osamu Tezuka , czy Hayako Miyazaki , spopularyzowali ten wyrazisty styl. Tu nasze prace ⬇️.
🐾 Światowy Dzień Zwierząt w naszej szkole! 🐾
7 października szkolna sala gimnastyczna zamieniła się w… psi wybieg pełen radości, machających ogonów i szerokich uśmiechów! 🐶💛 A wszystko to za sprawą naszych wyjątkowych gości z Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu : Elli, wulkanu energii, oraz Kaszmirowi, spokojnemu psiakowi o złotym sercu.💚 Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda praca wolontariusza w schronisku, jak należy troszczyć się o zwierzęta. To była prawdziwa lekcja empatii i odpowiedzialności. 🐾Ella i Kaszmir w mgnieniu oka zyskali status szkolnych gwiazd – każde dziecko chciało je pogłaskać i przytulić! 😄 Na zakończenie spotkania przekazaliśmy smaczki zebrane w szkolnej akcji, by podziękować futrzastym gościom za wizytę i wesprzeć ich przyjaciół w schronisku. Serdeczne podziękowania kierujemy do cudownych wolontariuszy Pań Moniki i Mireli oraz Olka za poświęcony czas i Ich wielkie serce dla zwierząt, ❤️❤️❤️ a także Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu za możliwość bliższego poznania jego podopiecznych. ❤️❤️❤️
Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych
Dnia 07.10.2025 na Plaży Delfin w Białym Borze odbyły się Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny dziewczyny z klas 4-6 i 7-8. Młodsze dziewczyny biegały w składzie: Maja Stawicka, Amelia Winter, Maja Martini, Wiktoria Lizakowska, Laura Kulerska, Alicja Zarzycka i zdobyły brązowy medali i III MIEJSCE! Zabrakło im 2 metrów do srebra! Starsze dziewczyny wywalczyły tytuł Mistrzyń Powiatu! Nasze złotka: Maja Marciniak, Dorota Domańska, Kinga Stempska, Lena Gądek, Lena Martini, Matylda Czaplicka. Kolejny raz jedziemy na zawody wojewódzkie! Trzymajcie kciuki! Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy walki w błocie i piachu.😉 Było ciekawie 😉 TO były prawdziwe przełaje!
Pierwsze popołudniowe spotkanie organizowane przez Samorząd Uczniowski
3 października w sali tanecznej odbyło się pierwsze popołudniowe spotkanie organizowane przez Samorząd Uczniowski. Tym razem zapraszaliśmy na wspólne oglądanie filmu pt.: "Cudowny chłopak". Dla wszystkich przygotowane były wygodne kanapy i materace, a gdyby ktoś zgłodniał można było kupić w kawiarence słodką babeczkę lub słony popcorn. Dziękujemy Wszystkim obecnym za przybycie i mamy nadzieję, że spotkamy się podczas kolejnego wspólnego popołudnia.
Dzień Chłopaka
Z okazji Dnia Chłopaka, Samorząd Uczniowski przygotował dla naszych Panów słodkie niespodzianki oraz życzenia uśmiechu, pozytywnej energii, radości i sukcesów. ❤️👦❤️
"Nocka w szkole" kl.8b
Dnia 03.10 uczniowie klasy 8b wraz z wychowawcą zorganizowali w ramach integracji klasowej "Nockę w szkole". Były wspólne zakupy, ognisko, tosty , gofry, kino i wiele.....wspólnych zabaw po sam świt 😉 Bardzo dziękujemy Pani Gosi Martini za pyszne gofry i dodatki. Młodzież była na medal. Plan na następne spotkanie już jest. Pozdrawiamy serdecznie.
Tydzień o przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej
"Tydzień o przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej" właśnie dobiegł końca. We wszystkich klasach, od 1 do 8, rozmawialiśmy na temat pielęgnowania dobrych relacji, sposobów ochrony przed przemocą, pomagania i wspólnych aktywnościach - zamiast dokuczania. Dzieci tworzyły plakaty, grafiki, spisywały zasady dobrych relacji, wspólnie spędzały aktywne przerwy. W nasze działania doskonale wpisał się udział kilkunastu uczniów w konkursie plastycznym Marszałka Województwa na temat ochrony zdrowia psychicznego. Podsumowaniem tygodnia był dzisiejszy quiz tematyczny dotyczący rozpoznawania i ochrony przed przemocą, w którym zmagały się drużyny z klas 4-8. A to jeszcze nie koniec - kino w szkole, przygotowane przez Samorząd, również w temacie przeciwdziałania przemocy rówieśniczej - film "Cudowny chłopak". Działamy w tym obszarze dalej, cały rok, nie tylko w dedykowanym tygodniu. 👌❤️☺️
Biologia
Na biologii wywołaliśmy prawdziwą burzę… w butelce 🌩️. Drożdże dostały cukier, balony dostały rozkaz rośnięcia, a my staliśmy i patrzyliśmy, jak nauka dosłownie idzie w powietrze.💨 Jedni widzieli eksperyment, inni początek kariery w piekarni 🥖😉. Niektórzy mówili, że to fermentacja, my wolimy nazwać to #DrożdżowaBurzaMózgów. Chleba co prawda nie upiekliśmy, ale uczniowie polecają się do pomocy w kuchni.👌
Młodzi przyrodnicy w akcji!
3 października nasi uczniowie zasadzili aż 17 krzewów w szkolnym ogrodzie! 💪🌸 Dzięki ich pracy nie tylko upiększamy nasze otoczenie, ale też wspieramy lokalną bioróżnorodność, tworząc przestrzeń przyjazną dla owadów, ptaków i innych małych mieszkańców przyrody. 🐝🦋🐦 Już niedługo Dzień Drzewa – to doskonały moment, by przypomnieć sobie, jak ważna jest troska o środowisko. 🌍 Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie – natura na pewno Wam się odwdzięczy! 🍃💚
Lektura w klasie IIa
Klasa 2a już po przeczytaniu pierwszej lektury w nowym roku szkolnym ☺️ Dzięki książce pt. „Przygody dziesięciu skarpetek” dowiedzieliśmysię, że nawet zwykła skarpetka może przeżyć niezwykłe przygody i stać się bohaterem ciekawych historii. Na zajęciach technicznych postanowiliśmy nawiązać do lektury i wykonaliśmy własne maskotki ze skarpetek. Było dużo śmiechu, pomysłów i kreatywnej pracy. Każda maskotka wyszła inna i wyjątkowa – tak samo jak bohaterowie książki. To była świetna okazja, żeby połączyć czytanie z twórczą zabawą i stworzyć coś własnoręcznie.
Mistrzostwa Gminy Grudziądz w sztafetowych biegach przełajowych
Dnia 01.10 mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole sportowców z zaprzyjaźnionych szkół Gminy Grudziądz. Byliśmy organizatorami Mistrzostw Gminy Grudziądz w sztafetowych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały 4 drużyny ( dziewczynki i chłopcy z klas 4-6 oraz dziewczęta i chłopcy z klas 7-8). Zarówno dziewczęta młodsze jak i starsze z dużą przewagą pokonały rywalki i zakończyły biegi na I miejscu zdobywając tytuł Mistrzyń Gminy! Chłopcy młodsi oraz starsi po wspaniałej walce zdobyli II miejsce i tytuł Vice Mistrzów Gminy! Pękamy z dumy! Dziewczynki młodsze oraz dziewczyny starsze będą reprezentować naszą Gminę na zawodach powiatowych. Z tego miejsca bardzo serdecznie dziękujemy OSP RUDA i Panu Marcin Wołoszyn za pomoc w zabezpieczeniu naszych zawodów, Pani Sołtys Wałdowa Szlacheckiego Barbara Dobek za ugoszczenie młodzieży w świetlicy wiejskiej, Panu Mateuszowi Znanieckiemu z firmy Szkieletowe Domy z Drewna, Domy Drewniane - Lezna s.c. za zakup napojów dla sportowców, Pani Annie Mróz za ugoszczenie nas w świetlicy, Pani Daria Łuczak za oprawę plastyczną oraz firmie Medsar za oprawę medyczną. Dziękuję również naszym pomocnikom z klasy 7 za pomoc w przygotowaniu trasy i w jej uporządkowaniu po zawodach. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Zajęcia komputerowe
🌟 Uczniowie klasy 1a stawiają swoje pierwsze kroki w świecie sztuki cyfrowej 🌟 Pierwsze prace graficzne w programie Paint już za nami – i wyszły naprawdę fantastycznie! 🎨💻 Każdy obrazek to dowód na ogromną wyobraźnię i kreatywność naszych pierwszaków. Może właśnie tutaj kryje się przyszły grafik, ilustrator albo projektant gier? 🚀✨ Takie zajęcia to nie tylko świetna zabawa, ale też:
💡 rozwój wyobraźni,
💡 nauka nowych umiejętności,
💡 pewność siebie i radość z tworzenia.”
Dzień Chłopaka
30 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka ☺️ Jeszcze raz wszystkim Chłopakom – małym i dużym – składamy dziś najserdeczniejsze życzenia z okazji Waszego święta! Niech każdy dzień przynosi Wam dużo radości i satysfakcji. 💙”
Konkursu „List do taty”
Paweł Piątkowski z klasy V zdobył drugie miejsce w 8.edycji konkursu „List do taty”, którego organizatorami byli Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP oraz biuro senatorskie Ryszarda Bobera. Celem konkursu było skierowanie opinii publicznej na rolę ojca w życiu dzieci oraz jego niezastąpiony wkład w ich harmonijny rozwój. List Pawła chwycił za serce jury konkursowe. Gratulujemy serdecznie!
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
29 września wspólnie świętowaliśmy wyjątkowy dzień – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Nasza szkoła zamieniła się w przestrzeń pełną książek, opowieści i wyobraźni. Uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście czytali fragmenty ulubionych utworów, a każda historia przenosiła nas w zupełnie inny świat. 🌍📖 Dlaczego warto czytać na głos?
✅ rozwija wyobraźnię i kreatywność
✅ wzbogaca słownictwo i ułatwia naukę
✅ buduje więzi i integruje społeczność szkolną
✅ uczy uważnego słuchania
✅ sprawia, że książki stają się bliższe i bardziej atrakcyjne Było dużo radości, uśmiechów i inspiracji.
💡 Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w obchody tego dnia – dzięki Wam magia książek ożyła na nowo! ✨
Kolarze z grupy Kujawy Pomorze Team
Dnia 26.09 gościliśmy w naszej szkole kolarzy z grupy Kujawy Pomorze Team. Opowiadali nam o swojej przygodzie ze sportem kolarskim, o tym jak wygląda ich trening oraz zwrócili nam uwagę, jak bezpiecznie poruszać się rowerem po drogach. Na końcu zorganizowali krótki konkurs sprawdzający wiedzę uczniów i rozdali pamiątkowe gadżety aktywnym uczestnikom. Dziękujemy za spotkanie.
Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej chłopców
Dnia 25.09 na boiskach Szkoły Podstawowej w Radzyniu Chełmińskim rozegrały się Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej chłopców. Naszą Gminę reprezentowali chłopcy młodsi z Węgrowa oraz nasza ekipa chłopców starszych ( klasy 7-8). Po losowaniu trafiliśmy do najsilniejszej z grup, w skład której weszli chłopcy z Łasina i Radzynia. Z Łasinem zremisowaliśmy mecz 0:0, natomiast z Radzynem przegraliśmy 2:0. Ostatecznie zajęliśmy w turnieju 5 miejsce. Gratulujemy naszym sportowcom woli walki i dobrej gry!
Europejski Dzień Języków Obcych
🌍✨ Podróż po Europie w jeden dzień w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych? ✨🌍 W naszej szkole wszystko jest możliwe – nawet wycieczka po całym kontynencie ⏰✈️. Były pocztówki 💌, tańce 💃🕺, piosenki 🎤🎶 i mnóstwo śmiechu 😂. Na koniec – obowiązkowe pamiątkowe zdjęcia 📸 przy specjalnej ściance, żeby każdy turysta miał swoją „fotkę z wyprawy” 🌟. Bez biletów 🎫, bez walizek 🎒, ale za to z ogromną dawką radości i energii 🔥. Takie lekcje lubimy najbardziej! 😍
Wyjazd do Teatru Kameralnego w Bydgoszczy
24 września uczniowie klas I-III wybrali się na wyjątkową wycieczkę do Teatru Kameralnego w Bydgoszczy, aby obejrzeć pełen przygód i humoru spektakl pt. "Madagaskar ". To był dzień pełen uśmiechu, pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń ☺️
Sprzątanie świata
24 września uczniowie klas VIII wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata, której celem jest dbanie o czystość naszej planety i kształtowanie postaw proekologicznych 💚 Uzbrojeni w rękawiczki i worki na śmieci, wyruszyliśmy w teren, by posprzątać najbliższą okolicę. Dzięki wspólnemu wysiłķowi pokazaliśmy, że każdy może zrobić coś dobrego dla środowiska☺️ Dziękujemy Kole Gospodyń Wiejskich w Wałdowie Szlacheckim za pyszny poczęstunek i współpracę
Praca plastyczna
Jesień to pora roku pełna kolorów, która zachęca do twórczych zabaw. Klasa 2a dzieli się pomysłem pracy plastycznej, w której główną rolę odegrały liście i farby 🍁🍂🍃
Świetlica szkolna
W naszej świetlicy nie ma nudy! W tym tygodniu świetliczaki spędzały czas na przędzeniu 🧶 Takie zajęcia wspaniale ćwiczą dziecięce rączki, koncentrację uwagi i cierpliwość. Tradycyjne rękodzieło wciąż potrafi zachwycać!
Mistrzostwa Gminy Grudziądz w piłkę nożną chłopców
Dnia 23.09 na boiskach Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małym Rudniku odbyły się Mistrzostwa Gminy Grudziądz w piłkę nożną chłopców. Naszą szkołę reprezentowały dwie ekipy chłopców młodszych 4-6 i starszych 7-8. Starsi chłopcy ukończyli turniej na I miejscu wygrywając z przewagą 3 mecze i 1 remisując i zdobyli tytuł Mistrzów Gminy Grudziądz. Młodsi chłopcy po przegranej 0:1 w półfinale z Węgrowem zdobyli brąz! JESTEŚMY Z WAS MEGA DUMNI!
SKŁADY:
Starsi:
Nikodem Lewandowski
Patryk Majer
Jakub Łagód
Oliwier Czepłowski
Oliwier Serafin
Marcel Chyliński
Mateusz Bartoszewski
Marcel Furgał
Seweryn Mostowski
Franciszek Chałubowicz
Młodsi:
Tymon Rumiński
Adam Szarafiński
Aleksander Pabian
Igor Kleczkowski
Wiktor Bulczak
Filip Kopczyński
Kuba Grzebinoga
Trzymajcie kciuki na powiatach. Jeszcze raz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Sprzątanie Świata
23 września nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata, której celem jest dbanie o czystość naszej planety i kształtowanie postaw proekologicznych 💚 Uzbrojeni w rękawiczki i worki na śmieci, wyruszyliśmy w teren, by posprzątać najbliższą okolicę - szkolne podwórko, pobliski park wiejski i pobocza ulic ☘ Dzięki wspólnemu wysiłķowi pokazaliśmy, że każdy może zrobić coś dobrego dla środowiska☺️
Dziecko z Pasją
Dziecko z Pasją to projekt przewodni w tym roku szkolnym. Nasza kadra cały czas się doskonali, aby tworzyć jeszcze lepszą szkołę - szkołę, która będzie bliska uczniom, nauczycielom i rodzicom. W poniedziałek 22 września obie Panie Dyrektor wzięły udział w wizycie studyjnej w Szkole Podstawowej nr 69 w Gdańsku. Wspaniale jest wymieniać się doświadczeniem i czerpać od siebie nawzajem.
Edukacja zdrowotna
Lekcja edukacji zdrowotnej w klasie 4a - uczniowie wspólnie zastanawiali się, które czynniki pozytywnie, a które negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Już od najmłodszych lat warto dbać o zdrowe nawyki💪
Czuj wszystkim! 🧝🏼
20.09 był bardzo ciekawym dniem dla naszych zuchów, a mianowicie odbył się HarcStart.😃 Na tym wydarzeniu wzięliśmy udział w grze miejskiej, dzięki której mogliśmy poznać Grudziądz.😊 Pogoda oraz nastroje nam sprzyjały, a nasze dzielne zuchy z ogromnym entuzjazmem wędrowały od punktu do punktu 🗺️
Mistrzostwa Powiatu w kolarstwie MTB
Dnia 18.09.na terenach klubu sportowego Stal w Mniszku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w kolarstwie MTB. Nasi uczniowie weszli w skład reprezentacji naszej Gminy i zakończyli wyścig na I miejscu zdobywając drużynowo Mistrzostwo Powiatu w MTB. Indywidualnie brąz zdobył Filip M.z klasy 4. Skład ekipy:
Natalia M.z klasy 4
Filip M. z klasy 4
Radek W. z klasy 4
Alicja Z. z klasy 5
Amelia W. z klasy 6
Tymon R. z klasy 6
Adam S. z klasy 6
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Edukacja matematyczna w kl.3b
W minionym tygodniu kl.3b podczas zajęć z ed.matematycznej zaznajamiała się z "grą w warcaby". Celem tej gry jest rozwijanie u dzieci logicznego myślenia, koncentracji oraz zdolność przewidywania ruchów przeciwnika. Pod względem matematycznym warcaby uczą: myślenia strategicznego i planowania, rozpoznawania wzorów i układów, analizy możliwych opcji, tzw. kombinatoryki, liczenia pól i ruchów i przestrzennego myślenia i symetrii. Warcaby wspierają rozwój umiejętności przydatnych w nauce matematyki i rozwiązywaniu problemów. To w wielu przypadkach pierwszy krok do szachów.
Klub Młodego Przyrodnika
Za nami już drugie spotkanie Klubu Młodego Przyrodnika. Wykorzystyjemy piękną pogodę i większość czasu spędzamy w lesie. Oswoiliśmy się już z pająkami, poznaliśmy ich budowę i tryb życia. Omówiliśmy też zasady grzybobrania, bo już niedługo wielu z nas całymi rodzinami wyruszy na grzyby 🍄🟫🍄🟫🍄🟫
Trening Umiejętności Społecznych
Szkoła to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale przede wszystkim nauka życia w społeczeństwie. Nasi uczniowie bardzo chętnie biorą udział w Treningu Umiejętności Społecznych. Jakie korzyści daje dzieciom udział w takich zajęciach?
✅ lepsze rozumienie emocji i radzenie sobie ze stresem,
✅ łatwiejsze nawiązywanie przyjaźni i rozwiązywanie konfliktów,
✅ większa pewność siebie i poczucie własnej wartości,
✅ mniejsze ryzyko izolacji czy agresywnych zachowań,
✅ przygotowanie do dorosłego życia – pracy, relacji, wyzwań.
Dzięki takim treningom dzieci czują się lepiej same ze sobą, odnajdują się w grupie i budują solidne fundamenty na przyszłość 💪👫
Wycieczka do Warszawy
Wróciliśmy z naszej Warszawy pełni wrażeń, nowej wiedzy i trochę żalu, że dwa dni tak szybko minęły... 🍁🍃🍂🍁 Nasze jesienne spotkania przy grobie "Orszy", to coś więcej niż tylko złożenie kwiatów ⚘️i zapalenie symbolicznego światełka. To nasza chwila zadumy i refleksji nad tym, co ważne dla każdego z nas.🧡 To poczucie dumy z Patrona i wielopokoleniowej wspólnoty naszej szkolnej społeczności. ❤️ To spacer alejkami wśród minionych chwil... Który to już raz Powązki Wojskowe we wrzeWarszawa 18- 19.09. 2025 r. 🚌 Program tegorocznego wyjazdu był odpowiedzią na propozycje samych uczniów. A więc w pierwszym dniu zwiedzaliśmy Sejm, nie wyłączając sejmowej stołówki z pysznym obiadem. Za pomoc w organizacji pobytu w Sejmie składamy podziękowania Panu Posłowi #MarcinSkonieczka i asystentowi Panu Mikołajowi Stempskiemu. Ciepły wieczór sprzyjał spacerom po Starówce oraz na Powiślu. Drugi dzień to wizyta w Narodowym Muzeum Techniki i opowieści o historii lotnictwa. To też wiele interesujących ekspozycji, które mogliśmy podziwiać. Następnie, jak zwykle przemiłe, spotkanie z zaprzyjaźnionym Panem Piotrem, najlepszym przewodnikiem w Warszawie. Opowiedział nam historię miejsca, w którym powstał w 1955 r. Pałac Kultury i Nauki, a także wiele wątków i ciekawostek związanych z PKiN i stolicą. W towarzystwie Pana Piotra podziwialiśmy panoramę Warszawy z tarasu widokowego na 30 piętrze. Już nie możemy doczekać się kolejnych spotkań i opowieści. Dziękujemy!
Powrót z Warszawy
Wróciliśmy z naszej Warszawy pełni wrażeń, nowej wiedzy i trochę żalu, że dwa dni tak szybko minęły... 🍁🍃🍂🍁 Nasze jesienne spotkania przy grobie "Orszy", to coś więcej niż tylko złożenie kwiatów ⚘️i zapalenie symbolicznego światełka. To nasza chwila zadumy i refleksji nad tym, co ważne dla każdego z nas.🧡 To poczucie dumy z Patrona i wielopokoleniowej wspólnoty naszej szkolnej społeczności. ❤️ To spacer alejkami wśród minionych chwil... Który to już raz Powązki Wojskowe we wrześniu?
Mistrzostwa Gminy Grudziądz w kolarstwie MTB
Dnia 17.09 rozpoczęliśmy sezon sportowy. Inauguracja miała miejsce w Mniszku na obiektach klubu sportowego Stal. Nasi uczniowie wzięli udział w Mistrzostwach Gminy Grudziądz w kolarstwie MTB. Po 8 kategoriach wiekowych nasi uczniowie w klasyfikacji zespołowej ukończyli zawody na I miejscu zdobywając Puchar i Mistrzostwo Gminy Grudziądz! Z 18 osób, aż 15 dostało się na zawody powiatowe zdobywając miejsca od 1 do 6. Indywidualnie Mistrzynią Gminy Grudziądz w klasach 4 została Natalia M. W klasach 6 III miejsce wywalczyła Amelia W. W kategorii klas 5 drugie miejsce wywalczył Wiktor B. Na II miejscu również zakończył wyścig Filip M.z klasy 4. Brązowy medal wśród klas 6 zfobyl Paweł Ś. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych w roku szkolnym.
Dzień Kropki
Dzień Kropki, obchodzony 15 września, to międzynarodowe święto promujące kreatywność, pomysłowość i wiarę we własne możliwości, zainspirowane książką "Kropka" Petera H. Reynoldsa o dziewczynce Vashti, która odkryła swój artystyczny talent po tym, jak nauczycielka zachęciła ją do "zrobienia tylko kropki". Dzień ten zachęca do podejmowania wyzwań, wyrażania siebie i rozwijania potencjału twórczego u dzieci i dorosłych na całym świecie. Zapraszamy na relację obchodów przez klasy I-III.
Klasa 1a
W drugim tygodniu pracy,zabawy i nauki dzieci z klasy 1a za pomocą metody montessoriańskiej poznały pierwszą literkę O,a także cyfrę 1. W przerwie, między lekcjami zagrały w karty Grabowskiego,doskonaląc grę " rozsypanka". Na zakończenie tygodnia wiedzą,jak bezpiecznie poruszać się po drodze,wykonując zaprojektowane przez siebie znaki drogowe.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026 już za nami 🤩. Niech nowy rok szkolny przeniesie nas wszystkich w świat niezapomnianych przygód i fascynujących odkryć edukacyjnych, a wspólny czas spędzony w szkole będzie bezpieczny, radosny i obfitujący w codzienne sukcesy.👌


