banner

🏃‍♂️ I BIEG "ORSZY" – razem uczciliśmy bohatera Szarych Szeregów!

5 kwietnia 2025 r. nasza szkoła miała zaszczyt zorganizować I BIEG "ORSZY", czyli wyjątkowe wydarzenie łączące sport, historię i wartości patriotyczne. 💙🤍❤️ Bieg został poświęcony Stanisławowi Broniewskiemu "Orszy", Naczelnikowi Szarych Szeregów – wybitnemu przywódcy harcerskiej konspiracji z czasów II wojny światowej, którego imię i postawa są dla nas źródłem inspiracji.

 

🏁 W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 biegaczy, którzy zmierzyli się z trasami na 5 km i 10 km w pięknych okolicach Wałdowa Szlacheckiego i Białego Boru. W tym samym czasie odbyły się również biegi dzieci i młodzieży, w których wystartowało blisko 150 uczniów z naszej szkoły oraz szkół z regionu.

Jesteśmy niezwykle dumni, że wydarzenie spotkało się z tak dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem. Wspólnie pokazaliśmy, że sport może być wspaniałym nośnikiem pamięci i historii.

 480477687 1209879850741170 8364832756581629738 n

Serdecznie dziękujemy:

🤝 wszystkim uczestnikom – za obecność i ducha fair play,

🤝 Wolontariuszom – za zaangażowanie i serdeczność,

🤝 sponsorom i partnerom – za wsparcie finansowe i rzeczowe

🤝 naszym gościom honorowym – za obecność i wspólne świętowanie tej ważnej inicjatywy.

 

📷 Relacje z wydarzenia możecie zobaczyć tutaj:

 

Dziękujemy, że byliście z nami i już dziś zapraszamy na kolejną edycję Biegu Orszy w 2026 roku! 🏅

 

 

Partnerem I BIEGU "ORSZY" było Województwo Kujawsko-Pomorskie.

 

finansowanie rok ludzi nauki 1

 

#BiegOrszy #Pamiętamy #SzareSzeregi #Orsza #SzkołaZPasją #WałdowoSzlacheckie #BiegPamieci #Patriotyzm #GminaGrudziądz

 

 

    🏃‍♂️ 2. Bieg ORSZY – 11 kwietnia 2026 r.

    2. edycja Biegu Orszy upamiętnia 25 rocznicę nadania wałdowskiej szkole imienia wielkiego, choć skromnego Polaka- harcmistrza i żołnierza Armii Krajowej, Naczelnika Szarych Szeregów oraz Dowódcy Akcji pod Arsenałem- Stanisława Broniewskiego "Orszy". Nasz Patron jest ważnym drogowskazem w pracy wychowawczej oraz naszą DUMĄ z 25 lat wierności jego ideałom: przyjaźni, służby, odpowiedzialności i pracy nad tym, aby być coraz lepszą wersją siebie. 💚

     

    Organizatorem Biegu Orszy jest nasza szkoła oraz Stowarzyszenie Wałdowski Klucz, działające na jej rzecz. Partnerem wydarzenia było Województwo Kujawsko-Pomorskie, a honorowy patronat objęli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starosta Powiatu Grudziądzkiego oraz Wójt Gminy Grudziądz.

     

    Projekt bez nazwy9

     

    Dyrektor szkoły składa serdeczne podziękowania za obecność:

    - wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa – p. Katarzynie Lubańskiej,

    - wicestaroście Powiatu Grudziądzkiego – p. Marcinowi Dziadzio,

    - wójtowi Gminy Grudziądz – p. Andrzejowi Rodziewiczowi

    oraz wszystkim pozostałym gościom, którzy przyjęli nasze zaproszenie. To dla szkoły ogromny zaszczyt.

     

    Mamy to szczęście, że Bieg Orszy współtworzą z nami nasi wieloletni Przyjaciele Szkoły. To Państwa doświadczenie i zaangażowanie sprawiają, że jako wiejska szkoła mamy odwagę podejmować tak duże wyzwania. Dziękujemy: p. Piotrowi Partece, p. Marcinowi Wołoszynowi, p. Robertowi Malinowskiemu. Spośród grona osób związanych życiowo z Orszą serdeczne podziękowania kieruję szczególnie do: Magdaleny Krupińskiej, Izabeli Tkaczyńskiej, Dominiki Zielińskiej, Magdaleny Marciniak oraz Pawła Szarszewskiego. 💛🫶💛🫶💛

     

    2. Bieg Orszy zgromadził ok. 180.dzieci w wieku szkolnym oraz ponad 210 dorosłych sportowców, którzy zmierzyli się na dystansach 5 km i 10 km, a także Nordic Walking. 🏃‍♀️🏃‍♂️🏃. Można śmiało stwierdzić, ze to jedno z największych corocznych wydarzeń sportowych, które odbywają się w Gminie Grudziądz. 🏃 Bieg Orszy to też okazja do integracji lokalnej społeczności zarówno na etapie organizacji, jak i w dniu imprezy.

     

    Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim naszym Sponsorom i Darczyńcom, którzy wsparli organizację 2. Biegu Orszy. Dzięki Waszemu zaangażowaniu, otwartym sercom oraz chęci niesienia pomocy udało się przygotować wydarzenie pełne sportowych emocji, radości i niezapomnianej atmosfery. Każda przekazana złotówka, każdy podarowany produkt i każdy gest życzliwości były dla nas niezwykle cenne. Dziękujemy za okazane zaufanie, wsparcie oraz wiarę w nasz pomysł. Cieszymy się, że byliście częścią tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej wspólnej drogi i że jeszcze nie raz spotkamy się podczas kolejnych edycji Biegu Orszy. Dziękujemy, że byliście z nami:

    Dominika Zielińska – Lama StudioProjekt bez nazwy8
    Koło Gospodyń Wiejskich
    Stowarzyszenie „Q Przyszłości”
    Rada Rodziców
    KRD – Oddział Grudziądz
    MPGN
    Grill Novum Garden
    OSP Ruda
    Alba
    PUM
    Cross Box
    Perfect Look Clinic
    Pracownia Masażu Satya – Małgorzata Włodarska
    Wymalowane – Klaudia Chodyna
    Powiślański Bank – Izabela Strzelczyk
    T.K.J. Matuszewski
    Nadleśnictwo Jamy
    Zakład Produkcyjny Bona
    Jéronimo Martins
    WORD – Radosław Siciarek
    Lezna – Mateusz Znaniecki
    Góral Domy – Marek Znaniecki
    Łukasz Znaniecki
    Piotr Parteka
    Michał Wikliński
    Jacek Wiśniewski
    Krzysztof Gębala
    Michał Kawski
    Piotr Świrzyński
    Yasumi – Katarzyna Kałuża
    Miller Świece
    Ubezpieczenia – Anna Wolska
    PHU – Bartosz Domachowski

    Pragniemy również z całego serca podziękować wszystkim osobom prywatnym, które wsparły organizację naszego biegu, a pragną pozostać anonimowe.

    Do zobaczenia za rok! 🏃‍♀️🏃‍♂️

     

    📷 Relacje z wydarzenia: