banner

Wróciliśmy z naszej Warszawy pełni wrażeń, nowej wiedzy i trochę żalu, że dwa dni tak szybko minęły... 🍁🍃🍂🍁 Nasze jesienne spotkania przy grobie "Orszy", to coś więcej niż tylko złożenie kwiatów i zapalenie symbolicznego światełka. To nasza chwila zadumy i refleksji nad tym, co ważne dla każdego z nas.🧡 To poczucie dumy z Patrona i wielopokoleniowej wspólnoty naszej szkolnej społeczności. ❤️ To spacer alejkami wśród minionych chwil... Który to już raz Powązki Wojskowe we wrzeWarszawa 18- 19.09. 2025 r. 🚌 Program tegorocznego wyjazdu był odpowiedzią na propozycje samych uczniów. A więc w pierwszym dniu zwiedzaliśmy Sejm, nie wyłączając sejmowej stołówki z pysznym obiadem. Za pomoc w organizacji pobytu w Sejmie składamy podziękowania Panu Posłowi #MarcinSkonieczka i asystentowi Panu Mikołajowi Stempskiemu. Ciepły wieczór sprzyjał spacerom po Starówce oraz na Powiślu. Drugi dzień to wizyta w Narodowym Muzeum Techniki i opowieści o historii lotnictwa. To też wiele interesujących ekspozycji, które mogliśmy podziwiać. Następnie, jak zwykle przemiłe, spotkanie z zaprzyjaźnionym Panem Piotrem, najlepszym przewodnikiem w Warszawie. Opowiedział nam historię miejsca, w którym powstał w 1955 r. Pałac Kultury i Nauki, a także wiele wątków i ciekawostek związanych z PKiN i stolicą. W towarzystwie Pana Piotra podziwialiśmy panoramę Warszawy z tarasu widokowego na 30 piętrze. Już nie możemy doczekać się kolejnych spotkań i opowieści. Dziękujemy!