banner

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się wycieczka do Warszawy, w której wzięła udział nasza młodzież z klas 6-8. Wyjazd był elementem projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Wałdowski Klucz pt. "Powstanie...z serc tamtych. Z wdzięczności za wolność i ku pamięci pokoleń". W bieżącym roku obchodzimy 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, dlatego skupiliśmy się wokół tego historycznego wydarzenia, które było wyrazem patriotyzmu i walki o wolność wszystkich Polaków. Nasz pobyt w stolicy rozpoczął się więc od odzwiedzania Parku Wolności oraz Muzeum Powstania Warszawskiego, a zdobytą tam wiedzę mogliśmy utrwalić następnego dnia, spacerując z warszawskim przewodnikiem panem Piotrem, który pokazał nam autentyczne ślady historii i miejsca związane z powstańczymi wydarzeniami. Powązki, brzozowe krzyże na mogiłach powstańców oraz jesienne wrzosy i znicze, które zapaliliśmy na grobie Patrona szkoły- Stanisława Broniewskiego " Orszy", są wyrazem naszej pamięci i wdzięczności za patriotyczne poświęcenie, które było ich udziałem. "Orsza" to nić łącząca społeczność wałdowskiej szkoły już od 22 lat, dlatego chwila spotkania z wnuczką naszego Patrona Szkoły- p. Dorotą Broniewską- Szeliga, była dla nas tak ważna i przyjemna.🥰