🏃♂️ I BIEG "ORSZY" – razem uczciliśmy bohatera Szarych Szeregów!
5 kwietnia 2025 r. nasza szkoła miała zaszczyt zorganizować I BIEG "ORSZY", czyli wyjątkowe wydarzenie łączące sport, historię i wartości patriotyczne. 💙🤍❤️ Bieg został poświęcony Stanisławowi Broniewskiemu "Orszy", Naczelnikowi Szarych Szeregów – wybitnemu przywódcy harcerskiej konspiracji z czasów II wojny światowej, którego imię i postawa są dla nas źródłem inspiracji.
🏁 W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 biegaczy, którzy zmierzyli się z trasami na 5 km i 10 km w pięknych okolicach Wałdowa Szlacheckiego i Białego Boru. W tym samym czasie odbyły się również biegi dzieci i młodzieży, w których wystartowało blisko 150 uczniów z naszej szkoły oraz szkół z regionu.
Jesteśmy niezwykle dumni, że wydarzenie spotkało się z tak dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem. Wspólnie pokazaliśmy, że sport może być wspaniałym nośnikiem pamięci i historii.
Serdecznie dziękujemy:
🤝 wszystkim uczestnikom – za obecność i ducha fair play,
🤝 Wolontariuszom – za zaangażowanie i serdeczność,
🤝 sponsorom i partnerom – za wsparcie finansowe i rzeczowe
🤝 naszym gościom honorowym – za obecność i wspólne świętowanie tej ważnej inicjatywy.
📷 Relacje z wydarzenia możecie zobaczyć tutaj:
Dziękujemy, że byliście z nami i już dziś zapraszamy na kolejną edycję Biegu Orszy w 2026 roku! 🏅
Partnerem I BIEGU "ORSZY" było Województwo Kujawsko-Pomorskie.
#BiegOrszy #Pamiętamy #SzareSzeregi #Orsza #SzkołaZPasją #WałdowoSzlacheckie #BiegPamieci #Patriotyzm #GminaGrudziądz
🏃♂️ 2. Bieg ORSZY – 11 kwietnia 2026 r.
2. edycja Biegu Orszy upamiętnia 25 rocznicę nadania wałdowskiej szkole imienia wielkiego, choć skromnego Polaka- harcmistrza i żołnierza Armii Krajowej, Naczelnika Szarych Szeregów oraz Dowódcy Akcji pod Arsenałem- Stanisława Broniewskiego "Orszy". Nasz Patron jest ważnym drogowskazem w pracy wychowawczej oraz naszą DUMĄ z 25 lat wierności jego ideałom: przyjaźni, służby, odpowiedzialności i pracy nad tym, aby być coraz lepszą wersją siebie. 💚
Organizatorem Biegu Orszy jest nasza szkoła oraz Stowarzyszenie Wałdowski Klucz, działające na jej rzecz. Partnerem wydarzenia było Województwo Kujawsko-Pomorskie, a honorowy patronat objęli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starosta Powiatu Grudziądzkiego oraz Wójt Gminy Grudziądz.
Dyrektor szkoły składa serdeczne podziękowania za obecność:
- wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa – p. Katarzynie Lubańskiej,
- wicestaroście Powiatu Grudziądzkiego – p. Marcinowi Dziadzio,
- wójtowi Gminy Grudziądz – p. Andrzejowi Rodziewiczowi
oraz wszystkim pozostałym gościom, którzy przyjęli nasze zaproszenie. To dla szkoły ogromny zaszczyt.
Mamy to szczęście, że Bieg Orszy współtworzą z nami nasi wieloletni Przyjaciele Szkoły. To Państwa doświadczenie i zaangażowanie sprawiają, że jako wiejska szkoła mamy odwagę podejmować tak duże wyzwania. Dziękujemy: p. Piotrowi Partece, p. Marcinowi Wołoszynowi, p. Robertowi Malinowskiemu. Spośród grona osób związanych życiowo z Orszą serdeczne podziękowania kieruję szczególnie do: Magdaleny Krupińskiej, Izabeli Tkaczyńskiej, Dominiki Zielińskiej, Magdaleny Marciniak oraz Pawła Szarszewskiego. 💛🫶💛🫶💛
2. Bieg Orszy zgromadził ok. 180.dzieci w wieku szkolnym oraz ponad 210 dorosłych sportowców, którzy zmierzyli się na dystansach 5 km i 10 km, a także Nordic Walking. 🏃♀️🏃♂️🏃. Można śmiało stwierdzić, ze to jedno z największych corocznych wydarzeń sportowych, które odbywają się w Gminie Grudziądz. 🏃 Bieg Orszy to też okazja do integracji lokalnej społeczności zarówno na etapie organizacji, jak i w dniu imprezy.
Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim naszym Sponsorom i Darczyńcom, którzy wsparli organizację 2. Biegu Orszy. Dzięki Waszemu zaangażowaniu, otwartym sercom oraz chęci niesienia pomocy udało się przygotować wydarzenie pełne sportowych emocji, radości i niezapomnianej atmosfery. Każda przekazana złotówka, każdy podarowany produkt i każdy gest życzliwości były dla nas niezwykle cenne. Dziękujemy za okazane zaufanie, wsparcie oraz wiarę w nasz pomysł. Cieszymy się, że byliście częścią tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej wspólnej drogi i że jeszcze nie raz spotkamy się podczas kolejnych edycji Biegu Orszy. Dziękujemy, że byliście z nami:
Dominika Zielińska – Lama Studio
Koło Gospodyń Wiejskich
Stowarzyszenie „Q Przyszłości”
Rada Rodziców
KRD – Oddział Grudziądz
MPGN
Grill Novum Garden
OSP Ruda
Alba
PUM
Cross Box
Perfect Look Clinic
Pracownia Masażu Satya – Małgorzata Włodarska
Wymalowane – Klaudia Chodyna
Powiślański Bank – Izabela Strzelczyk
T.K.J. Matuszewski
Nadleśnictwo Jamy
Zakład Produkcyjny Bona
Jéronimo Martins
WORD – Radosław Siciarek
Lezna – Mateusz Znaniecki
Góral Domy – Marek Znaniecki
Łukasz Znaniecki
Piotr Parteka
Michał Wikliński
Jacek Wiśniewski
Krzysztof Gębala
Michał Kawski
Piotr Świrzyński
Yasumi – Katarzyna Kałuża
Miller Świece
Ubezpieczenia – Anna Wolska
PHU – Bartosz Domachowski
Pragniemy również z całego serca podziękować wszystkim osobom prywatnym, które wsparły organizację naszego biegu, a pragną pozostać anonimowe.
Do zobaczenia za rok! 🏃♀️🏃♂️
📷 Relacje z wydarzenia:



